Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.09.2010, 14:36 (UTC)    
Mesaj konusu: word yapıştırmada editörde sola kayma problemi

arkadaşlar merhabalar;wordden yapıştırma yazıyı sayfaya attiğimda sayfanın sol bölümüne fotoğraflı bir alan var oraya kayıyor bu bölüme sol diyebilirmiyiz onu bilmiyorum ilgilenen arkadaşlar olursa sevinirim
Mesaj19.09.2010, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

bir örnek gösterirmisiniz
Mesaj19.09.2010, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu: görüntü koyamıyorum ama

<p>TAR&Ccedil;IN KOKULU KIZ*</p>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">&nbsp;</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">fırtınadan kurtardığım kokuna diyorum</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">&ouml;rneğin birka&ccedil; saat &ouml;nce ser&ccedil;enin</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">kotardığı sesini aldım, yara sayıldı;</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">yırtınca ipeğin &ccedil;uhasını bahar,</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">sancı diktim kalbime, ağrıdı!</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">a&ccedil;ılmadan keşişin elinde esrar defteri</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">konuştu su: zaman taşırır sevgilinin kalbine</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">bir sabah d&uuml;şer &ouml;l&uuml;me, g&uuml;l kırmızısını yitirip</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">s&ouml;nd&uuml;r&uuml;r, gitarın yaktığı kumsal ateşini!&rsquo;</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">g&ouml;ğe biraz mavi &ccedil;alarım kirpiklerin arasında</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">b&uuml;t&uuml;n kuşlar gelir g&ouml;&ccedil;e, a&ccedil; pencereni;</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">bekle, kanat &ccedil;ırpan kalbimi tenh&acirc;dır!</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">imge damlası şiiri kirletir, anneme g&ouml;re:</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">nehrin kumaşından bi&ccedil;iliyor tenimin duruluğu!</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">kadınlar, kumaş&ccedil;ı d&uuml;kkanı aynasında sevdanı giyiniyor</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">g&uuml;l&uuml;n yaprağına d&uuml;şer avlu &ccedil;i&ccedil;eği g&ouml;lgesi</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">bekle, kalbimi kanat &ccedil;ırpan, tenh&acirc;dır sokak!</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">saat bizi &ccedil;ağırır, karala, g&uuml;n batımının son &ouml;p&uuml;ş tarihini</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">g&uuml;neşin sayfasına dağılmadan alnımın buğusu--</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">en iyisi susayım, s&ouml;z bırakıp biraz mektubuna</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">kır &ccedil;i&ccedil;eği kokusu bah&ccedil;e kapısından ka&ccedil;ar bahara</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">birikir ter tanesi g&ouml;ze acıdan, tuz yarasını yakar aşkın</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">&ouml;l&uuml; ser&ccedil;e yaşında kalbim olsa, g&ouml;r nasıl&hellip;</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">g&ouml;ğ&uuml;n sesinden korkup, orman yangını başlattım</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">papatya g&uuml;l arasında tomurcuğun doğum sancısına</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">kapı pervazına paslı &ccedil;ivi &ccedil;akıldığında sus!</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">dokumuş yarasa yuvasını merdiven altına </span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">uzat elini, nazlı bir dokunuş bul hadi ona &hellip;</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">sevincim &ccedil;ıt kırılır, affedersin ah sevgilim!</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">anı&rsquo;ların tozlu odasından kalkıp d&acirc;vetsiz geldim</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">&uuml;st&uuml;m başım kirpik tozu, a&ccedil; kapını gireyim</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">nehrin taşkınlığından &ouml;l&ccedil;&uuml;l&uuml;yor sabrımın sınırı!</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">kadınlar, kumaş&ccedil;ı aynasında g&uuml;l&uuml;ş&uuml;n&uuml; beğeniyor</div>
<div>&nbsp;</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">&ccedil;izdi &ccedil;arşafa ser&ccedil;eler, sevişme &ouml;rg&uuml;s&uuml;n&uuml;</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">desenini dikti dalgın &ccedil;i&ccedil;eğin, su başlarına &nbsp;</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">kambur iğne eline batmasın dikkat et, </span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">kabuğunu kopardı hayat, g&uuml;l kanıyor!</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">&ccedil;atı arasında menekşe dolu sandığı a&ccedil;;</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">naftalinlenmiş yazı, elma dalında ser g&uuml;neşe,</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">hadi &ouml;p beni! aramayalım s&ouml;zc&uuml;k g&ouml;lgesi</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">ağırdan alırız, terlemesin tar&ccedil;ın kokun yeter ki!</span></div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</div>
<div style="margin: 0cm 0cm 0pt -45pt"><span style="font-size: 11pt">*Yazar Jorge Amado&rsquo;nun romanının adı </span></div>
Mesaj19.09.2010, 18:05 (UTC)    
Mesaj konusu: çözdüm

çözdüm sanırım word 2007'de div ile yapılmış,yazının tümünü seçip word 2007 de üstteki bölümde normal bölümüne tıklayınca düzeldi yazı