Forum'da ara:
Ara

Premium paket kullanmayı düşünür müsünüz?
Evet
  17%
[ 11 ]
Kararsızım
  14%
[ 9 ]
Hayır
  68%
[ 43 ]
Toplam Oylar : 63

Yazar Mesaj
Mesaj29.02.2016, 23:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

technoatom yazmış:
Tabi ki haklısınız premium üyeliğin fiyatlarının düzenlenmesi gerekiyor.
Premium hesap 45₺ gibi düşük ve sabit bir fiyat ile satılsa daha iyi olabilir.

sorun sadece fiyat olsa yine iyi ama sadece reklam kaldırma özelliği var premium pakette keşke biraz daha özellik katabilseler o zaman işte premium paket iyimiş deyip alırız ama nerde o günler...
Mesaj01.03.2016, 08:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

@tasarimci-amca2 aynen Almanlardaki gibi özellikler gelse ne güzel olur...
Mesaj06.03.2016, 10:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

yilmazlar--mobilya yazmış:
Almanlardaki gibi özellikler gelse ne güzel olur.
Webme-DE'de yükseltme olarak var olan Werbefrei paketi şu an Webme-TR'de Premium adı altında sunulan paketle aynı özelliklere sahip sanırım... Sadece Webme-DE'de yer alan ve özel site uzantısı alma ayrıcalığı sunan Plus paket ise 58.8€ yani 188₺... Yani neredeyse diğer paketin iki katı... Sadece site uzantısı için, günümüz koşullarında böyle bir fiyata bu seçeneğin düşünülebileceğini zannetmiyorum. Daha üst düzey kullanıcılar çekebilmek için, Webme'nin bu paketleri, sunduğu tüm ülkelerde, hem özellik hem fiyat olarak günümüz koşullarına göre güncellemesi gerektiğini düşünüyorum. Yoksa Webme, webe başlangıç için kullanılabilecek bir basamak olmaktan ileriye gidemeyecektir.
Mesaj06.03.2016, 11:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim anlamadığım olay şu kardeşlerim. Bs ekibi yıllar önce reklam konusunu açtığında herkes itiraz etmişti. Fakat buna rağmen reklamlar geldi ve bütün kullanıcılar Bs platformundan soğuyup kaçtılar(ki zamanında ben de yapmıştım). Bu kullanıcıların kaçmasıyla birlikte Bedava-Sitem'de üçbeş kişi dışında kimse kalmadı. Hiç kullanıcı olmayınca bu Bs premium paketlerinden kim yararlanacak? Şuanda Bs'de resmen inler cinler top oynuyor, onlar mı alacaklar premium paketini. HİÇ SANMAM! Tamamen fiyasko dolu bir paket. Ki şahsen ücretsiz bir platformdan reklam kaldırsan eline ne geçebilir ki? Onun yerine link kısaltarak gelir elde edebilirsin kolaylıkla; ki böyle eline daha fazla para geçer. Umarım iyi anlatmışımdır.

Arrow Ana Sayfa; http://weblue.tr.gg/
Arrow İletişim; http://weblue.tr.gg/Iletisim.htm
Arrow Ziyaretçi Defteri; http://weblue.tr.gg/Ziyaretci-Defteri.htm
Mesaj06.03.2016, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

@weblue sana katılıyorum kardeşim siteyi ücretsiz alıyoruz fakat reklam kaldırmak için domain-host alımından bile pahalı olan bir paket sunuyorlar ayrıca @slobada dediği gibi webme böyle giderse webe başlangıç olarak kullanılabilecek bir basamak olacak...
Mesaj16.03.2016, 13:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

@tasarimci-amca2 çoğu kişi için basamak zaten. webme aktif kullanıcılarını yitirdiği hâlde bir değişim göstermedi daha da dibe vurdu.

Mesaj20.03.2016, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

taylanblog yazmış:
webme aktif kullanıcılarını yitirdiği hâlde bir değişim göstermedi daha da dibe vurdu.
Webme'nin maddi olarak yani fiziksel anlamda dibe vurduğunu düşünmüyorum, sistemin halihazırda çok fazla sayıda kullanıcısı bulunmakta ve kurum iyi miktarlarda gelir elde etmektedir. Ancak nitelik-kalite olarak dibe vurduğunu düşünüyorum, hem sunulan özellikler, hem de kullanıcıları bakımından.

weblue yazmış:
Benim anlamadığım olay şu kardeşlerim. Bs ekibi yıllar önce reklam konusunu açtığında herkes itiraz etmişti. Fakat buna rağmen reklamlar geldi ve bütün kullanıcılar Bs platformundan soğuyup kaçtılar(ki zamanında ben de yapmıştım). Bu kullanıcıların kaçmasıyla birlikte Bedava-Sitem'de üçbeş kişi dışında kimse kalmadı. Hiç kullanıcı olmayınca bu Bs premium paketlerinden kim yararlanacak? Şuanda Bs'de resmen inler cinler top oynuyor, onlar mı alacaklar premium paketini. HİÇ SANMAM! Tamamen fiyasko dolu bir paket.
Evet, o dönemde oldukça fazla sayıda kullanıcı sistemden ayrıldı. Bu tamamen Webme'nin politikasından kaynaklıydı. Zaten kurumun ilerlemeye dönük bir yapısı olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsaydı bu sürecin sonucunda oluşan kullanıcı kaybını etraflıca değerlendirip, sistemi tekrar canlandırmak için yenilikler sunabilirlerdi. Bunu yapmaları için geç kalındığını, yayınlanabilecek yeni bir paketin hiç kullanıcısı olmayacağını düşünmüyorum, çünkü sistemin halihazırda çok sayıda kullanıcısı bulunmakta. Örneğin, Premium Paket içerisinde geçen Özel Site Uzantısı gibi sık talep edilen yeni özellikler çok uygun fiyatlara sunulursa birçok kullanıcı bu ayrıcalıktan yararlanır, aynı zamanda çevrelerinde sistemin reklamını yaparlar, daha çok yeni kullanıcı gelir, yıllanmış kullanıcılar sistemden ayrılmazlar ve sistem daha heterojen bir yapıya kavuşarak tekrar canlanır...
Mesaj20.03.2016, 13:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

slobada yazmış:
taylanblog yazmış:
webme aktif kullanıcılarını yitirdiği hâlde bir değişim göstermedi daha da dibe vurdu.
Webme'nin maddi olarak yani fiziksel anlamda dibe vurduğunu düşünmüyorum, sistemin halihazırda çok fazla sayıda kullanıcısı bulunmakta ve kurum iyi miktarlarda gelir elde etmektedir. Ancak nitelik-kalite olarak dibe vurduğunu düşünüyorum, hem sunulan özellikler, hem de kullanıcıları bakımından.

weblue yazmış:
Benim anlamadığım olay şu kardeşlerim. Bs ekibi yıllar önce reklam konusunu açtığında herkes itiraz etmişti. Fakat buna rağmen reklamlar geldi ve bütün kullanıcılar Bs platformundan soğuyup kaçtılar(ki zamanında ben de yapmıştım). Bu kullanıcıların kaçmasıyla birlikte Bedava-Sitem'de üçbeş kişi dışında kimse kalmadı. Hiç kullanıcı olmayınca bu Bs premium paketlerinden kim yararlanacak? Şuanda Bs'de resmen inler cinler top oynuyor, onlar mı alacaklar premium paketini. HİÇ SANMAM! Tamamen fiyasko dolu bir paket.
Evet, o dönemde oldukça fazla sayıda kullanıcı sistemden ayrıldı. Bu tamamen Webme'nin politikasından kaynaklıydı. Zaten kurumun ilerlemeye dönük bir yapısı olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsaydı bu sürecin sonucunda oluşan kullanıcı kaybını etraflıca değerlendirip, sistemi tekrar canlandırmak için yenilikler sunabilirlerdi. Bunu yapmaları için geç kalındığını, yayınlanabilecek yeni bir paketin hiç kullanıcısı olmayacağını düşünmüyorum, çünkü sistemin halihazırda çok sayıda kullanıcısı bulunmakta. Örneğin, Premium Paket içerisinde geçen Özel Site Uzantısı gibi sık talep edilen yeni özellikler çok uygun fiyatlara sunulursa birçok kullanıcı bu ayrıcalıktan yararlanır, aynı zamanda çevrelerinde sistemin reklamını yaparlar, daha çok yeni kullanıcı gelir, yıllanmış kullanıcılar sistemden ayrılmazlar ve sistem daha heterojen bir yapıya kavuşarak tekrar canlanır...

Dediklerine şahsen katılmıyorum. Bu premium illeti saçmalıktan başka birşey değil. Eğer senin söylemiş olduğun şeyler olsaydı yıllar önce olurdu. Emin ol halihazırda kullanıcıda bulamazsın. Sistemdeki çoğu kullanıcı saçma sapan siteler açıyor yada .com uzantılı siteye geçmeden önce hazırlık yapmak istiyor. Forum o kadar boş ki(kullanıcı bakımından) site değerlendirma kısmında birisi küfür etmiş hiç fark eden yok. Moderatörler bile fark etmemiş ki yorumu silmemişler.

Arrow Ana Sayfa; http://weblue.tr.gg/
Arrow İletişim; http://weblue.tr.gg/Iletisim.htm
Arrow Ziyaretçi Defteri; http://weblue.tr.gg/Ziyaretci-Defteri.htm
Mesaj05.12.2016, 09:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

O paraya güzel bir host+domain alınır.

