Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.08.2010, 10:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok ilginç yazılar var burada Very Happy
Mesaj03.08.2010, 12:02 (UTC)    
Mesaj konusu: :D

arkadaşlar ztn herkezin kendi kıyameti vardır bir insan ölse o onun kıyametidir sizin dediğiniz son saat son saatte ölenler dirilecek ve dehşet manzarasını hepimiz göreceğiz bu anlattıklarınada pek inanmadım olabilr akraba evliliğinde böyle şeyler olur Smile
Mesaj03.08.2010, 15:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet deccal çıkacak..Ama Mehdi (a.s) 'da çıkacak..
Peygamberimizin bildirdiğine göre hicri 1400 yılında çıkacak..Yani şimdiki takvimimize göre 1980..ŞuMe anda hdi (a.s) geldi..
Ayrıca diğer bilgilere göre 40 yaşında Mehdi (a.s) kendini tanıtacaktır..Yani benim kendi yorumuma göre 2020 yılında Deccal ve Mehdi (a.s)'ın savaşını görebileceğiz..
Ey müslümanlar Mehdi (a.s) sizi çağırdığı zaman onun yanında bulunun..Allah onun yanında bulunmayı tüm müslümanlara nasip eder İnşallah..
Mesaj03.08.2010, 15:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

gokseen yazmış:
Evet deccal çıkacak..Ama Mehdi (a.s) 'da çıkacak..
Peygamberimizin bildirdiğine göre hicri 1400 yılında çıkacak..Yani şimdiki takvimimize göre 1980..ŞuMe anda hdi (a.s) geldi..
Ayrıca diğer bilgilere göre 40 yaşında Mehdi (a.s) kendini tanıtacaktır..Yani benim kendi yorumuma göre 2020 yılında Deccal ve Mehdi (a.s)'ın savaşını görebileceğiz..
Ey müslümanlar Mehdi (a.s) sizi çağırdığı zaman onun yanında bulunun..Allah onun yanında bulunmayı tüm müslümanlara nasip eder İnşallah..

Güzel bir tesbit.
Tesekkürler Wink
Mesaj03.08.2010, 15:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

eurovisionnet yazmış:
gokseen yazmış:
ke-fe-re yazısını gören var mı ?

Hayır ben görmedim sen gördün mü? Rolling Eyes

yok abi öyle bi yazı Very Happy

Mesaj03.08.2010, 21:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya gece gece yatcaz ya koymayın şöyle resimler Evil or Very Mad
Mesaj04.08.2010, 19:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

GERÇEKTEN ÇOK İLGİNÇ
Mesaj04.08.2010, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliarsiv yazmış:
mymalatya yazmış:
Deccali sadece bi kişi olarak algılamayın..

Arrow İslam alimlerinin ortak içtihadı kişidir kardeşim, eşek benzeri bir binekle insanlığı hak dinden çıkartıp batinileştirecektir, peygember efendimizde kişi olarak bahsetmektedir.

mymalatya yazmış:

Bi ırk , ülke vs. olabilir..
(tek gözü kör olacak deniyor.. bu da zayıf bir yanı olacak diye yorumlanabilir.)

Arrow Bu dedğinde Yecüc-Mecüc dür.
Bu bir kavimdir yamyamlıklarıyla ve itikatsizlikleriyle ünlüdür ve ahir zaman yani bu yaşadığımız zamanda ortaya çıkacak, büyük felaketler meydana getireceklerdir, bir rivayete göre çindir
wikipedia yazmış:
Deccal, ahir zamanda farklı inançlara göre Mesih'in veya Mehdi'nin ikinci kez yeryüzene gelmesinden önce insanlığın dini inançlarını kullanıp saptırarak kötülüğe ve sapkınlığa yönelteceğine inanılan düşünce yada varlık

Lütfen Sitemi Değerlendirin: http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=159957
Mesaj04.08.2010, 20:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

@mymalatya.tr.gg

Canım kardeşim wikipedia gibi safsatalarla dolu bir kaynağa güvenmeyiniz, Size önce kuran-ı kerim, hadisi şerifleri, islam ansiklopedilerini öneririm yada mezhep imamlarının hadis yorumlarını.

Deccal bir varlıktır ;
Hadis kaynaklarındada sözü edilmektedir, zamanımızda büyük alim ve ulemaların ortak ictihadı deccalın çıktığı ve zamanını beklediği yönündedir, Allah'ın izniyle belki görürüz bizler.
Ben sadece bilmeyen kardeşlerimizi uyarayım diye bu konuyu açtım, çünki yeni nesil kendi dininden bi haber yetişiyor, dinde dahi bir çok konuda yozlaşma var...

Baştanda söylediğim gibi
İmanınızı satmayın...

Hv.Svn. Kd. Er
Mesaj04.08.2010, 20:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
İnsanları inkara sürükleyen, din ahlakından uzaklaştıran, insanlar arasında fitne ve kargaşa çıkmasını sağlayan her türlü ideoloji ve düşünce sistemi, Deccal’i temsil etmektedir.

Lütfen Sitemi Değerlendirin: http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=159957
Mesaj04.08.2010, 20:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

mymalatya yazmış:
Alıntı:
İnsanları inkara sürükleyen, din ahlakından uzaklaştıran, insanlar arasında fitne ve kargaşa çıkmasını sağlayan her türlü ideoloji ve düşünce sistemi, Deccal’i temsil etmektedir.

Bu insan bir ara ben mehdiyim demişti.
Yanlış hatırlamıyorsam

Hv.Svn. Kd. Er
Mesaj04.08.2010, 20:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

sana da kaynak beğendiremiyoruz...

Mesaj04.08.2010, 20:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

mymalatya yazmış:
sana da kaynak beğendiremiyoruz...

Canım kardeşim size kaynağın en sağlamından söyledim, onlardan başkasını tanımam, çünki kuran-ı kerimde yazıyor, Ahir zamanda kullarım Allah ile aldatılacak, diye...

Her kaynak sahih değildir bu devirde en saglam kaynak kuran-ı kerim dir.

Hv.Svn. Kd. Er
Mesaj04.08.2010, 20:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Deccal ahir zamanda (dünyanın son devirlerinde) ortaya çıkacak en büyük negatif gücün adıdır. Hadislerde genelde bir kişilik olarak tasvir edilmektedir, ancak bu bir kişi olabileceği gibi, şiddete ve vahşete eğilimli, şeytani özelliklere sahip ve insanlara zulmeden bir ideoloji de olabilir.
Alıntı:
Sağ gözü kör yâni Hakk’ı-gerçeği görmekten perdeli, sahip olacağı olağanüstü güçlerle insanları kendine tapındıracak YÜCE RAB olduğunu iddia edecek varlık!!!
Alıntı:
Deccal'den evvel 70'den fazla Deccal çıkacaktır. (Bunlar, insanları küfür ve isyana çağıran, küfrün hakim kalması için mücadele eden liderler olacaklardır. Bunlara uymayanlar, bunları tasdik etmeyenler kurtuluşa erenler, uyanlar ise helake düşenler olacaklardır!)"

"Deccal'e Isfahan yahudilerinden 70.000 yahudi tabi olurlar."

Mesaj04.08.2010, 20:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

@mymalatya.tr.gg

Tamam işte paylaştıklarındada kişilik olarak tasfir edilmiş diyor hadis lerde, burada hadis varsa yoruma bakılmaz, çünki açık ve net şekilde kişilikten bahsediliyor.

Hv.Svn. Kd. Er
Önceki mesajları göster: