Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.01.2011, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu: İlk Aşk =) Hatırlıyor musun?

İlk Aşk - İlk Aşk Unutulmaz {en azından bana göre =) } bence okuyun tabi size kalmış :)

İnsan beyni ilk aşkı asla unutmuyor. İlk aşka ait hatırlananlar insan beynine kazınıyor. Silip atılmıyor...

ilk aşk'tan sonra bir daha aşık olunması zordur..ondan sonra yaşanan ilişkilerinse adı konamaz, ilk aşk kadar açık bir tanım yapılamaz..ilk aşk bu yüzden güzeldir..iç çekerek hatırlanır..herhangi bir yerde tekrar karşılaşıldığında ise raslantı yalanları kaçınılmazdır..

>>>İlklerin unutulmadığını hepimiz biliyoruz. En azından söylenti o yönde. Unutulup unutulmayacağı tartışma konusu olsa da ilklerin insan hayatında önemli bir yere sahip olduğu tartışmasız bir gerçek.

İlkokul günü, ilk öğretmen, okuma öğrendikten sonra okunan ilk metin, üniversiteki ilk gün, ilk maaş alınan gün... Ve en önemlisi ilk aşk... İlk kelimesini duyar duymaz insana ilk aşkı çağrıştırıyor otomatikman zaten.

Bilinçaltımıza o kadar yerleşmiş ki ilk aşkın unutulamayacı. Bir çok kişi unutamıyor. Ama bu bilimsel olarak da kanıtlanmış artık.
Bilim adamlarına göre insanın ilk aşkına dair anılar, tüm uyuşturuculardan daha fazla bağımlılık yapıyor.

Hafızadan silinmemek üzere zihne kazınan ilk aşka dair anılar, yıllar sonra depreştiğinde, en sağlam evlilikler bile çatırdıyabiliyor. ABD’nin California Eyalet Üniversitesi psikologlarından Nancy Kalish’in 14 yıllık araştırmasına göre, ilk aşklar hiç kimse için "sıradan birer yaşantı" değil. Kalish, yıllar sonra okullarının mezunlar toplantılarında yeniden bir araya gelen ilk aşkların birçoğunun tekrar ilişki yaşadığını gözlemlediğini belirtti. 1600 çifti izleyen psikolog Kalish, mevcut evlilikleri pahasına ilk aşklarıyla yeniden bir araya gelen insanların, ergenlik dönemine mahsus bir hormon salgıladığını belirledi. Kalish, bu durumu "Uyuşturucu baağımlılığından beter" diye tanımlıyor.

İnsan hayatında ilklerin yerini hiçbir şey tutamıyor. Ne ikinci bir öğretmen doldurabilir eskisinin yerini, ne de daha yüksek bir maaş ilk alınan maaşın heyecanını unutturabilir. Bunun en geçerli örnekleri ise ilk aşk da yaşanıyor.

Hem kim unutabilir ki karnında uçan kelebekleri, kim ilk göz yaşlarını. Hiç kimsenin unuttuğunu, ya da ufak bir düşünmeyle hatırlamakta zorlanacağını sanmıyorum.

İlk kez hissettiği şeyler sonunda “aşık oldum” diyebilen bir insan dünyanın en şanslı insanıdır. Nefes aldığı sürece her şeyi unutabilir ama o aşkını asla. Belki başkasını daha çok sevebilir, başkası ile daha güzel günler geçirebilir. Ama ilk aşk asla hatırlamak istemiyeceği kadar kötü olmaz...

♥---Tarihe damgasını vuran aşk sözleri ---♥

Oscar Wilde:
"Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar da erkeklerin son aşkı olmak ister

Voltaire:

"Aşk bir tablodur, onu doğa çizmiş ve hayal süslemiştir. Tanrı kadınları
erkekleri evcilleştirmek için yarattı."

Cenap Şahabettin:
"Kadın olsun, kitap olsun cildine aldanmayıp içindekilere bakılmalıdır."

Madame De Scudery:
"İnsan sevmeye başladı mı, yaşamaya da başlar."

**Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır. (Bailey)

**İnsan kalbindeki gerçek aşk dört nala giden bir at gibidir ne dizginden anlar ne de söz dinler. (Konfüçyus)

**Aşk mektubuna başlarken ne söyleyeceğimizi bilemeyiz. Bitirirken de ne yazdığımızın farkında olmayız.(Rousseau)

**Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir.(Paul Geraldy)
Mesaj09.01.2011, 09:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk Aşk. Smile Güzel Bir Konuya Değinmişsin Dostum Teşekkürler.
Mesaj28.01.2011, 16:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

hatırlanmaz mııı ....
Mesaj28.01.2011, 16:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj28.01.2011, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknoanlatim yazmış:
ilk aşk ♥ anaokulda ♥♥♥♥♥

Laughing Teorik olarak doğru olabilir.
Önceki mesajları göster: