Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj11.12.2019, 05:55 (UTC)    
Mesaj konusu: Solidworks Kursu

Bilgisayar ile çizim yapmak ve farklı modeller oluşturmak için birçok değişik program kullanılıyor. Bunların arasında en eskilerden birisi olan 3D modelleme niteliğiyle de dikkat çeken Solidworks adıyla bilinir. 2D ve 3D olacak şekilde model çizimine olanak sağlar. 1995 senesinde ilk defa kullanılmıştır. Solidworks Kursu ile bu yazılımı öğrenmek adına Biladım eğitim kurumunun programlarına katılmak mümkündür.
Solidworks Kursuna Kimler Katılır?
Solidworks Kursu, çok farklı meslek gruplarına hitap eden ve onların işlerini daha kolay hale getiren bir eğitim sürecidir. Sıvama, plastik enjeksiyon, kesme kalıbı, teknik çizim gibi alanlarda çalışanlar, buna dahil olabilme şansına sahipler. Bunun yanı sıra meslek lisesinden mezun olanlar, inşaat tekniker ve mühendisleri, elektronik ile makine mühendisleri için uygun bir eğitimdir.
Solidworks Kursu Özellikleri Nelerdir?
Solidworks Kursu 42 saattir. Farklı gruplarla, değişik zaman dilimleri içinde verilen bir eğitimi kapsar. Tüm hocaların sahip olduğu deneyim en az 8 yıldır. Teorik ve uygulamalı bir süreç söz konusudur. MEB'den tamamen onaylı bir sertifikaya sahip olabilmek için bu eğitimi başarılı bir şekilde bitirmek gerekiyor.
Solidworks kursu başlıkları arasında kullanıcı ara yüzü, Sketch çizimi, modelleme, kalıp tasarımı gibi konular vardır. Ayrıca saç levha ve teknik resim hususunda yazılımın nasıl kullanılacağı anlatılır. Bir diğer konu ise montajdır. Tüm bunlara dair her türlü detayı, kurs sayesinde öğrenebilirsiniz.
https://www.biladim.com/kurslar/solidworks-kursu/
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu