Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.01.2010, 15:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitemynet ile başladım 2005'te.
2006 dan sonra forumlara merak saldım ve setbb ile forumup kullanmaya başladım.
2007 nin son aylarında ise BSyi buldum. Başta çözemedim ama 2008de tekrar deneyince çözdüm Mr. Green

Sitelerim

Meti
toplukonut7b
toplukonut8b
sefirikebir
hediyeliyarismalar
efdal05
tunaberkbo

çoğunda saçmaladım zaten. Very Happy Daha başka sitelerde var ama onlar kötü olduğu içni yazmıyorum Mr. Green

Eğer Gözlerin Yatacağım hapis ise; o hapiste yatmak için her suçu işlemeye hazırım... -TunaberkBO-
Mesaj01.01.2010, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

2007'nin sonlarına doğru mahallem için bir site yapmaya karar verdim.İlk olarak azbuz yaptım.
Çok basit ve fonksiyonel yönleri olmadığı için sıkıldım.blogcuya geçtim oda olmadı blogspota geçtim oda sarmayınca googleye ''bedava site kur'' v.s yazdım.
Sonra bedava-sitem.com çıktı ilk başlarda mal gibi kalmıştım.
Sonra kendimi bs'de geliştirdim,onlarca tr.gg sitesi açtım.sonra bunlardanda sıkılmaya başlamıştım ki bs foruma takıldım ortamı sevdim çünkü ozamanlar bs'nin en güzel aylarıydı.
Çok fena sarmaya başladı.Yemin ederim hayatımda getirmediğim karneyi getirdim(4 tane 2 gerisi 3 bir tane 4)
Sonra forumda cıvımaya başladı paralı (.com,.net) sitelere takıldım.
Smf,wordpress,joomla'dan çok iyi anlarım.Site aldım tutmadı.
Başka site aldım oda tutmadı.
Sonra tekrar bs'ye döndüm ve islamicjihad isminde bs ailesine girdim.

Sürçi Lisan Ettiysem Affola,

أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِيبٌ / Bilesiniz ki Allah ın yardımı yakındır
Mesaj01.01.2010, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

afilliyanlizlik yazmış:
2005 yılında mynetden okey oynamaktan iyice sıkılmıştım sonra siteyi biraz gezeyim dedim sitemynet diye bir yer buldum biraz gezineyim dedim farkında olmadan web site açmışım 1 ay sonra farkettim Very Happy saçma sapan konusu bile belli olmayan sadece yazı ve resim den ibaret bir siteyle 2 yıl uğraştım hatta arkadaşlara hava atıyordum ben site yaptım webmasterim gibi artis artis havalar neyse... Sonra bir gün bir sitede kardeş sitemiz bedava-sitem diye bir yazı gördüm ilk başta itici geldi mynete alışmıştım çünkü ama sonra tr.gg sitelerini gördüm ilk iceblue tasarımı görmüştüm aman tanrım bu nasıl bir site nasıl bir tasarım kar efekleri fon müzikleri site beni büyülemiştı sonra admine mesaj attım nerden açtığını sordum dediki bedava-sitem Smile o zaman niye mynet den dahaiyi bir sitem olmasınki dedim ve ilk yanlış hatırlamıyorsam 27.07.2007 tarihinde dahaiyi ismi ile bedava-siteme üye oldum... Siteye girdim seçenekler ekstralar ve tasarım çokluğu o gün bedava-siteme aşık olmuştum Smile neyse dahaiyi benim için bir okul gibi oldu herzaman hep ilkleri onunla yaşadım Smile bayıla bayıla izlediğim video ları sitemde yayınlıyordum. Html denen o büyülü mucizeyide ilk bu sitede tanıdım ama bir türlü tutmuyordu dahaiyi olmak için çok uğraşıyordum ama ben çok acemi olduğumu anlamıştım ve tutmuyordu bende sonra düşündüm ve tek içerikli bir site açmak istedim bu seferde konu aklıma gelmiyordu derken konuyu kendi hayatımdan çıkardım ve 08.03.2008 de afilliyanlizlik sitemi açtım nasıl ikna edici bir site yaptıysam insanlık tarihi için bu sitede çok ilkler yaşandı ve farkında olmadan 1 yıl gibi kısa sürede bu siteyi tutdurmuştum ama amacım tutmak değildi Smile o yüzden pr ile pek ilgilenmiyorum. Nedense 2009 yılı afillinin sonu oldu Sad gururum5 ablamım heryerde bana afilli diye hitap etmesinden dolayı by_afilli olarak tanınmaya başladım ve by-afilli sitesini açtım bu siteyi nedense sevmedim çöp sitelerden biri oldu daha sonra bir kızı sevmeye başladım onu etkilemek için onun sevdiği sanatçının web sitesini yaptım şebnem ferah sitesi ama buda çöp site oldu Smile ben sakaryalıyım deprem çocuğuyum bu yüzden türkiyede tek olan deprem müzesini tanıtmak için bir deprem sitesi açtım yaptımda ama o sitede afillinin azabına uğradı afilliden ona fırsat gelmiyordu Smile nerden kimden estiyse sakaryayı tanıtmak istedim sonra abarttım gittim türkiyeyi tanıtan bir site açtım cennet-turkiyem bu siteyi çok seviyorum onun sayesinde çok yeri gördüm Smile ve artık site açmıyorum zaten krizdi hastalıktı hastaneydi vefat işsizlik derken bir dünya borç yapmak zorunda kaldım bu yüzden de bedava-sitemden nisan ayından beri uzak kaldım bu yüzden afilliyi sildim ilgilenemediğim için ve 5 gün önce tekrar geri geldim Smile

Bie tane sitem daha var onu yazmayı unutöuşum aslında unutmadım ama cep telefonu yazı limitini doldurmuştum : ) her neyse yaklaşık 14 ay üzerinde çalıştığım bir senaryo var haylende elimde : ) dis-turkler sitesini açarak bu senaryoyu çizgi roman yapıcaktım fakat çizimlerime başlamadığımdan bu sitede çöp sitelerden oldu :S dis-turkler açılımı şu dünya için savaşan türkler : ) inşallah bir gün çizimlere başlar bitiririmde siteye aktarırım
Mesaj02.01.2010, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herkes geniş geniş yazmış bende yazayım Very Happy Razz

Bilgisayar ile 2000 yılında tanıştım.Ozamanlar tekbildiğim şey word'dü tabiiki de.Daha sonralarında sürekli oyun oynadım ve 2004 yılında azbuz ile tanıştım.Farkında olmadan 1 site kurmuştum ancak ilk kurduğum sitenin adını ve şifresini unutunca 2.sitemide azbuz da açtım.Oradan aldığım deneyim ile 2006 Yılında SiteMYNET ile tanıştım.1 Yıllık deneyimin ardından bedava site kurulumu yapmak için başka arayışların içerisine düştüğüm sıralarda 2007 Hazirandı sanırım o sıralarda bedava-sitem'den bir webpage açtım ve gerçek deneyimlerime bedava-sitemde sürdürmeye karar verdim. Smile Ancak çeşitli sorunlardan dolayı yaklaşık 5 ay kadar bir süre bedava-sitemden uzaklaşmak zorunda kaldım.Izdırap gibiydi Razz Very Happy Tabiiki bedava-sitem'in adını filan tamamiyle unutmuştum.daha sonrasında aklıma "ne olacak bu memleketin halii"gibi sorular takıldı ve "site açıp sesimi duyuracağım"dedim ve siteyi açtım sesimi 12.000 Ayrı kişiye duyurmayı başardım.Bu benim ilk başarım olmasına rağmen oldukça beni bugünlere itebilen bir deneyim olmuştu.Forumu keşfetmem 2007 yılının 6 Kasım Günü doğum günümün olduğu gün olmuştu.

2008 De PCFRİEND 'i kurdum ve ilerlettim kendimi daha sonra siteye rest çekmişcesine birdaha hiç girmedim.bi süre eski sitelerimden birinde takıldıktan sonra byqraphix 'i açtım.

Tabiiki bi yandan da joomla,wordpress gibi açık kaynak kodlu yazılımlarını öğrenmeye rağbet gösteriyordum.yaklaşık 2 ay byqraphix'i kullanmadığımıda söyleyebilirim bu nedenler yüzünden daha sonrasında ise bilişim destekçisi teknolojik bir forum olan bilişimportalı.netde moderatör olarak başladım (site kapandığı için isim verdim reklam olarak algılanmasın.)

BilisimPortalında Öğrendiğim Joomla Deneyimi gerçekten mükemmeldi diyebilirim.

Daha sonrasında bilisim portalı kapanma eşiğine geldiği sıralarda hemen byqraphixde biyerlere gelmeye karar verdim ve byqraphix ile edindiğim ilk başarı 500 Kontör veren bir site yarışması olmuştu ve bu yarışmada 8 Kez 1.Olduktan sonra "sıktı artık burası"dedim ve bıraktım orayıda Very Happy

Daha sonra "Temiz Forum Felsefesi"ile biyerlere getirmeye çalıştım Bedava-Sitem Serbest Bölge Forumunu.yaklaşık 2 ay bu güzellik çalışmaları meyvesini verdi de..

daha sonra çeşitli yardımlarımdan ve almanca bilgimden sonra bedava-sitem moderatörü olmaya teklif geldi.ve forumu bi yerlere daha getirebilirim dedim devam ettim.işler istediğim gibi gitmedi.Sırttan bıçaklayanlar çok oldu ve moderatörlüğü bırakmak mecburiyetinde kaldım.

Şimdilerde ise Joomla,PHPBB,Wordpress,BlogSpot,C++,Delphi vs..vs.. gibi yazılımlarda boy gösteriyorum..Vbulletin sistemi ile de kurduğum "ukela"ilede bir çok hedefim var diyebilirim.

Ammada uzun CW'im varmış Very Happy Razz Very Happy

Hepinize teşekkür ederim herşey için. Wink Smile

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj02.01.2010, 20:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başta teyzem bi tane site açmıştı.Bs'nin ilk tasarımı varken bende teyzemin sitesinin tasarımını değiştiriyordum xD Mr. Green.Daha site ne onu bile bilmiyordum.Daha sonra sitelerde gezerken "neden benim bir sitem olmasın?" dedim.Başta sitemynet ile başladım,sonra bedava-sitem.com'la tanıştım.Bi kaç günde html'yi öğrendim.İceblue tasarımları buldum netten.İl sitem powerfmahmet'ti.O zamanlar site ismim berbattı.

Daha sonraları css denen şu şöyle tanıştım.Css'yi öğrenmek bi kaç ayımı aldı.Daha sonra gördüğünüz gibi...
Mesaj02.01.2010, 20:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nereden nereye değilmi byqraphix
Mesaj02.01.2010, 20:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

afilliyanlizlik yazmış:

Aynen öyle Smile

nereden nereye....

Mesaj02.01.2010, 20:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
afilliyanlizlik yazmış:

Aynen öyle Smile

nereden nereye....

İşin icabı kendimize webmaste'lik ünvanı vermişiz ileride ne oluruz acaba xD Mr. Green
Mesaj02.01.2010, 20:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

netiket yazmış:
byqraphix yazmış:
afilliyanlizlik yazmış:

Aynen öyle Smile

nereden nereye....

İşin icabı kendimize webmaste'lik ünvanı vermişiz ileride ne oluruz acaba xD Mr. Green

Ben hiç bir zaman webmaster'im diye ahkam keseceğimi sanmıyorum.Çünkü webmaster herşeyi bilir web design konusunda benim bilmediğim çok şey var daha..

daha yolun başlarındayız. Smile

Mesaj02.01.2010, 20:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
netiket yazmış:
byqraphix yazmış:
afilliyanlizlik yazmış:

Aynen öyle Smile

nereden nereye....

Ben hiç bir zaman webmaster'im diye ahkam keseceğimi sanmıyorum.Çünkü webmaster herşeyi bilir web design konusunda benim bilmediğim çok şey var daha..

daha yolun başlarındayız. Smile

Daha yolun başındaysak daha kaç km. var.Bu kadar bilgiyi öğrenmek için kaç senem gitti ve daha kaç senem gidecek!
Mesaj02.01.2010, 20:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

@netiket çok uzun seneler gitmez.! Okuyup, uygulayıp kısa sürede çoğu şeyi öğrenebiliriz. Wink
Mesaj02.01.2010, 20:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
@netiket çok uzun seneler gitmez.! Okuyup, uygulayıp kısa sürede çoğu şeyi öğrenebiliriz. Wink

Kısa süreli bilgi bilgi değildir informess Smile

en az 10 yıllık bir birikim olmalı ki gene webmaster diyemem kendime ..çünkü herzaman biyerlerde bilmediğim bişeyler çıkacaktır ortaya.öğrendikçe yeni şeyler çıkıyor çünkü Smile Razz

Mesaj02.01.2010, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teknolojinin hızına yetişemeyiz arkadaşlar... Ayrıca herkez webmaster zaten webmaster web üzerine eğitim alan kişiye denir. Güzel uydurdum çünkü master ek eğitim anlamı katıyor istediğiniz kadar webmaster im diyebilirsiniz zaten herkez istediği kadardır Wink
Mesaj03.01.2010, 06:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim hayatım zaten bilgisayar.

Hayatımı yazsam roman olur . Wink
Mesaj03.01.2010, 22:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Her Google nin bloger hizmeti ile başlamış olsamda tr.gg ilk kişisel tasarımlarımı yaptığım yerdi.Sonra cok geliştirdim kendim (ozamanlar rockjog'dum) birileri kusturdu ve bs yi buraktım.Sonra ücretli sunucularla domain lerle site yaptım (bs de ogrendigim css bilgimin ustune php ve js katım) sonra baktım yaptığım herşey elimde kalıyor bende burakdım.Enson bss yaptım odur.Artık hiçbirşey yapasım yok.
Benim için en onemli site trgg en onemli webmaster ise enes(csstore) oldu
Önceki mesajları göster: