Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.04.2013, 02:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Google site içi arama yardım

Google hesabından arama motoru alıp siteye koyuyorum ama aramalarda hiçbi şekilde bi sayfa bulmuyo arkadaşlar nedenini bilen var mı
Mesaj20.04.2013, 02:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Google site içi arama yardım

ffullizle yazmış:
Google hesabından arama motoru alıp siteye koyuyorum ama aramalarda hiçbi şekilde bi sayfa bulmuyo arkadaşlar nedenini bilen var mı

Meta tagler oluşturdun mu? Google'a kayıt oldun mu? Google siteni görmesi lazım. Sadece arama motoru alıp siteye eklemek yetmiyor. Arama motorunda aranınca sayfa bulması için kısaca sitenin google da çıkması gerekiyor. Ben baktım siten google da çıkmıyor.
Mesaj20.04.2013, 12:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

iyi diyosun da mega tagi koyuyorum siteye görmüyor .s tasarımın üzerine sayfanın içine heryere koydum olmadı bulunamıyor diyo .s bi yardım eder misin bana nası yapıcam
Mesaj20.04.2013, 12:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

ffullizle yazmış:
iyi diyosun da mega tagi koyuyorum siteye görmüyor .s tasarımın üzerine sayfanın içine heryere koydum olmadı bulunamıyor diyo .s bi yardım eder misin bana nası yapıcam

Google arama motoruna ‘ a kayıt olmak herkezin zannettiği gibi google ‘ da çıkmak anlamına gelmez. Bir çok kişi sitesini kayıt ettirmesine rağmen google ‘ da çıkamamaktan şikayetçiler. Sadece kayıt olmanız yeterli değildir bir kaç kaide daha vardır onlarıda doğru bi şekilde yapmalısınız aynı zamanda diğer faktörleri yerine getirseniz bile kayıt edilmemiş bi site google ‘ da aramalarda çıkmaz o veya çook zaman alabilir. Bu nedenle ilk google arama motoruna kayıt ediyoruz. Google yaz hemen çıkar. Siteni ekle.

Aşağıdakileri de düzenleyerek tasarım üsdü kutusuna ekle. Zaten bunların bir kısmıda sen de tasarım kodları içinde vardır. En üstte.. Siten hemen bir iki haftada çıkar diye birşey yok bu zaman da alabilir.

<META http-equiv=”content-type” content=“text/html; charset=windows-1254″>
<META http-equiv=”content-type” content=“text/html; charset=ISO-8859-9″>
<META name=“description” content=“Site Başlık Açıklaması”>
<meta name=“keywords” content=“Anahtar Kelimeler”>
<META NAME=“rating” CONTENT=“general”>
<META NAME=“abstract” CONTENT=“security”>
<META NAME=“robots” CONTENT=“all”>
<META NAME=googlebot CONTENT=“Index, Follow”>
<META NAME=robots CONTENT=“Index, Follow”>
<meta name=“distribution” content=“global”>Bu kodları sitenizin <head> </head> tagları arasına eklemelisiniz.

Not: Anahtar kelimeleri yazarken sitende ne varsa her kelime arasına virgül koyarak yaz. Ör: <meta name=“keywords” content=“bedava, sitem, en, güzel, platform”> gibi..