Forum'da ara:
Ara

YGS sınavını adil buluyor musunuz?
evet
  0%
[ 0 ]
hayır
  100%
[ 2 ]
Toplam Oylar : 2

Yazar Mesaj
Mesaj04.04.2011, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu: YGS'nin şifresi = Eğitim Sisteminin Adaletsizliği

YGS'nin şifresi = Eğitim Sisteminin Adaletsizliği

Kısa adı YGS olan “Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı”nın ardından kamuoyu “şifre” iddialarıyla çalkalanıyor. Son olarak ÖSYM Başkanı’nın ayaküstü yaptığı “basını bilgilendirme” toplantısında da ortaya çıktığı gibi toplum nezdinde ve özelde liseli gençliğin zihninde sınavların meşruiyeti kalmamıştır. Günlerdir konuşulan bu konuyla ilgili olarak Devrimci Liseliler (DEV-LİS) liselilerin öz öğrenci örgütü olma misyonuyla bugün (04.04.2011 Pazartesi) İstanbul ve Ankara’da eş zamanlı olarak sınavların, eşitsizliğin bizzat kendisi olduğuna dikkat çekmek için ÖSYM Büroları önünde kendilerini zincirlemişlerdir. İstanbul ve Ankara’da “YGS’nin Şifresi Eğitim Sisteminin Adaletsizliği” sloganıyla yapılan eylemlerle DEV-LİS’liler sınavlara, paralı eğitime ve şoven müfredata karşı liselileri mücadeleyi yükseltmeye çağırdığını bir kez daha haykırmıştır. DEV-LİS’lilerin yaptıkları bu eylemliklerle ortaya çıkan bir tutumda polisin tutumu olmuştur. Daha sınavın “Hakkaniyetli bir şekilde” yapıldığı tartışması sürerken ve şifre iddiaları gündemden eksilmezken DEV-LİS’lilere yapılan polis muamelesi, liselilerin kelepçelenmesini hangi zihniyetle açıklayabiliriz? Bizler DEV-LİS’liler olarak ellerimize kelepçe vurulabileceğini, fakat fikirlerimizin özgürlüğünün sınırlanamayacağını bir kez daha haykırıyoruz.Bütün liselileri Eşitlik,Özgürlük,Adelet için DEV-LİS saflarına çağırıyoruz.

YAŞASIN DEVRİMCİ LİSELİLER!

YAŞASIN DEMOKRATİK LİSE MÜCADELEMİZ!
ANKARA

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nın demirlerine kendilerine zincirleyen Dev-Lis üyeleri, "Sınavlar kalksın, dershaneler kapatılsın", "Liseler Dev-Lis ile özgürleşecek" sloganları atarak, mevcut düzenin eşitsizlik ürettiğini, bu yüzden de bir çok kişiyi mağdur ettiğini dile getirdi. Burada, "YGS'nin şifresi=Eğitimin Eşitsizliği" yazılı Dev-Lis pankartı açan öğrencilere, bakanlıklarda görev yapan sivil polisler ve bakanlık korumaları sert bir şekilde müdahale etti.

http://www.devlis.org/tr/haberler/176-ygsnin-sifresi-egitim-sisteminin-adaletsizligi.html adresinden alınmıştır.
Önceki mesajları göster: