Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj31.08.2008, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu: Trgg Pedia ve Diğer Öneriler

Bedava-Sitem’i geliştirecek bana göre süper olan bir fikrim var Razz
TR.GG PEDİA Razz

Selin Hanım wikipedia.org’u biliyorsunuz. Aynı onun gibi bedava-sitem ansiklopedisi de kurulabilir. Üyeler tr.gg de yapılabilecek her türlü bilgiyi paylaşırlar. Resmi yardım sitesinden çok daha fazla yararlı olacağına inanıyorum. Hem böylelikle forumdaki sabit başlıklardan kurtulmuş oluruz. Tamamı o siteye alınır. Çünkü sabit başlığı gezmek hem çok karmaşık hem de birçok yorum var, öğrenmek istediğimizin sorulup sorulmadığına bakmak için büyük bir kısmını okumak zorunda kalıyoruz ki çok büyük zaman kaybı. TRGG Özgür Ansiklopedisini kuralım hep birlikte Razz Razz

Bunlarda 1 yıl önce önerdiklerim tekrar söyleyeyim dedim Razz

1-Sayfa Sıralama
Eski tasarımdaki sayfaların başına sayı koyarak yerlerini değiştirme özelliği tekrar eklenmelidir. Bu taşıma sisteminde çok hata oluyor. Tutup bir yere koymaya çalıştığımızda bambaşka yerlere gidebiliyor, uğraşıp duruyoruz. “Yukarıya”,”aşağıya” butonlarıyla da çok zaman kaybedilmekte. Wink

2-Sayfa Başlıkları
Sayfa başlıklarını düzenlerken “kalın”,”el yazısı”,”altı çizi”,”renk ayarlama” sistemi var ancak başlığı ortala, sağa yanaştır, yazı tipi, yazı boyutu gibi seçeneklerimiz yok. Kod kullanıldığında ise sitemizin adresini bozuyor. Örn:
Kod:
”http/…..tr.gg/%3Cdiv-align%3D-g-center-g-%3EZiyaretci-Defteri%3C-s-div%3E.htm”
Wink

3-Forum
a)Forumla Hazır Gelenler

Forum sayfamızda yazılı olan her şeyi değiştirebilmeliyiz.
Kod:
"Forum - Genel bakış","=> Daha kayıt olmadın mı?","Burdasın:","Kategori","Postalar","Son kayıt:","Bütün konular:","Bütün postalar:","Bütün kullanıcılar:"Şu anda Online olan (kayıtlı) kullanıcılar: Hiçkimse  :cry: ","Konu","Nickin:","istenen nick:","istenen şifre:","E-mail adresini:"

yazılarını değiştirebilmeliyiz istediğimiz gibi Wink

b)Forum Tasarım

Nasıl sitenin ana panelinde tasarım ayarları var, foruma da eklenebilir. Böylelikle kişi kendi tasarım kodlarını girerek tema yapabilir. Wink

4-İletişim Formu
“Mesajın:” kısmı isterse gizlenebilmelidir. Böylelikle daha başka amaçlarda kullanılabilir. Mesela üyelik için. Kişi posta adresi ve şifresiyle üye olur. Kişi daha sonra onu “saklı sayfalar” a kullanıcı yapar. Wink

5-Saklı Sayfalar
Saklı sayfalara giriş butonu yanına birde üye ol butonu eklenebilir. Üye ola tıklanılınca 4. maddedeki gibi bir bölüm açılabilir. Kişi girer ve yöneticide bir süre sonra o kişiyi kullanıcı yapabilir. Wink

6-Üyelik Sistemi
Bu bir yıldır tartışılıyor. 4. ve 5. maddedekiler ile sağlanılabilir. Ancak kökten çözüm istenilirse nasıl forum ekstrasında üye ol bölümü var, bütün sitede de olabilir. “Saklı sayfalar” ekstrasıyla birleştirilebilir. Wink
Mesaj31.08.2008, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
İlk öneriniz amaç ve formatımıza uygun değildir.
Diğer önerileriniz için teni versiyonumu bekleyiniz.
İyi eğlenceler.
Önceki mesajları göster: