Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.03.2016, 06:19 (UTC)    
Mesaj konusu: Tıklanınca artan sayı

Merhaba arkadaşlar.Ben sitemde tıklanınca artan sayı butonun olmasını istiyorum.Şunu nasıl yapacağım,?
Böyle bir sey olsun

Subhanellah
001
Zikr etdim

kim subhanellah dese zikr butonuna tiklasin ve sayi artsin.Sayi silinmesin-yani arta arta getsin[/code]
Mesaj01.03.2016, 09:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tıklanınca varsayılan değeri üzerine +1 değer alacak bir buton için, şu şekilde basit bir script yazılabilir.
Kod:
<script type="text/javascript">
    function artma() {
        var slobada = document.getElementById('sayi');
        slobada.value++;
    }
</script>
<h2>Subhan Allah</h2>
Zikir Sayısı: <input style="width:50px" onclick="artma()" type="submit" name="sayi" id="sayi" value="0" />

Mesaj01.03.2016, 20:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Tiklaninca artan sayi

slobada yazmış:
Tıklanınca varsayılan değeri üzerine +1 değer alacak bir buton için, şu şekilde basit bir script yazılabilir.
Kod:
    function artma() {
        var slobada = document.getElementById('sayi');
        slobada.value++;
    }
</script>
<h2>Subhan Allah</h2>
Zikir Sayısı: <input style="width:50px" onclick="artma()" type="submit" name="sayi" id="sayi" value="0" />

Abi nasil yapmak olar ki zikir etdim yazisi butonun icinde olsun-sayi ise baska yerde? bir de sayilari sayfa yenilenende sifirlanmir ki?
Mesaj03.03.2016, 12:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Butona bağlı değer değişimleri için şu şekilde bir kodlama yapabilirsiniz, butona basıldıkça yanındaki sayı değeri +1 değer kazanır:
Kod:
    function artma() {
       var slobada = parseInt(document.getElementById('sayi').value);
       document.getElementById('sayi').value = slobada + 1;
   }
</script>
<h2>Subhan Allah</h2>
<input type="button" value="Zikrettim" id="arttir"  onclick="artma()"/><input type="text" id="sayi" value="0" style="width:40px;text-align:center"/>

Mesaj05.03.2016, 03:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

slobada yazmış:
Butona bağlı değer değişimleri için şu şekilde bir kodlama yapabilirsiniz, butona basıldıkça yanındaki sayı değeri +1 değer kazanır:
Kod:
    function artma() {
       var slobada = parseInt(document.getElementById('sayi').value);
       document.getElementById('sayi').value = slobada + 1;
   }
</script>
<h2>Subhan Allah</h2>
<input type="button" value="Zikrettim" id="arttir"  onclick="artma()"/><input type="text" id="sayi" value="0" style="width:40px;text-align:center"/>

Cook saolasin abi-Aynen boyle kod arayirdim,ama bir soun kaldi.tikladikca sayilar artir-amma sayfa yenileyende sayi sifirlaniyor.Ben isterik ki sayilar sifirlanmasin-bu rakam hep davam elesin-sonsuzluga kadar artsin.Nasil yapilir?bi zahmet onu da coz
Mesaj06.03.2016, 09:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Javascript komutları anlık olarak çalışır, sayfa yenilendiğinde veya çerezler temizlendiğinde değerler değişir. Sayıların sabit bir şekilde hiç değişmeden artmasını istiyorsanız, PHP tabanlı bir sistem üzerinde eşzamansız javascript yani AJAX programlama dilini kullanmanız gerekir ancak TR·GG sitenizde bunu sistem tabanı farklılığı nedeniyle kullanamazsınız.