Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj26.07.2008, 21:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Tasarımla ilgili sorunum var!

Arkadaşlar hackerfriend den aldığım kodlarla sitemin tasarım ayarlarını yaptım. Gayet de güzel çalışıyordu. Ama benim Internet Explorer eski sürüm ondan dolayı düzgün çalışıyormuş. sonra da IE nin yeni sürümini denedim. Onda tasarım bozuk. Firefoxda da aynı şekilde bozuk çıkıyor. screenshot vereceğim. sizce sorunun nedeni nedir? Nasıl çözebilirim. İlk resimdeki gibi görünmesini istiyorum. Ne yapmalıyım.

Ayrıca menüdeki linklerde de sorun var, ikinci satıra kayanlar var. Bende hepsi tek satırlık görünüyor.
İşte ilk resim benim tarayıcım, diğerlerinde de nasıl benimki gibi görünmesini sağlarım?

En son derfel tarafından 26.07.2008 21:10:33 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj26.07.2008, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarımda bi problem göremedim ben Rolling Eyes

Mesaj26.07.2008, 21:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

her browserda farklılıklar oluşabilir tek browser üzerinden siteyi kurun

Mesele bir kişi sitesini mozilla firefox ile düzenlemişse yani optimize ettiyse o site en iyi mozilla firefox ile görüntülenir,diğer browserlerden o siteye baktığınız da çeşitli sorunlar meydana gelebilir(sayfanın kayması,yazıların kayması vb)

Mesaj26.07.2008, 21:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şöyle söyleyeyim. Arkaplandaki resimde bir Nazgûl var ya (atlı olan), o siyah olduğu yazının o kısmı okunmuyor.
sağ tarafa dikkat ettiysen arkaplandan dolayı çok gıcık görünüyor.
Ayrıca ben ilk resmdeki gibi görünmesini istiyorum. Öyle görünmesini sağlayamaz mıyım?

En son derfel tarafından 26.07.2008 21:43:35 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj26.07.2008, 21:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

pazarlamaca yazmış:
her browserda farklılıklar oluşabilir tek browser üzerinden siteyi kurun

Mesele bir kişi sitesini mozilla firefox ile düzenlemişse yani optimize ettiyse o site en iyi mozilla firefox ile görüntülenir,diğer browserlerden o siteye baktığınız da çeşitli sorunlar meydana gelebilir(sayfanın kayması,yazıların kayması vb)

Arkadaş Free Tasarım kullanıyor.Bu tasarımlar başka browserlarda farklılık göstermez..

Mesaj26.07.2008, 21:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

derfel yazmış:
Şöyle söyleyeyim. Arkaplandaki resimde bir Nazgûl var ya (atl olan), o siyah olduğu yazının o kısmı okunmuyor.
sağ tarafa dikkat ettiysen arkaplandan dolayı çok gıcık görünüyor.
Ayrıca ben ilk resmdeki gibi görünmesini istiyorum. Öyle görünmesini sağlayamaz mıyım?

Resimlerden birini eklemeyi unutmuşsunuzdur mutlaka kontrol edip deneyin..

Mesaj26.07.2008, 21:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama hiçbir şey değiştirmediğim halde IE 7 de çalışan şey IE 8 de çalışmıyor.
Mesaj26.07.2008, 21:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

İkinci Resimde Kullanılan Kodun İçinde Orta Alanı Saydamlaştıran bir Eklenti Sanırım.. Eski Haline Döndürmek İçin Orta Alanın URLsini yada Renk Kodunu Değiştirin..

Saygılarımla...
Mesaj26.07.2008, 21:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

derfel yazmış:
Ama hiçbir şey değiştirmediğim halde IE 7 de çalışan şey IE 8 de çalışmıyor.

IE 8 Şuan Beta Sürümünde Olduğu İçin Birkaç aksaklıklar Meydana Getirebilir...
Mesaj26.07.2008, 21:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

ironarchives yazmış:
İkinci Resimde Kullanılan Kodun İçinde Orta Alanı Saydamlaştıran bir Eklenti Sanırım.. Eski Haline Döndürmek İçin Orta Alanın URLsini yada Renk Kodunu Değiştirin..

Saygılarımla...

İki resim de ayı kodda farklı tarayıcıların verdiği görüntü. Bir de IE8 de öyle göstermesinin aksaklık olduğunu sanmıyorum çünkü Firefoxda da denedim IE8 ile aynı şekilde gösteriyor.
Mesaj26.07.2008, 22:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

derfel yazmış:
ironarchives yazmış:

Saygılarımla...

İki resim de ayı kodda farklı tarayıcıların verdiği görüntü. Bir de IE8 de öyle göstermesinin aksaklık olduğunu sanmıyorum çünkü Firefoxda da denedim IE8 ile aynı şekilde gösteriyor.

IE8 FireFox a Göre Uyarlanmış Olabilir.. Siz dediğim Gibi Kullandığınız Tasarım Kodundaki Orta Alanın ayarlarında Değişiklikler yapın..

Kodun İçindeki tüm renk kodlarını ve URLlerini deneyin..
URLleri kopyalayın ve Yeni bir İnternet Sayfası aşıp Adres Çubuğuna Yapıştırın.. böylelikle URLnin Nerede Olduğunu Anlayabilirsiniz..

Renk Kodları için de #FF0000 (kırmızı)Şeklinde olan yerlere farklı değerler verin ki sitenizde nerelerin değiştiğini farkedin...

Orta Alanın Değiştiğini Farkederseniz , Kodda Orta Alan için Ayrılmış Değerleri Dilediğiniz Gibi Değiştirin (URL yada Renk Kodu)...

Saygılarımla...
Mesaj26.07.2008, 22:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Orada olması gereken gri arkaplan resmi IE7 hariç saydam gösteriliyor. Resmin urlsi aşağıda. Denedim kaldırınca direk arkaplan görünüyor. Bunu koyunca bu var ama saydam bir şekilde. nasıl kaldıracağım bunu? (yani saydamlığı) resim burada

http://80.190.202.79/pic/c/css-template/guildconback.png

En son derfel tarafından 26.07.2008 22:12:41 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj26.07.2008, 22:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Onun saydamlığını kaldıramazsan eğer arkaplan değiştiririm, sorun değil de; şu yazılar neden daha büyük onu anlayamadım. menüdeki bütün isimler büyük göründüğünden ikinci satıra kayıyor bazen. Onu düzeltsem yeter (not: sitenin tümündeki yazılar büyümüş.)

En son derfel tarafından 26.07.2008 22:20:51 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj26.07.2008, 22:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Saydan olan resim buysa; bu URL yerine kendi seçtiğiniz bir resim yada paintten o renge dair bir renk resimi oluşturun, upload edin URLsini yerine yerleştirin..
Mesaj26.07.2008, 22:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tarayıcı kaynaklı problemler bunlar ne yazık ki. Bende de sağ üst taraftaki Ara Butonu normalde şeffaf ama İE6 da şeffaf değil kendi kendine arka planı gri yapıyor. Bazı tarayıcılar şeffaflığı algılıyor bazıları algılamıyor. Resmin formatını değiştir dene olmazsa.