Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.03.2010, 21:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Mahmut Hoca'dan Haber Var.

Mahmut Hoca'dan Haber Var.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, zatürre başlangıcı teşhisiyle Medikal Park Bahçelievler Hastanesinde tedavi gören tiyatro ve sinema sanatçısı Münir Özkul'u ziyaret etti.

Bakan Günay, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili ile ziyaret ettiği Münir Özkul'la tedavi gördüğü hastane odasında bir süre sohbet etti. Günay, Özkul'un eşi Umman Özkul ve doktorlarından sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin ardından, Bakan Günay ve Münir Özkul'un doktorları Başhekim Uz. Dr. Oğuzhan Gücü, göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Ahmet Selvi, dahiliye uzmanı Dr. Engin Dürkmen ve nöroloji uzmanı Dr. Gülten Özdemir basın mensuplarına bilgi verdi.

Ertuğrul Günay, Münir Özkul'u umduğundan daha iyi bulduğunu belirterek, doktorların, Özkul'un şikayetlerini gidermek için çalıştıklarını söyledi. Doktorların gösterdikleri yakın ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade eden Günay, kendilerine teşekkür etti.

Münir Özkul'un 85 yaşında olduğunu ve birkaç yıldır çeşitli rahatsızlıkları bulunduğunu bildiğini anlatan Ertuğrul Günay, zaman zaman eşiyle de konuşarak sanatçının sağlık durumunu yakından takip ettiğini kaydetti.

Özkul'un ''Türk tiyatro ve sinemasına büyük emeği geçen değerli bir sanatçı'' olduğunu belirten Günay, Şöyle konuştu:

''Ziyaretim sırasında kendisine de söyledim. Çocukluk yıllarımda Romeo ve Julyet uyarlaması olduğunu zannettiğim 'General Çöpçatan' adlı oyunu katıla katıla gülerek izlediğimi anlattım. Kendisini o günden bu yana büyük ilgiyle izledim. Bir süre Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü yaptığı için ayrıca kurumsal yakınlık içerisindeyiz. Özkul, geleneksel Türk tiyatrosunda çeşitli başarılara imza attı. Bir dönem orta oyuncularının piri seçildi. Sonra bu unvanı başka sanatçılara devretti. Sinema ve sahnede büyük emekleri geçen Özkul, sürekli olumlu tiplemelerle hafızalara yer etti. İnşallah yakın sürede ayağa kalkar, sağlığına kavuşur.''

Kültür ve Turizm Bakanı Günay, bir soru üzerine Münir Özkul'un şuurunun yerinde olduğunu ifade ederek, ''O şekilde tepkiler verdi. Tepkileriyle konuşmaya katılıyor. Beklediğimden daha iyi bir tabloyla karşılaştım'' diye konuştu.

Hastanenin Başhekimi Dr. Oğuzhan Gücü ise Münir Özkul'un 2 Martta, öksürük, balgam çıkarma, hırıltılı solunum ve genel durumunda kötüleşme şikayetiyle hastaneye geldiğini belirterek, sağ akciğerin alt kısmında zatürre başlangıcı teşhisi koyduklarını söylerdi. Özkul'un genel durumunun iyi olduğunu, konuşabildiğini ve karşılıklı sohbet edebildiklerini belirten Gücü, ''Bir saat önce 'Senede bir gün' şarkısını söylemeye çalıştı. Mutlu, neşeli'' dedi.

Yapılan muayene sonucunda kalpte herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını belirten Gücü, zatürrenin de bir iki gün içinde tamamen geçeceğini, akciğer filmine yansıyan sonuçların yüzlerini güldürdüğünü kaydetti.

Özkul'un şuurunun açık, nerede olduğunun ve ne konuştuğunun da farkında bulunduğunu anlatan Dr. Gücü, kendisine devamlı fizik tedavi uygulandığını, idrar yolu enfeksiyonunda da düzelme görüldüğünü bildirdi.

Geldiği gün ile bugünkü kan değerleri karşılaştırıldığında akciğer ve idrar yollarındaki sonuçların, genç, sağlıklı bir bireyin değerleri gibi olduğunu anlatan Gücü, ''Değerleri benden bile iyi. Bu yaşta bu değerler çok sevindirici'' diye konuştu.

Başhekim Dr. Gücü, tedaviye olumlu yanıt veren Münir Özkul'un bir hafta 10 gün içinde taburcu edileceğini söyledi.
Mesaj07.03.2010, 21:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj07.03.2010, 21:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

2-3 gün önce görmüştüm bu haberi. Böyle büyük üstâdlar kenarlarda, köşelerde gizlice ölümü bekliyor. Üzücü bir durum. Allah yardımcısı olsun...
Mesaj08.03.2010, 13:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Geçmiş Olsun...

Lütfen Tıklayınız..!!
JooPlus İnternet Yazılımımız B-S'de Yeni Çağ açıcak...
Mesaj08.03.2010, 13:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Medikal Park Bizim Evin Çok Çok Çok Yakınında.
Bende Bahçelievlerde Oturduğum İçin.
Onu Ziyarete Gitmeyi Düşünüyorum.
Allah Acil Şİfalar Versin...

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Önceki mesajları göster: