Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.09.2014, 22:22 (UTC)    
Mesaj konusu: Sigarayı Bırakmak

Dostlar,

Sigara tiryakilerinin büyük çoğunluğu, hep sigarayı bırakmayı hayal eder. Bazıları bırakmayı başarır, bazılarıda yıllar sonra yeniden başlayıp, bırakmak isteyen tiryakileri olumsuz yönde etkiler.

45 yıl sigara içmiş, defalarca bırakmayı denemiş ve sonunda bırakmayı başarmış bir tiryaki olarak, deneyimlerimi paylaşmak amacı ile bu siteyi oluşturdum. Bir kişinin bile sigarayı bırakmasına neden olursam, ne mutlu bana.

Sigarayı bırakmanın formülü bence şudur;

3 - 5 gün içmedikten sonra, denizdeki dalgalar gibi peş peşe gelen sigara içme arzusu oluyor insanlarda. Bunlar süreklidir ama geçicidir ve günler geçtikce, dalgaların gelme süresi uzar.
O an canınız çok sigara ister, günlerce emek verdiğinizden geri dönmeyide pek istemezsiniz ama "son olarak, sadece bir tanecik içeceğim, ondan sonra gene bırakmaya devam edeceğim" diyerek kendinizi kandırmaya başlarsınız. İşte o son(!) sigarayı yaktığınız anda, başladığınız noktaya geri dönersiniz.

Bu nedenle;
O son sigarayı asla içmeyin ve sigarayı bırakırken "Ben o son sigarayı yakmayacağım" diye bırakın.

Nargile, pipo ve elektronik sigaraya asla yönelmeyin. Bunlar sigaradan çok daha tehlikeli ve zararlıdır.

Nikotin bandı ve sakızından medet ummayın ve kullanmayın. Nikotin alışkanlığından kurtulmak isteyen bir insanın, farklı yollarla nikotin alması bir tezattır. Nikotini hayatınızdan sökün atın.

45 yıl sigara içmiş biri olarak, bu illeti bırakmayı başarabildiğime göre, emin olun hepiniz bırakırsınız.

Sigarayı bırakalım ve en az 1 kişiye daha bıraktıralım.

Başarı dileklerimle..[/u]
Önceki mesajları göster: