Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.05.2012, 17:21 (UTC)    
Mesaj konusu: Bedavasitem'de e-ticaret sistemi!

Merhabalar;

Bedavasitem'de php , mysql gibi şeyler kullanmadan e-ticaret sitesi oluşturabilirmi?

Bir tasarım var elimizde diyelim. Yani ücretsiz temaların kaynak kodlarını görüntüleyerek html olarak alınmış tasarımlar. Bu tasarımdan yola çıkarak;

Kolay ürün ekleme, ürün derecelendirme ve bir e-ticaret sitesinde olması gereken herşey...

Bunu nasıl yapabiliriz?
Mesaj14.05.2012, 20:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

yapamazsın.. mysql php ftp alayı lazım onun için..
Mesaj15.05.2012, 09:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

mysql fln bunlar olmadan da yaparsın ama çok uğraşırsın her şeyi kendin yapman gerekir sistem otomatik yapmaz Wink
Mesaj15.05.2012, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sistemin otomatik yapmayacağını biliyorum. Basit bir işlemle en azından bazı şeyleri yapabiliriz diye düşünüyorum. ürünleri vs. her bir resmi değiştirerk yazılarını tek tek girerek, kategorilerini elle ayarlamak zorunda olduğumun farkındayım.

HTML ile yapabileceğim otomatik işlemler neler olabilir?
Mesaj15.05.2012, 13:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

hacı ticaret sitesi dediin öyle kolay değil.. gelen müşterilerin güvenmesi için, alışvariş yapabilmesi için, izinler alman gerekir, güvenli site belgesi falan alman gerekir, her şeyin otomatik olması, kredi kartı bilgilerinin falan kimse görmeden gidip gelmesi gerekir, bi sürü koşul varken HTML ile hiç bişey yapamazsın.. hee dersenki yaptığım şeyleri isteyene satmak için bi kaç ürünlük küçücük bi site yapıcam, o zaman basit, jotforma girip bi form eklersin istenilen ürünü, adresi, adı, soyadı falan girerler, sende gidip kargoya verirsin.. en fazla budur bundan daha fazlası olmaz..
Mesaj15.05.2012, 16:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herşey Bedavasitem'den hallolacak. Bunları dert etmiyorum ben.

php ftp gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum.

SSL Sertifikası güvenilir olduğuna dair tüm izinler alınacak.
Bedavasitem site premiuma çevrilecek ve tüm işlemler Bedavasitem üzerinden gerçekleştirilecek. Tasarım konusuna gelince Ücretsiz tasarımların kaynak kodlarını kulllanarak o tasarımların HTML şekline ulaşılacak.

Bunların hepsi benim için çok kolay Smile Tek sorun sistemin sınırlarını zorlayıp olabildiğince pratik hale getirmek. Smile)
Mesaj15.05.2012, 19:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

sen büyük alışveriş sitelerinde satılan şeyleri falan mı satmayı planlıyorsun, yoksa ufak tefek kendi ürünlerinimi?? hayır öyle büyük bi siteden ürün kopyalayıp satamazsında o yüzden.. öylece siteye girip ürün resmini kopyalayalım fiyatınada bi lira ekleyip ben satayım falan diye boşa hayaller kurma yani.. hele bedava-sitem ile hiç yapamazsın bunları.. bu tür siteler senin gibi ufaktan başlayıp büyümez.. direk stok ürünlerle, büyük reklamlarla başlar, bunada önce iyi bi sermaye lazım..
Mesaj16.05.2012, 18:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim, bunların farkında değilmiyim sanıyorsun? Ayrıca kim söyledi kendi ufak tefek ürünlerimi satacağımı? Smile

Bu konuları geçelim Smile Ben herşeyin farkındayım.

Öğrenmek istediğim bu değil. Konuyu saptırmasak...
Mesaj16.05.2012, 18:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca yazıları düzgün yerden oku. Gittigidiyor gibi tasarımları alacağımı kim dedi sana şimdi farkettim. Sen bana istediğim konuda yardımcı olamayacaksan daha fazla uzatma lütfen. Konu tatsızlaşmasın. Sadece kullanabileceğim en büyük kolaylıklar ne onu öğrenmek istiyorum. Yapamazsın yok şöyle yok böyle diye konuyu saptırma lütfen. Yardımcı olamayacaksan burdan daha fazla yazma. Sorunun varsa özelden mesaj bırak.
Mesaj16.05.2012, 18:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

hacı ben tasarımı demiyom ya.. ürünleri diyom.. ya neyse onu geç..
html ile alışverişi sitesi yapıcan madem paypal a üye olucan önce.. ödeme olaylarını falan paypaldan halledicen.. orda ödeme bölümü kodları falan var siten için.. ürünleride kafana göre koyarsın fiyat belirlersin falan.. millet almak istediğinde jotform dan yaptığın formu doldurur, adresi falan bilgileri sana gelir, bakarsın paypala ödemesi yapıldıysa kargoya verirsin ürünü, b,de mail atarsın ürününüz yolda diye olur biter.. al sana yarı otomatik html alışveriş sitesi.. Very Happy
ne kadar güvenilir olduu tartışılır ama.. Wink
Mesaj16.05.2012, 20:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu mümkün değildir tabi bildiğim kadarıyla bedava-sitem'de ftp yok Razz ama .com.nu gibi bedava sitelerde kurup sitene iframe ile ekliyebilirsin Razz Razz ama bunun bildiğim kadarıyla başka bir yönetemi yok...
Mesaj17.05.2012, 14:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yo ftp gibi şeyler kullanmayacağım zaten Smile Herşeyi elle yapacağımın farkındayım yeni ürün ekleme olsun vs. Smile html kod kullanarak kolaylıklar ekleyebileceğim neler olabilir Smile Örneğin üye olmayan ürünleri göremez bu mümkün mesela Smile

Bunun gibi html sınırları içinde neler yapılabilir Very Happy
Mesaj18.05.2012, 11:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

xmelar yazmış:
Yo ftp gibi şeyler kullanmayacağım zaten Smile Herşeyi elle yapacağımın farkındayım yeni ürün ekleme olsun vs. Smile html kod kullanarak kolaylıklar ekleyebileceğim neler olabilir Smile Örneğin üye olmayan ürünleri göremez bu mümkün mesela Smile

Bunun gibi html sınırları içinde neler yapılabilir Very Happy
bu mümkün ama html ile yapıldığı için biraz koddan anlayan kolayca aşabilir bu durumu..
Mesaj18.05.2012, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Koddan anlamaya pek gerek yok. Ücretsiz ftp host veren site bul. Filezilladan scriptleri at daha sonrada tr.gg sitene iframe kodu ile siteyi çağır. Bu kadar kolay...

(mesjları okumadım inşallah çakışma yoktur Smile)
Mesaj18.05.2012, 13:06 (UTC)    
Mesaj konusu: vatantvdinle.tr.gg

denemek lazım Smile Embarassed
Önceki mesajları göster: