Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.08.2010, 12:50 (UTC)    
Mesaj konusu: Pagerank Artırmak İçin Alınan Linkler NereyeEklenir?

Arkadaşlar Başlıktanda Anlaşıldığı Gibi Pagerank Artırmak İçin Diğer Sitelerden Nasıl Link Alırım Ve Bu Linki Nereye Ekerim? Şimdiden Çok Teşekkür Ederim
Mesaj23.08.2010, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:

PageRank Değerini Arttırmak

PageRank değerinizi arttırmanın yolu sitenize pekçok site tarafından link verilmesiyle olur.

Başka Sitelere Link Verdirmek

Bu konuda aşağıdaki önerilere uymak doğru olacaktır.

Sitenize çok çok fazla siteye link verdirmek
Yüksek PageRank elde etmiş sitelere link verdirmek ( Bunu yaparken dikkatli olun, çünkü illegal içerik sağlayan bir sayfadan PageRank değerini çok düşürebilmektedir.)
PageRank değeri az olan sayfalara link veriyorsanız, içinde az link olanları tercih etmek
Google tarafından iyi arşivlenmesine rağmen pageranki sıfır olan sayfalara link vermemek, çünkü bu size hiçbirşey kazandırmayacaktır. Çünkü böyle sayfalar META'larında ya da robot.txt dosyalarında belirtmezlerse google arşivleme yapamamaktadır.
PageRanki 6 olupta birçok link veren bir sitenin etkisi PageRank'i 4 ama çok az link veren bir siteye oranla düşük olacaktır.
DMOZ ve Yahoo buna çok iyi iki örnektir. Bunlarla ilgili bilgileri de sizlere vereceğiz.
İç Linklerin Önemi

Dış sitelerden link almak güzel ancak kontrolü zor bir olaydır. Diğer taraftan kendi sayfalarınız arasındaki linkler de sayfaların önemini etkilemektedir.

Yani, sayfalarınız pagerankinin yükselmesi büyük oranda sizin de elinizdedir. Başta anlattığımız matematiksel formülden de anımsayacağınız gibi bir sayfa link verdiği sayfaya kendi puanlarını transfer edebilmekteydi.

Gelin şimdi bir sayfanın başka bir sayfa ile link değişimiyle nasıl PageRanklerini yükselttiğini görelim. Alt sayfalarınızın ana sayfanızın PageRank'inden nasibini almasını istiyorsanız, bu sayfalara ana sayfanızda link vermeniz gerekmektedir. Eğer gereğinden fazla link verirseniz de bu seferde etki eden PageRank değeri düşecektir.

Eğer sitenizi optimize etmek isterseniz, öncelikle pagerank değeri yüksek sitelere verdiğiniz linkleri kaldırmakla işe başlamanız gerekmektedir. Çünkü zar zor kazandığınız pagerank değerleri bu sitelere harcanmaktadır. Bu yüzden ana sayfanıza, dış linkler için links.html gibi ayrı bir sayfaya link verip, buradan o sitelere link vermek daha akıllıcadır.

Ayrıca sitenizi sadece belirli sayfaların pageranki yüksek olacak şekilde de dizayn edebilirsiniz. Örneğin bu iş için en güzel örnek sol üst köşeye koyduğunuz site logonuza ana sayfanın linkini vermektir.

Mesaj23.08.2010, 12:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Link takas'dan bahsediyorsanız;
Tavsiyem size Karşı taraf Her sayfada gözükecek bir yere eklemesi. Wink

Arrow Pagerank'ınızı arttırmak için link almıcaksınız siz link vereceksiniz.. Link Takas ise o Farklı Wink
Mesaj23.08.2010, 12:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok Teşekkürler. Peki Pagerankımı Öğrenmek İçin Önerdiğiniz Bir Yol Varmı.
Birde Backlink Nedir? Nasıl Yapılır
Mesaj23.08.2010, 13:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.pagerank.gen.tr/ öğrenebilirsin.

Alıntı:
Backlink nedir?

Türkçe manasıyla Geri link anlamına gelen backlink, diğer internet sitelerinden sizin sitenize yönlendirilme yapılmasıdır. Bir örnek verecek olursak ben bu sayfamda şu anda futbolcu resimleri linki verdim.Futbolcu resimlerine tıkladığınızda futbol forumuma yani www.forumfutbol.com ‘a yönelecek. Şimdi ben forumfutbol.com için link vermiş oldum. Forumfutbol.com sitemin backlinki 670 ise , 671 yapmış oldum.

Peki bu backlink ne işe yarar?

Backlink , arama motorlarında sizin sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlar. Aynı zamanda da page rank değerinizin artmasını sağlar. Eğer belirli bir kelime öbeğinde üst sıralarda yer almak istiyorsanız sitenize ait backlink sayısını arttırmalısınız. Bunun için en iyi yol link değişimidir. Mantığı şu şekilde ilerler, sizin linkinizi ekleyen siteleri arama motorları görür ve bu site işe yarar diye düşünerek sizi üst sıralara taşır.. Ama bu işin de bazı sınırları olmalıdır tabiiki.

İnternet dünyamızın Amerika’sı Google bu konuda şöyle bir strateji izler. Siz yeni bir site açtınız amacınız google‘da yada herhangi bir arama motorunda üst sıralarda yer almak. Gittiniz ve internet siteleriyle link değişimleri yaptınız. O kadar çok yukarı çıkmak istiyorsunuz ki sürekli değişim yapıyorsunuz. 1, 10, 50,100 derken uçtunuz gittiniz.Google amcamız bunu hemen anlar ve şöyle düşünür. “Yeni bir site bu kadar az güncellemeyle nasıl bu kadar backlink alır yahu!” der ve sizi Sandbox’a taşır.

Karşılıksız link takas yaparak sağlayabilirsiniz.
Mesaj23.08.2010, 13:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkasokaklar-kanald yazmış:
Çok Teşekkürler. Peki Pagerankımı Öğrenmek İçin Önerdiğiniz Bir Yol Varmı.
Birde Backlink Nedir? Nasıl Yapılır

Pagerank'ı öğrenmek için Google'ye "pagerank" yazıp aratın pagerank ölçer, pangerank cheker gibi ifadeler olan sitelere girdiğinizde adresinizi yazın ve pagerank değerinizi öğrenin.

ersenerdal.com yazmış:

Backlink nedir?

Türkçe manasıyla Geri link anlamına gelen backlink, diğer internet sitelerinden sizin sitenize yönlendirilme yapılmasıdır. Bir örnek verecek olursak ben bu sayfamda şu anda futbolcu resimleri linki verdim.Futbolcu resimlerine tıkladığınızda futbol forumuma yani www.forumfutbol.com ‘a yönelecek. Şimdi ben forumfutbol.com için link vermiş oldum. Forumfutbol.com sitemin backlinki 670 ise , 671 yapmış oldum.

Peki bu backlink ne işe yarar?

Backlink , arama motorlarında sizin sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlar. Aynı zamanda da page rank değerinizin artmasını sağlar. Eğer belirli bir kelime öbeğinde üst sıralarda yer almak istiyorsanız sitenize ait backlink sayısını arttırmalısınız. Bunun için en iyi yol link değişimidir. Mantığı şu şekilde ilerler, sizin linkinizi ekleyen siteleri arama motorları görür ve bu site işe yarar diye düşünerek sizi üst sıralara taşır.. Ama bu işin de bazı sınırları olmalıdır tabiiki.

İnternet dünyamızın Amerika’sı Google bu konuda şöyle bir strateji izler. Siz yeni bir site açtınız amacınız google‘da yada herhangi bir arama motorunda üst sıralarda yer almak. Gittiniz ve internet siteleriyle link değişimleri yaptınız. O kadar çok yukarı çıkmak istiyorsunuz ki sürekli değişim yapıyorsunuz. 1, 10, 50,100 derken uçtunuz gittiniz.Google amcamız bunu hemen anlar ve şöyle düşünür. “Yeni bir site bu kadar az güncellemeyle nasıl bu kadar backlink alır yahu!” der ve sizi Sandbox’a taşır.

Mesaj23.08.2010, 13:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sizlere Çok Teşekkür Ediyorum Ve Başarılarınızın Devamını Diliyorum Cool
Mesaj23.08.2010, 13:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkasokaklar-kanald yazmış:
Sizlere Çok Teşekkür Ediyorum Ve Başarılarınızın Devamını Diliyorum Cool

Bizde senin başarılarını diliyoruz Smile
Önceki mesajları göster: