Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.09.2015, 19:41 (UTC)    
Mesaj konusu: B-S Ziyaretçi Kapasitesi Ne Kadar?

Arkadaşlar aklıma hep takılmıştır bu konu.BS'de 1gb resim alanı olduğunu ve sınırsız sayfa açılabileceğini biliyorum.Ama şunu merak ediyorum.Herhangi bir tr.gg sitesine ne kadar ziyaretçi girerse site çöker.Bunla ilgili örnek vereyim. Birkeresinde steamde left 4 dead 2 oyunu ücretsiz dağıtılmıştı.Bunun üzerine herkes indirince server (sunucu) çökmüştü.Benim merak ettiğimde bu aslında.
Bir tr.gg sitesinin kapasitesi nedir? Günde kaç kişi ziyaret edebilir? Aynı anda siteye kaç kişi girebilir ya da kaç kişi online olarak sitede dolaşabilir?
Mesaj04.09.2015, 19:44 (UTC)    
Mesaj konusu: :)

Bir günde 10000 klik olursa 1 günlüğüne siteniz hata verir.
Mesaj04.09.2015, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

"10000 klik" 'ten kastınız tıklamamı ? yoksa ziyaretçi sayısı mı?
Mesaj04.09.2015, 19:48 (UTC)    

hamachiserverleriniz yazmış:
"10000 klik" 'ten kastınız tıklamamı ? yoksa ziyaretçi sayısı mı?

tıklama
Mesaj04.09.2015, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu kötü değil mi, biraz önce kendi siteme baktım. Bugünlük 12 ziyaretçi girmiş ve 265 klik var.Tamam biraz bende yeni açıldığı için düzenleme yapıyorum filan o yüzden fazla tıklama yapmış olabilirim de bunu birkaç ziyaretçi yapsa site çökmez mi? Her sayfayı yenilemede hep klik yükseliyor.Bu ileride sorun yaratır mı?
Mesaj04.09.2015, 19:55 (UTC)    

hamachiserverleriniz yazmış:
Bu kötü değil mi, biraz önce kendi siteme baktım. Bugünlük 12 ziyaretçi girmiş ve 265 klik var.Tamam biraz bende yeni açıldığı için düzenleme yapıyorum filan o yüzden fazla tıklama yapmış olabilirim de bunu birkaç ziyaretçi yapsa site çökmez mi? Her sayfayı yenilemede hep klik yükseliyor.Bu ileride sorun yaratır mı?

Pek sorun yaratmaz. Sadece güvenlik Smile
Mesaj04.09.2015, 20:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Pek sorun yaratmaz diyince sanki senin sitene o kadar adam nerden girecekte o kadar tıklama olacak dedin gibi algıladım Very Happy . Ama gene de tırsıyor insan ileri de belli olmaz ne olacağı. Diyelim ki siteme günde 500-1000 arası kişi girerse rahatlıkla "10000 klik" yapamazmı? Birde güvenlikten kastınız nedir? Tıklamanın güvenlikle ne alakası olabilir?
Mesaj04.09.2015, 20:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu iframenin önüne geçmek için vardır. (iframe kodu ile siteye hit çekilebileceği için) Bunun önüne geçmek için yapılmıştır. Hızlı bir hit artışıyla 10.000 olunca 24 saatliğine siteniz kapatılır. Fakat bu hitiniz organik bir ziyaretçi tarafından yavaş bir şekilde artış gösterdiyse bu sorun oluşmaz. 100.000 de olsa siteniz açık durumda kalır. İyi forumlar dilerim.

En son analogfikir tarafından 04.09.2015 20:05:53 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj04.09.2015, 20:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

He şunu baştan söylesenize Smile Ben zaten iframe filan bilmiyorum onunla da uğraşmam zaten.Benim için anlık hit önemli değil. Organik ve kalıcı ziyaretçi önemli o halde sorun yaşamayacağım. Vaktinizi ayırdığınız için ikinize de teşekkür ederim. Bu arada bi itirafta bulunayım eskiden kalma bir sitem var hala duruyor.Fake metin 2 server sitesi diye.Her yerde server tanıtım sitelerinde reklamlarını yaptım ve sonuç olarak toplamda 1343 ziyaretci girdi siteye bu benim rekorum Smile.Ama işin garip tarafı şu o site karman çorman daha düzgün bir tasarımı bile yoktu ben o zamanlar daha css tasarımı siteye eklemeyi bilmiyordum.O dandik site silinmemiş hala duruyor Very Happy bakınca hala gülüyorum.Şimdiki sitelerim daha profesyonel ama bir türlü ziyaretçi çekemiyorum inşallah zamanla gelir.Kendi çabalarımla reklamını yapıyorum.Tanıtım sitesi açmanın zorluğu şu başka türde site açsan paylaştığın içeriklerle ziyaretçi çekebilirsin ama tanıtım sitesinde sadece ziyaretçilerin paylaştıklarıyla site içerik bakımından zenginleşiyor.Bu işte böyle bir tuhaflık var.Bunları niye yazdıysam Smile içimden geldi galiba.Herkese iyi forumlar
Önceki mesajları göster: