Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.06.2015, 20:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Arkadaslar lütfen yardım edin!!!

öncelikle merhabalar arkadaslar ben siteme page 1 page 2 page 3 gibi bir şey yapmak istiyorum bunun kodu ne arkadaslar yardım ederseniz sevinirim:)
Mesaj23.06.2015, 08:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunu kullanabilirsin.

Mesaj23.06.2015, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

plainlogic yazmış:
Bunu kullanabilirsin.

plainlogic yazmış:
O menülerde gözüküyor kardesm gözükmesin istiyorum şunun gibi

Mesaj23.06.2015, 23:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle CSS tasarımına geçmelisin.
Resimde gösterdiğin gibi kutular yapsan da onlar için sayfa oluşturacağından menüde daima linkini ekleyeceğin sayfa gözükür.
CSS tasarıma gectikten sonra Google'da "pagination" yazarak gerekli kodlara ulaşabilirsin.
Mesaj24.06.2015, 00:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Themedb yazmış:
Öncelikle CSS tasarımına geçmelisin.
Resimde gösterdiğin gibi kutular yapsan da onlar için sayfa oluşturacağından menüde daima linkini ekleyeceğin sayfa gözükür.
CSS tasarıma gectikten sonra Google'da "pagination" yazarak gerekli kodlara ulaşabilirsin.

özür dilerim ama anlamadım daha detaylı anlatabilirmisin kardesm

En son cs-takipcim tarafından 24.06.2015 00:38:44 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.06.2015, 02:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu işlemi "Veri Sayfalandırma" yani Pagination ile yapabilirsiniz.
Google'a hazır html pagination kodları yazarsanız bulursunuz.
Mesaj24.06.2015, 03:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

bestoftheking yazmış:
Bu işlemi "Veri Sayfalandırma" yani Pagination ile yapabilirsiniz.
Google'a hazır html pagination kodları yazarsanız bulursunuz.

Sagolasın yardımcı oldunda kardesm nasıl ayarlıcaz onu sayfaya gitmesi icin sayfa menülerde gözükmeyecek ama
Mesaj24.06.2015, 07:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dediğim gibi,
Sen şu anda Bedava-Sitemin sunduğu Ice Blue tasarımını kullanıyorsun.
Bu tasarımda eklediğin bütün sayfalar menüye gelecektir.
Bu yüzde tasarım ayarlarından CSS tasarımına geçip menü gizleme kodunu kullan.

Ama ben illa da Ice Blue tasarımında yapmak istiyorum diyorsan sen sayfayı ekle. Sonra o sayfanın linkini bana at, ben sana özelden bir kod atıcam onu sitene ekle o sayfa menüden kalkmış olur.

Ama söylediğim gibi CSS tasarımına geçmen daha iyi olur bence uğraşmazsın en azından.

Birde sayfaya gitmesi için nasıl ayarlayacağım diye sormuşsun o da kodun içinde bir köprü yapısı vardır html'de <a href="link">menü</a> ile sağlanır. Kodda bu kısmı ara ve href'ten sonraki tırnak içinde kalan yere sayfanın linkini ekle.

En son Themedb tarafından 24.06.2015 07:43:57 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj24.06.2015, 07:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Themedb yazmış:
Dediğim gibi,
Sen şu anda Bedava-Sitemin sunduğu Ice Blue tasarımını kullanıyorsun.
Bu tasarımda eklediğin bütün sayfalar menüye gelecektir.
Bu yüzde tasarım ayarlarından CSS tasarımına geçip menü gizleme kodunu kullan.

Ama ben illa da Ice Blue tasarımında yapmak istiyorum diyorsan sen sayfayı ekle. Sonra o sayfanın linkini bana at, ben sana özelden bir kod atıcam onu sitene ekle o sayfa menüden kalkmış olur.

Ama söylediğim gibi CSS tasarımına geçmen daha iyi olur bence uğraşmazsın en azından.

Birde sayfaya gitmesi için nasıl ayarlayacağım diye sormuşsun o da kodun içinde bir köprü yapısı vardır html'de <a href="link">menü</a> ile sağlanır. Kodda bu kısmı ara ve href'ten sonraki tırnak içinde kalan yere sayfanın linkini ekle.

Kardesm Bn kararımı verdim css tasarımına geçiçem ama nasıl geçicem bilmiyom neredeyse kod bilgim hic yok kardesm sen bana counter ile ilgili bulurmsun kardesm kod atarmısın şimdiden teşekkürler Smile

En son cs-takipcim tarafından 24.06.2015 07:57:44 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.06.2015, 08:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

En başta o kadar güzel olacağını beklememelisin zaten, internetten tr.gg için hazır tasarımlara bak. Hemen bir tasarım bulupta onu tr.gg'ye uyarlamaya/uyarlattırmaya çalışma.
Birçok sitede tr.gg için tasarım kodları mevcut sen onları alıcaksın tasarımın üstüne ekle dediği kodu tasarımın üstüne, altına ekle dediği kodu altına ekleyeceksin.
Sonra kodları anlamaya çalış, ne biliyim menüsündeki linkleri, resimleri vb düzenle. Video izle, bildiğim çok güzen anlatım yapan youtube kanalları var 1 tanesini özelden atarım.
Böyle böyle zaman geçtikçe anlamaya başlarsın zaten.

Anlamadığın yerleride forumda konu aç. Forumda kod bilgisine sahip çok kişi var. Yardımcı olacaklardır.