Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.08.2008, 22:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok teşekkürler bizleri bilgilendirdiğin için.
Mesaj17.08.2008, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şuan gösterdiğiniz resimdeki gibi çıkmıyor.
Mesaj19.08.2008, 23:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu özellik google için yararlı değil sade bi menü yani bunu yapıp sitenize korsanız sorna googleye sitenizi ekleyip o ekldiniz site adresinizi eklerseniz olmaz Very Happy bildğiniz menü kodu
Mesaj20.08.2008, 08:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Wink Wink Wink
Mesaj25.08.2008, 11:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tesekkurler cok yararli bir paylasim!..
Mesaj26.08.2008, 14:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeşim ben kendi siteme ekledim girip bakabilirsin yalnışmı doğrumu diye yalnız google nasıl ekliyecem onu yapamadım yalnıs bişey ekliyorum her halde hata veriyo desteklenmiyor diyo yardımcı olursan sevinirim

Siz de Toplistimize Katılın Gunluk 500 Tekil istatistiklerimiz acık pr 2 ilk 3 ana sayfada http://naatlar.tr.gg/toplist.htm
Mesaj02.09.2008, 14:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla tr.gg sitelerinden google için sitemap yapılamıyor. Yapılabilmesi için ftp desteği gerekiyor ki o da mümkün değil. Google için sitemap yapmak için boşuna uğraşmayın. İllaki menü linki dışında bir işe yaramasını istiyorsonız sitemapınız alın ana sayfaya koyun. Google motorları anasayfanızı tararken sitemap belki işinize yarayabilir. Bildiğim kadarıyla Google arama robotları site taramasında en çok ana sayfaya önem veriyor.... Yanlışım varsa bilen arkadaşlarım düzeltsin.

Bu arada bu konuyu açan arkadaşa da teşekkür ederim....

www.yazarvesair.tr.gg
Mesaj08.10.2008, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

naatlar yazmış:
kardeşim ben kendi siteme ekledim girip bakabilirsin yalnışmı doğrumu diye yalnız google nasıl ekliyecem onu yapamadım yalnıs bişey ekliyorum her halde hata veriyo desteklenmiyor diyo yardımcı olursan sevinirim

Merhaba

googleye eklenmesi için bir projem var tr.gg siteleri kapsamında.
Eğer olursa paylaşacağım.
şimdilik sadece site üzerinde bir sayfada gösterebiliyorsunuz.

iyi eğlenceler

Mesaj08.10.2008, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

demi yasin kardeşimizin calışmalarını bekliyoruz ve destekliyoruz
yapacak bişey varsa yardımcı olmaya calışırız sağolsun bedava sitem için calışıyor

Siz de Toplistimize Katılın Gunluk 500 Tekil istatistiklerimiz acık pr 2 ilk 3 ana sayfada http://naatlar.tr.gg/toplist.htm
Mesaj08.10.2008, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım için sagol ekledim siteme :d
Mesaj11.10.2008, 06:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

ysnsen yazmış:
arkadaşlar ö.m ile sorular geliyor bunu yaptım ama siteye nasıl yerleştirecem babında

Kod:
Download HTML Sitemap
http://www.xml-sitemaps.com/download/www.ysnsen.tr.gg/sitemap.html (14.32Kb) [view]

rsimdede gördüğünüz gibi sitenizin haritasını yaptıktan sonra böyle bir yer göreceksiniz
view linkine tıklayın düzenli bir haritayı çıkaracak karşınıza daha sonra açılan pencerinin üst tarafından linki kopyalıyım sitenize yerleştirin köprü olarak ekleyebilirsiniz.
kolay gelsin..

Ben O Linki Aldım,Ama Nereye Yapıştıracağımı Bulamadım.Yardım Eder Misin?
Mesaj11.10.2008, 06:24 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: taöm

ysnsen yazmış:
oyunprogramevi yazmış:
peki ondan sonra kolay gelsin demişsin başka bir şey yapmıcakmıyız

diğer mesajları takip edersen zaten konuya rahat bir şekilde ulaşırsın.

Arrow yeni bir sayfa aç örn : site haritası diye
Arrow sonra ordaki linki iframe kodları arasına yerleştir.
Arrow açtığın sayfada kaynak butonuna basıp kodu ekle

veya kiç koda gerek duymadan direk linki ver yeni pencerede açılsın...

Tamam Arkadaşlar Anladım Nasıl Olacağını.
Mesaj11.10.2008, 06:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler
Mesaj27.10.2008, 19:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

trgg-kod yazmış:
Teşekkürler
Wink
Mesaj27.10.2008, 19:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende Yahoo'nun Paylasayım Dedım.
Yalnız Yazılı Anlatım Olarak.

Google'un sitemap uygulamasından sonra arama motorlarının ortak bir sitemap havuzunu kullanacağı haberleri çıkmış, haber olarak kalmıştı.

Peşinden Yahoo da benim gibi, bu kadar yüksek gelirlerin olduğu bir sektörde paylaşımın söz konusu dahi olamayağını anlamış olacak ki
sitemap uygulaması için siteexplorer hizmetini aktif etmiş ve duyurmuştu,
şu an meyvalarını almaya başladığım siteler mevcut,

hali hazırda bulunan, google sitemap için kullandığınız xml,txt,htm sitemapınızı hiç değiştirmeden, aynı formatla yahoo sitemap panelinden de sitemap olarak yahoo ya sunabilirsiniz, verim alacağınıza eminim.

Yapmanız gerekenler gayet basit, hatta google sitemap programında uyguladığınız adımların daha basit şekli olduğu için resimlerle anlatmaya luzum olmadığını düşünüyorum.

Özetle;
Yahoo accountunuz(mail vb) ile yahoo ya https://siteexplorer.search.yahoo.com/mysites adresinden giriş yapın.

My Sites başlığının altıntaki inputa site adresinizi yazın, add my site butonuna tıklayın.

Status kolonundan sitenin olduğu satırdaki New Authenticate linkini kullanarak sitenin site ait olduğunu ıspatlamak amacıyla verilen dosyayı sitenizin ana dizinine yükleyin veya meta tagı ekleyin.
(Google sitemap deki gibi, hesaptaki tüm siteler değil. Her site için farklı dosya-tag kodu (farkındayım acımasızca))

Ready to authenticate butonuyla dosya-metatagı eklediğinizi belirtin, peşinden bir kahve molası verin.(tam o kadar sürüyor)
Birkaç dakika içinde onayı almış olacaksınız.

Kahveniz bittiğinde
panelin ana sayfasına dönün, status kolonunda ki Authenticated yazısı sayesinde sitenin onaylandığını göreceksiniz.
(Onay mesajısını görmeden bir sitemap eklemiştim, onaydan sonra aynı sitemap dosyasını sonra tekrar ekledim)

Artık sitemap (Feed) dosyanızı Manage butonuna basarak ekleyip, bekleyebilirsiniz.

Explore butonu ve status sayesinde de kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Bu arada,
Yahoo aramada indexli sayfası bol olan hele hele birde yahoo indexli ve eski olan sitelerden link alırsanız, yahoo da bunu görüp sitenize ilgi gösterirse...

Dünya'ya nazaran az da olsa Türkiye'de de yahoo arama motorunun hala kullanıldığının farkına varmanızı sağlayacak hitler alabilirsiniz.

ALINTIDIR !
Önceki mesajları göster: