Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj23.07.2011, 21:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Sitenizin Hacklenmiş Olduğuna Dair Bir Şüpheniz mi Var?

Öncelikle bir tr.gg sitesinin hacklenemeyeceğini bilmelisiniz.

Ancak bazı arkadaşlar şifrelerini bir şekilde birilerine veriyor yada siteyi açarken kullandığı mail adresini birileri ile paylaşıyor.

Kendini hacker zanneden bazı arkadaşlar da ya o maili çözüyor oradan siteye ulaşıyor yada zaten şifre verilmiş se bir index atarak hack görüntüsü veriyor.


Bu duruma düşmemek için:

1- İnternet cafelerden site ayarlarınıza girdiğinizde sol menünün en altından "çıkış" tıklamadan asla pc kapatmayın.

2- Şifrenizi 12345.. gibi basit şekilde almak yerine ?????kra?l*34ci?? vs gibi içerisinde simge,rakam, harf kombinasyonu olan ve zor çözülebilecek şifreler alarak kullanın.

3- Moderatörler de dahil olmak üzere hiçkimseye asla şifre vermeyin.Bedava-sitem.com dan hiç kimse sizden şifre istemez,bunu bilin.Tüm bilgileriniz zaten bizim veritabanımızda kayıtlıdır,neden istensin ki.

4-Site açarken aktif olan ama neredeyse hiç kullanmadığınız bir maili tercih edin ve kimseye söylemeyin.O mail ile yazışmayın.Ara sıra kontrol edin.Mail aktif olsun ki sitenizde bir aksaklık olduğunda o mailden bize yazabilesiniz.
5- Ekstralarınızdaki toplist ekstrasını asla ana sayfanızda kullanmayın.Yani ana sayfanızın sağ tarafında toplist oluşturmayın.Toplist ekstrasını sol menüde kullanın ve kayıtları sizin onayınızdan sonra gösterilecek şekilde yapın.
6- Ekstralarınızdaki link listesi ekstrasını kullanıyorsanız sizin onayınızdan sonra aktif olur ama kayıt olan yani link bırakan birinin kaydını incelemeden asla aktifleştirmeyin.


Tüm bunlara özen gösterirseniz sitenize hiçbir şey olmayacaktır.
"Ben şu şu siteyi hackledim" diyen biri görürseniz biliniz ki ya kendisi bir site açmıştır ve ana sayfasına hack süsü vermiştir yada üstteki maddeleri yapmayan birinin şifresini almıştır.


Yine de sitenizin bir şekilde haclendiğini yada ayarlarınıza girildiğini farkederseniz sitenizi açarken kullandığınız mailden yada ayarlarınızda yazılı olan mailden
support-tr@webme.com a mail atın ve durumu iletin.
Back-up sistemimiz sayesinde hackledim diye geçinen ve kendini hacker zanneden bazı düzenbazların uğraşıları birkaç saniye içerisinde boşa gidecektir.


İyi eğlenceler. Wink

///düzenlendi. @cryengine3
______________
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW


En son ua1905ua tarafından 11.03.2014 16:27:55 tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu