Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.08.2011, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

timarhaneedebiyati yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:
tamam kardesim anladim ne demek istedigini o zaman bu ///seye/// ne deniliyo Very Happy
Ben de ne dendiğini bilmiyorum. Sadece virüs denmediğini biliyorum.

Hayır bunada virüs denir. Çünkü bilgisayar senin komutun haricinde birşeyler yapıyorsa onada virüs denir , her ne olursa olsun...

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj07.08.2011, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

hypnaty yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:
tamam kardesim anladim ne demek istedigini o zaman bu ///seye/// ne deniliyo Very Happy

Hayır bunada virüs denir. Çünkü bilgisayar senin komutun haricinde birşeyler yapıyorsa onada virüs denir , her ne olursa olsun...

'İyi' virüs var mıdır? Soru oldukça açık. Varsa 'iyi' virüs örnekleri verir misin? Ne işe yarar 'iyi' virüsler?
Mesaj07.08.2011, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

hypnaty yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:

'İyi' virüs var mıdır? Soru oldukça açık. Varsa 'iyi' virüs örnekleri verir misin? Ne işe yarar 'iyi' virüsler?

İyi virüs diye birşey yoktur. Virüs herzaman virüstür , iyisi kötüsü yoktur. Zararlısı zararsızı vardır.. Ama bu Bilgisayar'a zararsız virüs sanırım Rolling Eyes

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj08.08.2011, 22:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgidoluyuz yazmış:

pc-safe yazmış:
Dinimize küfreden bir ateistin bilgisayarına trojan yollamıştım. Ve amacım hiç bir şekilde bilgisayarına zarar vermemekti. Masa üstü resmini Ayetlerle doldurdum ve başka hiçbirşey yapmadım..

Ayrıca böyle hackerlar türkiyede var. Bkz: Ayyıldıztim
İyi de bu 'iyi' virüs örneği değil ki. Eylemlerinizin 'iyi' olması virüsün de 'iyi' olacağı anlamına gelmez ki. Üstelik yapılan 'iyi' de kimin açısından 'iyi'? Senin, sizin açınızdan iyi de trojanı yiyen açısından da iyi mi?

İyi akşamlar.

Tebrik ediyorum,iyi bir yanıttı...
Mesaj09.08.2011, 02:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

hypnaty yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:

dostum söyle açıklayım ben sana o virüs bilgisayarı etkilemiyor sadece erotik sitelere girmeni engelliyor umarım anlamışsındır.

Mesaj09.08.2011, 15:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

nasilyapicam yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:

pc-safe yazmış:
Dinimize küfreden bir ateistin bilgisayarına trojan yollamıştım. Ve amacım hiç bir şekilde bilgisayarına zarar vermemekti. Masa üstü resmini Ayetlerle doldurdum ve başka hiçbirşey yapmadım..

İyi de bu 'iyi' virüs örneği değil ki. Eylemlerinizin 'iyi' olması virüsün de 'iyi' olacağı anlamına gelmez ki. Üstelik yapılan 'iyi' de kimin açısından 'iyi'? Senin, sizin açınızdan iyi de trojanı yiyen açısından da iyi mi?

İyi akşamlar.

Tebrik ediyorum,iyi bir yanıttı...
Teşekkür ederim.

energy26 yazmış:
hypnaty yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:

dostum söyle açıklayım ben sana o virüs bilgisayarı etkilemiyor sadece erotik sitelere girmeni engelliyor umarım anlamışsındır.
Cümleni üç defa okudum. Diyorsun ki '...o virüs bilgisayarı etkilemiyor...' sonra da diyorsun ki '...engelliyor?'. E etkilemiyorsa, nasıl engelliyor? ...

Dipte bir not: yok, vazgeçtim dipnot yazmaktan.

İyi akşamlar.
Mesaj09.08.2011, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

off dostum ben ya türkçe konuşmuyorum yada sen anlamakta zorlanıyorsun o virüs sadece erotik siteler için geçerli yani erotik bi siteye girdiğin zaman seni siteden atıyor veya ayyıldıztim in yaptıgı gibi ayetler çıkıyor.

Mesaj09.08.2011, 18:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

energy26 yazmış:
off dostum ben ya türkçe konuşmuyorum yada sen anlamakta zorlanıyorsun o virüs sadece erotik siteler için geçerli yani erotik bi siteye girdiğin zaman seni siteden atıyor veya ayyıldıztim in yaptıgı gibi ayetler çıkıyor.

Örnek site varmı?

Sitemi silerlerse hakkınızı helal edin.
Mesaj09.08.2011, 18:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

baks-bani yazmış:
energy26 yazmış:

Örnek site varmı?

örneğini su anda bulmam zor da ayyıldıztim in bu şekil yaptıgını bılıyorum

Mesaj10.08.2011, 02:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok saçma yorumlar bence zararsız virüs olabilir. Vikipedi de derki:

Bilgisayar virüsü, kullanıcının izni ya da bilgisi dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştiren ve kendini diğer dosyaların içerisinde gizlemeye çalışan aslında bir tür bilgisayar programıdır.

Evet zararlı bir şey göremiyorum ? Kullanıcının izni olmadan erotik siteleri engelliyor yani çalışma şeklini değiştiriyor ve kendini gizliyor. Gizlemese silinip etkisi yok olur. Buda çok açıktırki zararsız virüs olabilir. Polemiğe gerek yok.

sizin bahsettiğiniz virüs değil kötücül yazılım(malware)dir...
Mesaj10.08.2011, 02:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgidoluyuz yazmış:

pc-safe yazmış:

İyi akşamlar.

Sorunuz o kadar saçmaki virüs ile trojan ayrı kavramlardır. Virüs : Kullanıcının izni olmadan sistemde değişiklik yapan programcıklara denir. Trojan ise : bilgisayara zarar veren ve ya zararlı dosya yükleyen programcıklara denir.

Trojanı yiyen kişi bakmından tabii kötüdür.
Virüs için aynı şey söylenemez.
Mesaj13.08.2011, 00:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

pc-safe yazmış:
bilgidoluyuz yazmış:

pc-safe yazmış:

İyi akşamlar.

Sorunuz o kadar saçmaki virüs ile trojan ayrı kavramlardır. Virüs : Kullanıcının izni olmadan sistemde değişiklik yapan programcıklara denir. Trojan ise : bilgisayara zarar veren ve ya zararlı dosya yükleyen programcıklara denir.

Trojanı yiyen kişi bakmından tabii kötüdür.
Virüs için aynı şey söylenemez.

1. Madem virüs ile trojan ayrı kavramlar ben 'iyi' virüs örneği istedikten sonra trojanla ilgili bir örnek niye verdin ki örneğinden sonra örneğinin 'iyi' bir virüs örneği olmadığını da belirttim. Şimdi diyorsun ki 'virüs ile trojan ayrı kavramlardır.' Trojanı konuya başkası dahil etmiş gibi eleştirmen tuhaf olmuş. Kendini mi eleştiriyorsun? Özeleştiri iyidir, can-ı gönülden tebrik ederim.
2. 'Sorunuz o kadar saçmaki' derken saçma bir soruya saçma olmayan cevaplar vermeyi nasıl başarabildin? Sorular saçma, yanlış, eksik, hatalı olamaz mı? Soruların 'saçmalığını' belirtmeden cevap vermek çok mu zor? Biliyorsan öğret. Burada bilmiyoruz ki 'saçmalıyoruz'!!!
3. Sen de bazı şeyleri bilmiyorsun ki bu çok doğal bir durum. Doğal ama saçma değil! Örneğin; evet, truva ile virüs arasındaki tonlarca farkı biliyorsun da 'ki' ekinin ayrı yazıldığı durumları bilmiyorsun. 'Ki' ekinin ayrı yazıldığı durumları araştırmanı öneririm.
4. Saçma soruma verdiğin saçma olmayan cevaplardan biri: 'Virüs : Kullanıcının izni olmadan sistemde değişiklik yapan programcıklara denir..'
Virüsün tanımından manımından anlamam! Şu tanıma baktıkça virüs için 'virüs iyi de olabilir' diyenlere hayret ediyorum. Kullanıcın izni olmadan sistemde değişiklik yapmak 'iyi' bir şey mi? Virüsün tanımı bile virüsün kötü olduğunu anlatıyor zaten. Hala diyorsunuz ki iyi virüs vardır. E varsa örnek verin yahu. Yalnız 'erotik sitelere girişi engelleme' örneğinden vazgeçin artık. Size göre iyi, milyonlara göre kötü olan bir durum bu. İyi denilen şey ya %100 iyidir ya da ... Örneğiniz var mı? İyi virüs örneği..? Mesela; şöyle bir virüs olabilir mi? Kişinin spammer olduğunu anlayıp ilgili sisteme kayıt olmasını engelleyen bir program, bir virüs.. Var mı?

Başlık: İyi/zararsız bilgisayar virüsü var mı? Taratılan Arama Motoru: Google. Cevabı evet olan sonuç: 0

Bakınız; 600.000'den fazla üyesi olan TurkHackTeam yazarlarından biri ne diyor:

''7. "Truva atı" (Trojan Horse) nedir? Bir virüsten farkı var mı?

Truva atı da aslında "virüs" ile eşdeğer. Tek farkı, ilk anda aldığınız programın yararlı birşeyler yaptığını sanıyorsunuz ancak zararlı olduğunu daha sonra anlıyorsunuz. Söz gelimi, sadece bir virüs bulaştırmak için yazılmış bir oyun programı. Oyunu çalıştırıp oynuyorsunuz; ve sonra ..........
''

Genel Notlar:
1. Bu mesaj bu başlığa yazdığım son mesajdır. Mesajıma yorum olarak yazılacak hiçbir mesaja konu altında cevap yazmayacağım. Dolayısıyla; cevap hakkı doğacak konular yazacaksanız, yazmak istiyorsanız konuyu burada değil de bana özel mesaj olarak atmanız 'etik' bir davranış olacaktır.
2. 4'e ulaşmak istiyorsanız, bunun bir ya da üç/beş yolu yoktur. Sonsuz sayıda yolu vardır. Bütün bakış açılarına 'olabilir mi acaba' diye yaklaşılmadıkça, kişisel doğrular kopyala-yapıştırlarla desteklenmeye devam edildikçe, savunulanlar örneklendirilmedikçe 'en doğruya' ulaşmak her zaman güç olacaktır. 'Bildiğim bildik, dediğim 'kesin' doğru' gibi yaklaşımların savunana ve insanlığa yeni birşeyler kazandırması çok da kolay değildir.
3. Bu konu altında yazdığım hiçbir mesaj da kötü bir niyet yoktur. Mesaj yazma tarzımdan dolayı yanlış anlaşılmalar/anlamalar ve kalp kırıklıkları olmuş olabilir. Daha önce ya da şu an kalbini kırdıklarım varsa, bütün içtenliğimle özürlerimi sunarım.
4. Son.
Mesaj13.08.2011, 00:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sizin bu konun bitmiş olmasına rağmen üste taşıyıp polemiğe devam etmenize anlam verememekle beraber yazdıklarınızı unuttuğunuzuda öğrenmiş oldum Smile şu kimin açısından iyi ' den bahsettiğiniz yazıyı bir tekrar okuyun derim ..
Mesaj14.08.2011, 14:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Böyle Virüs Görmedin Zaten O Sitelere Girmediğim İçin De Görmem. Bir Virüs Bulaştı Bilgisayarıma Antivirüs Buldu EXE Dosyasını Ben Sildim. Görev Yöneticisindeki İşlemlerde Cw1.exe Ve Cxaqoa.exe Bulanlar Sağ Tıklatıp Konumuna Gitsin Ve Dosyayı /Dosyaları Silsin . Tartışmalarla Alakası Yoktur Tartışma Çıkarmayalım.
Mesaj14.08.2011, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunu yapan gerçekten de iyi düşünmüş Very Happy