En son teknolanya tarafından 19.06.2017 11:32:40 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj06.12.2016, 10:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu başlığı açtığımda Premium sayfasındaki güncelliğini koruyan tek veri PayPal hesabı üzerinden ücretin havale edilmesiydi. Şimdi o bile güncelliğini kaybetti; ortada PayPal kalmadı. Gerçi tekrar faaliyetlere başlama olasılığı yüksek deniyor fakat halihazırdaki durumda Premium sayfası, Premium ücreti ve Premium adına olan her şey tamamen bu sayfanın ilk ortaya çıktığı zamanlardan kalma. Forumdaki bu başlığı da belki bunların değişmesine vesile olur diye açmıştım ama durum ortada. Firma yetkilileri kullanıcı istek, öneri, düşünce veya tavsiyelerini ne kadar ısrarla söylenirse söylensin zerre kadar umursamıyor, tıpkı yıllar önce sitelere reklamları ilk koydukları zamanki gibi...
Mesaj01.01.2017, 20:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

slobada yazmış:
Bu başlığı açtığımda Premium sayfasındaki güncelliğini koruyan tek veri PayPal hesabı üzerinden ücretin havale edilmesiydi. Şimdi o bile güncelliğini kaybetti; ortada PayPal kalmadı. Gerçi tekrar faaliyetlere başlama olasılığı yüksek deniyor fakat halihazırdaki durumda Premium sayfası, Premium ücreti ve Premium adına olan her şey tamamen bu sayfanın ilk ortaya çıktığı zamanlardan kalma. Forumdaki bu başlığı da belki bunların değişmesine vesile olur diye açmıştım ama durum ortada. Firma yetkilileri kullanıcı istek, öneri, düşünce veya tavsiyelerini ne kadar ısrarla söylenirse söylensin zerre kadar umursamıyor, tıpkı yıllar önce sitelere reklamları ilk koydukları zamanki gibi...

yorumsuz

Mesaj02.06.2017, 13:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

[b]@mgmfb[/b] Tek kelimeyle her şeyi özetlemişsiniz ama keşke böyle yorumsuz kalmasaydı...

Aradan geçen zamanda sanırım forumdaki moderatör kadrosu değişmiş ve büyük oranda yenilenmiş, başlığı 1€'nun 3.96₺ olduğu günümüze güncelleyelim de, belki yeni moderatörlerin değişime bir nebze katkısı olur.
Mesaj05.06.2017, 22:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Biraz kıyaslama yapalım.
Asgari Ücret Almanya'da yaklaşık 3000€ Türkiye'de ise 1.777,50 TL
Eğer premium ücreti 30€ hesaplarsak Almanya'da yaşıyan biri maaşının %1lik bir kısmı ile premium üyelik alabilir fakat Türkiye'de yaşıyan biri yıllık 118,706 TL (1 €=3,9701 TL olarak hesaplanmıştır.) ile yani maaşının %6.67 bir kısmı ile bu paketlere sahip olabilmektedir.
Bu şekilde bakıldığında fiyatlarda bir güncelleme olması gerektiğini düşünüyorum.
Mesaj07.06.2017, 21:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

technoatom yazmış:
Biraz kıyaslama yapalım.
Asgari Ücret Almanya'da yaklaşık 3000€ Türkiye'de ise 1.777,50 TL
Eğer premium ücreti 30€ hesaplarsak Almanya'da yaşıyan biri maaşının %1lik bir kısmı ile premium üyelik alabilir fakat Türkiye'de yaşıyan biri yıllık 118,706 TL (1 €=3,9701 TL olarak hesaplanmıştır.) ile yani maaşının %6.67 bir kısmı ile bu paketlere sahip olabilmektedir.
Bu şekilde bakıldığında fiyatlarda bir güncelleme olması gerektiğini düşünüyorum.
Yaşam standartlarına göre yapılmış objektif bir değerlendirme daha... Brüt ücret değil de net ücret üzerinden hesaplanırsa Türkiye için bu oran daha da yükselecektir. Umarım tüm bu gerçekler ve kullanıcı istekleri yeni görevlendirilmiş moderatörler tarafından dikkate alınır ve gerekli girişimlerde bulunularak bir değişim sağlanabilir.
Mesaj13.06.2017, 18:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

BS de premium paket kullanan bir kullanıcı biliyorum
@gizliilimler sitesi olup bir çok sitesi var
Alıntı:
Gizli İlimler, Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton)'ın kişisel bloglarından birisidir ve içeriği ziyaretçiler tarafından oluşturulan dünyadaki en kapsamlı "Ezoterik ve Okült" kaynaklar platformudur.