Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.10.2011, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu: başarı hikayesi değil tecrübe

b-s için b-s siteleri için bu yazıyıda diğer bi kac yazımın arasına ekleyeceğim.Hemen söze geçmek istiyorum.

Hepimiz b-s ailesiyle ilk tanıstıgımızda ilk site yaptıgımızda iyi sitelere özenmişizdir.Tabi coğumuz css yi bilmeden ve nerden bi konu bulduysak onları sitemize eklemeye calıstık.Genel itibariylede yanlıs yaptık.Heryerden bi konu ekleyince sitemizi ziyaret edecek insan sayısı artacak sanıyordum.Bende konuları ekledikçe ekledim ekledim cok oldu .İçeriğin hepsi ordan buradan topladım.Ne kadar çok eklersem o kadar hitim artar sandım.Fakat yanılmışım  şimdi hatırlıyorumda o ilk site yaptıgım zamanları cok komikti:D Komik bi duyuru panosu koymuştum sitenin sağ sutununa güya reklam vermek isteyenler için msn adresimi falan yazmıştım.Site Tasarımı almış başını gidiyor,içerik desen aynı şekilde belli belirsiz katagorisi menüsü belli değildiHa bire iyi sitelere özeniyor onlar gibi olmak istiyordum.Sonra hit artmadığını fark edince 2-3 günde soğuyor ve günlerce yada aylarca b-s den uzak kaldıgım oluyordu.Sonra yine bi hevesle b-s ye giriyor yeni site yapıyor aynı şeyler tekrarlıyordum.Böyle yapa yapa b-s hakkında genel bi kültüre sahip olmaya basladım.CSs hakkında araştırma yaptım videolar izledim.CSs tasarım yapmayı kodlamayı örgendim.Fakat pek yaratıcı değilim galiba :::/.

İçerik konusuna gelince anladım ki her konuda siteye içerik eklememek gerekiyor.Aslında hepimizin en cok hata yaptıgı yer olarak tanımlıyorum bunu ben.Yani Her konuda sitemize içerik ekliyoruz.örneğin sağlıkla ilgili bi katagori açıyoruz ve 10-15 tane konu ekliyorz belki daha az ekliyoruz ve öylece bırakıyoruz.Halbuki sağlık konusu bu kadar az konuya sıgabilirmi.?O yüzdende sitelerimizin hiti gercek anlamda artmıyor belki.Ha birde şu var:her konuda içerik ekleyip ve açtıgı katagoride insanlara iyi hizmet saglamayı amaclayan arkadaşlarımızda var tabiî ki.Benım dediğim gibi 10-15 konuyla yetinmeyip o katagoriyle ilgili yüzlerce konu ekliyor.Bu sayede insanlar gerçek bilgiye ulasıyor ve sitenin hitide buna baglı olarak artıyor.bakınız gururum5.  çok güzel bi sitesi var.Her konuda kaliteli bilgileri sitesine koymuş ve hitide buna baglı olarak yüksek.İyi site yapmak emek ister ve gercekten cok emek verilmiş bir site gururum5.

Şuan kendi sitemede her konuda içerik ekledim lider51..Ama bu kez kararlı bi şekilde her konuda katagorilerimdeki bilgilerin en iyisini toplamaya calıstm.Çok konu ekledim fakat genel bir site için bunları az görüyorum.

Şimdi bu yazımı okuyan b-s ye yeni başlamış yada içerik konusunda kafası karışık olanlar:

Sitenize bi bakış açısı koyun.Genel bi site yapmak anlattığım gibi zor.Sadece bi bakış açısı olursa kişiler aradığını daha cabuk bulma fırsatı bulacak.Google de yükselme şansı çok oluyor bildiğim kadarıyla.Site içeriğini sadece oyun içerikli olmalı yada webmaster ile ilgili olmalıdır.
Bu yazdıklarımı sakın başarı öyküsü olarak algılamayın çünkü yine genel içerik ekledim siteme.Yine hitim yok 4 aydır durmadan b-s de aktif olmaya calısıyorum.vazgecmeyeceğim umarım bi gün bol hitli günleri görürüm cok uzattım okuyanlar için teşekkür ediyorum yararlı olacagına inanıyorum.lider51.tr.gg  yarım saatte içimden gelenleri yazdım cabuk cabuk :Daha cok anlatacagım şey var ama cok uzattım daha sonra insallah 
Mesaj11.10.2011, 19:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sevgili lider51 örnek olarak benim sitemi gösterdiğin ve verdiğim emeklerin farkına vardığın için teşekkür ederim. seninde dediğin gibi, sitemize bir içerik eklediğimizde o içerikle ilgili geniş bir araştırma yapmalı ve içeriği zenginleştirmeliyiz, ziyaretçi sitelerimizi ziyaret ettiğinde , içerikle ilgili aradığı herşeyi bulabilsin, ve br çırpıda sitemizden çıkmasın, tekrar tekrar sitemizi ziyaret etsin. örnek yemek tarifleri ekliyoruz diyelim. bu yemek tariflerinde bütün kategoriler olsun, tatlısından turşusuna varıncaya kadar ziyaretçi herşeyi fazlasıyla olsun. bir sitenin iyi olabilmesiiçin ilk önce sitenin, sonrada sahibinin saygı duyulması gerekiyor. ziyaretçiyle kurulan iletişim, uslup çok önemli.yaklaşık 4 senedir bs ile bir aileyim ve bs sayesinde site yapma işine gönül verdim, ve şimdide sitelerimden para kazanıp evimin geçimine destek oluyorum. önce sitemizi çoook sevmemiz,sonradan o sevgiyle sitelerimize emek vermeliyiz ki ziyaretçisi iyi olan saygın ve popüler bir site olsun.yaşınız kaç olursa olsun forumda ve çevrenizde her zaman saygı duyulan bir site olsun. düşünün bir ben terbiyesiz, kendinibeğenmiş, uslubuna dikkat etmeyen, gıcık bir tipolsam. gururum5 ş yine severmiydiniz? yani bizler sitelerimizle bir bütün olmalıyız
Mesaj11.10.2011, 19:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

YAZIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BENİM BS YE İLK BAŞLADIĞIMDAKİ HALİMİ ANLATMIŞSIN Smile
Mesaj12.10.2011, 08:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

tevhidforum yazmış:
YAZIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BENİM BS YE İLK BAŞLADIĞIMDAKİ HALİMİ ANLATMIŞSIN Smile

Wink
Mesaj13.10.2011, 10:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

gururum5 yani dilek abla.Forumda sizin yazılarınızı cok okudum.Sitenizi cok inceledim sizi örnek göstermemek elde değil.Bu iş gercekten emek işi.Hem netten para kazanıyormuşsunuz ne kadar güzel. ::)bende çok konulu bir site yaptım.konu ekledim cok ama yeterli değil.Eklemekte bazen sıkıcı bi hale geliyor.Hele eklediklerime karsılık siteme hiç kimse girmiyorsa deliriyorum:D

sayın tevhidforum.
bence sizin ve benım gibi cogumuzun ilk günleri aynıydı Very Happy

herkese kolay gelsin..
Mesaj09.12.2011, 11:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

tabiki sitelerimize çok ve kaliteli içerikler eklemek tek başına yeterli değil, devamlı güncellemeliyiz, fakat sabırlı olunursa eğer bir zaman sonra siteniz hakettiği değeri bulur, ve yüksek hite sahip olur. ben gururum5 sitemi 2008 29 ocakta açtım. bu ocakta 4 sene olucak. sitelerimden para kazanmaya başlıyalı bu şubat ayında 2 yıl olucak. şükür rabbime kazancım çok iyihitimde şimdilik iyi, fakat bu hep böyle gitmiyor tabi, 8 binlerde olan hitim, bir anda 3 binlere düşebiliyor, googldaki dalgalanmalarla. sabırlıolursak rabbim mutlaka, emeklrimizin karşılığını veriyor.
Mesaj29.12.2011, 08:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

sürekli güncelleme yapmaya calısıyorum insallah emeklerim boşa cıkmaz :)Hep tasarımda takılı kalan arkadaşlar war forumda.bence güncelleme yapmak en doğrusu:)
Mesaj29.12.2011, 11:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

emeğinin karşılıgını almak için sürekli büyük toplist sitelerine gir bedava-sitem'de aktif ondan sonra google'a kayıt et.
ben haziran 2011'de başladım bu siteye daha 6 ay oldu ama hitim günlük 200-250 arası oluyor bunu google'a borçluyum benim hitimin %75'i google'dan geliyor sana tavsiyem google'da üst sıralarda olucak konular aç.herkonudan ekliyorsan en çok aranan konular html kodları sağlık hakkında tavsiye etmem bir çok sağlık sitesi var.google'ın en üstünde inmicek şekilde yerleşmiş siteler webmaster tarzı konular ile daha fazla hite sahip olabilirsin.bide bedava-sitem üyeleri ile banner,link takas yapmalısınki hem tanınırsın hemde hitin yükselir.forumda çok bulun bu hitini çoğaltıcak bişeydir.

Yazı İçin Teşekkürler. Refik Can Demir.
Mesaj04.01.2012, 07:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedavasitepaylasim yazmış:
emeğinin karşılıgını almak için sürekli büyük toplist sitelerine gir bedava-sitem'de aktif ondan sonra google'a kayıt et.
ben haziran 2011'de başladım bu siteye daha 6 ay oldu ama hitim günlük 200-250 arası oluyor bunu google'a borçluyum benim hitimin %75'i google'dan geliyor sana tavsiyem google'da üst sıralarda olucak konular aç.herkonudan ekliyorsan en çok aranan konular html kodları sağlık hakkında tavsiye etmem bir çok sağlık sitesi var.google'ın en üstünde inmicek şekilde yerleşmiş siteler webmaster tarzı konular ile daha fazla hite sahip olabilirsin.bide bedava-sitem üyeleri ile banner,link takas yapmalısınki hem tanınırsın hemde hitin yükselir.forumda çok bulun bu hitini çoğaltıcak bişeydir.

Yazı İçin Teşekkürler. Refik Can Demir.

haklısınız.küçük ugraslar yetmiyor bu işler için.hergün bişeyler yapmak lazm Smile
Önceki mesajları göster: