Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.10.2008, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu: BÜYÜK SKANDAL!!! mutlaka okuyun!!!

Kredi kartlarında çifte ödeme şoku

Bayram öncesi başlayan kredi kartı krizi skandala dönüştü. POS cihazlarındaki “işleminiz onaylamadı” yazısına rağmen, girilen tutar hesaplara geçti. Vatandaş hem bankaya hem de firmaya para ödedi. Bankalar, “bayram tatilinde alışveriş yapmayın” uyarısı yaptı. Binlerce mağdurun ise bu durumdan haberi bile yok.

Bayram öncesi kredi kartıyla alışveriş yapmak isteyen binlerce müşteri büyük bir şok yaşadı. Pos makinesine şifresini yazarak çekim yaptıran müşterilerin işlemi onaylanmadı. Belirtilen tutar nakit olarak tahsil edildi. Bankalar makineden çekilen tutarı müşteriye borç olarak kaydetti.

Bugün Gazetesi'nden Osman Asiltürk'ün haberine göre, bankaların iletişim sistemleri bayram öncesi yoğunluğa dayanamadı. Bankalar Arası Kart Merkezi'nde yaşanan sistem sorunu alışveriş için kullanılan pos makinelerinin çoğunu kilitledi. Sorun bununla da kalmayıp ciddi bir skandala dönüştü.

Denizli'nin Çivril İlçesinde telefonculuk yapan Haydar Aslan, bir müşterisinin kendi dükkanından alışveriş yaptığı sırada yaşanan olaydan şüphelendi. Dükkanında birçok bankanın pos makinesi bulunduğunu belirten Aslan, "Bir müşterim 95 YTL'lik alışveriş yaptı. Önce bizim pos makinelerinden tutarı çekmeye çalıştık. Müşteri şifresini girdikten sonra 'İşleminiz onaylanmadı. Lütfen bankanızla temasa geçiniz' şeklinde bir uyarı slipi çıktı. Tekrar denedik aynı şeklide oldu. Komşu dükkanlarda da aynı işlemi yaptık fakat sonuç yine değişmedi" diyerek yaşadıklarını anlattı.

SLİPLERİ KONTROL EDİN

Durumu bildirmek için kredi kartını veren bankayı aradıklarını belirten Aslan, "Bankadan, 'İşleminiz onaylanmadı' uyarısı olan her işlemin ardından kalan müşterinin hesabından 3 kez paranın çekildiğini söylediler. Bankalar yaşanan krizi doğruluyor. 'İşlem onaylanmadı' uyarısı alındığı halde kart limitlerinden onaylanmış gibi gözüküyor. Şu an gerekli incelemeler yapılıyor. Müşterilerimizden yoğun şekilde geri dönüşler oldu diyorlar ve ardından telefonu kapatıyorlar" dedi. Haydar Aslan, bu sorunun bütün banka kartlarında yaşandığını belirterek müşterileri uyardı: "Bu tür sorunlar sıklıkla gündeme gelmeye başladı. Kredi kartı kullanan bütün müşteriler sliplerini veya ekstrelerini mutlaka kontrol etsinler. Çünkü ödeme zamanı geldiğinde büyük bir sürprizle karşılaşabilirler."

‘BORCU NAKiT OLARAK ÖDEDiM'

İstanbul'da bayram alışverişine çıkan bir bayan müşterinin başına da aynı olay geldi. Aldığı ürünleri kasaya getiren müşteri borcunu kredi kartıyla ödemek istedi ancak pos makinesi bankayla bağlantı kurulamadığı uyarısı verdi. Kasadaki görevli işlemi iptal edip yeniden denedi ancak sonuç değişmedi. Şaşkın bir halde aracına binen müşteri başından geçenleri şöyle anlattı: "Kasanın önünde kalmıştım. 160 YTL tutan borcu nakit olarak ödedim. Sonra kullandığım limiti kontrol ettim. Mağazaya ödediğim nakit tutar kadar bağlantı kurulamadığı söylenen hesabımdan da para çekildiğini gördüm. Hemen bankamı aradım ancak bayram tatili olduğu için bayramdan sonra aramamı isteyerek telefonu kapattılar. Benim durumumda olan binlerce müşteri olduğunu tahmin ediyorum. Herkes kart kullanırken dikkat etsin!"

daha fazla bilgin için link:

http://haber.mynet.com/sayfali/ekonomi/Kredi-kartlarinda-cifte-odeme-soku/01Ekim2008/O1222881184642/0
Mesaj01.10.2008, 21:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kapitalist düzeninin insanları getirdiği durum bu.
İyi eğlenceler.
Mesaj01.10.2008, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sizede !! Surprised
Mesaj01.10.2008, 22:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu konu çok önemli arkadaşlar...

lütfen dikkatlice okuyunuz ve önleminizi alınız..
Mesaj02.10.2008, 12:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

gözden kaçıran arkadaşlar olabilir diye başlıga tekrar CEVAP yazarak yukarıya çekiyorum...

ARKADAŞLAR BU KONU ÖNEMLİ!!!
Mesaj02.10.2008, 12:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

önlemini alamk lazım
Mesaj02.10.2008, 12:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu konu önemli evet ama herkes kredi kartı kullanmıyorki Wink
ayrıca daha ne skandallar biliyorum ben hep haksızlıklar yapıyorlar Crying or Very sad

her konuda illaki birileri haksızlık yapacak...
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Önceki mesajları göster: