Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.07.2014, 17:36 (UTC)    
Mesaj konusu: Website üzerinden indirme linki paylaşımı

Sıkça Sorulan Sorular kısmını kontrol ettim.
"4 - Kendinize ait olmayan veya yasal izni alınmamış her türlü ürünün download yaptırılması." Şeklinde bir madde belirtilmiş.

Ben websitem üzerinden World of Tanks oyunu için Mod paylaşımı yapıyorum ve haliyle indirme linki veriyorum. Bu modların bir kısmı bana ait ancak bana ait olmayan modlarda mevcut. Telif yönünden bir sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü bu modlar oyunun forumunda yapımcı kişiler tarafından paylaşılıyor ve herkese açık. Ben bu modları websitemde yayımlarken zaten kişilerin isimlerini bildiriyorum. Öte yandan modların çoğunda düzenleme yapıyorum örneğin kişinin yapmış olduğu İngilizce modu Türkçeleştirerek sitemde yayımlıyorum. Yani ortaya benzersiz bir ürün çıkmış oluyor.

Biraz uzun bir yazı oldu ancak ne sormak istediğim anlaşılmıştır herhalde. Sitem bu madde dahilinde kuralları ihlal etmiş oluyor mu?

Teşekkürler.
www.wotmodlari.tr.gg
Mesaj25.07.2014, 18:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
çünkü bu modlar oyunun forumunda yapımcı kişiler tarafından paylaşılıyor ve herkese açık.
demişsiniz ve kurallarda
Alıntı:
yasal izni alınmamış her türlü ürünün download
böyle ise sorun yoktur demektir.
Ayrıntılı bilgi için yine de : support-tr( at )webme.com (at) değil @ olacak.
Mesaj25.07.2014, 18:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende benzer bi durumla karşı karşıyayım Minecraft mod/map/texturepack paylaşıyorum ama bunların hepsi yapımcıları tarafından forumlarda açık olarak paylaşılmış ve bir yasak veya telif hakkı koyulmamış şeylerdir ve bazılarınında kim yaptı belli değil.
Mesaj25.07.2014, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
Alıntı:
çünkü bu modlar oyunun forumunda yapımcı kişiler tarafından paylaşılıyor ve herkese açık.
demişsiniz ve kurallarda
Alıntı:
yasal izni alınmamış her türlü ürünün download
böyle ise sorun yoktur demektir.
Ayrıntılı bilgi için yine de : support-tr( at )webme.com (at) değil @ olacak.

Teşekkürler Smile