Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.03.2009, 12:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Banada Bak Bakalım...

www.odev-arsivleri.tr.gg Razz
Mesaj04.03.2009, 12:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Banada Bak

www.Mini-Cafe.tr.gg

Mesaj04.03.2009, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

emrederki yazmış:
ua1905ua yazmış:
cunobag yazmış:
emrederki yazmış:
cunobag yazmış:
hadi bakalım Razz

cunobag.tr.gg Razz

müzik dinle kısmında seçtiğin şarkıların çoğunun telifi sanatçıya ait.
Bu sanatçılara herhangi bir telif ücreti ödüyor musun?

O bölümde kullandığım parçaları aldığım siteyi ilgilendiriyor onların telif hakları Razz
Yani imeem.com dan aldıysam ki oranın playeridir zaten,bu beni bir sorumluluk altına sokmaz.
Asıl paylaşıma açan onlardır çünkü.

yasal acidan etik acidan sorumluluk acisindan telif hakkinda sitende sakincali birsey yoktur
yani copyright iceren ürün yoktur

bende cok merak etim arkadas konuyu nereye cekecek Neutral
Mesaj04.03.2009, 12:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

neyse
site tanıtımına döndü olay
Mesaj04.03.2009, 13:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

1) Hak sahibinin iznini almaksızın, ticari amaçlı orijinal kaydın izinsiz kopyalanması (korsan paketler orijinalinden farklıdır ve genelde toplama ürünler şeklinde çıkar),

2) Orijinaline benzer, mümkün olduğunca orijinaline yakın bir şekilde kopyalanması ve paketlenmesi ( tüketiciyi orijinalini aldığına inandırmak için üreticinin ticari markasını, logosunu kullanır şekilde),

3) Canlı veya yayınlanmış konserlerden izinsiz yapılan kayıtlarla (Genelde özel fiyatlarla, sanatçıların, bestecilerin, yapımcıların iznini almadan çoğaltırlar ve satarlar).

Bu korsanlık biçimlerine ek olarak internet korsanlığı da hızlı bir biçimde yayılmaktadır (Müzik sitelerinden müziğin download edilmesi, CD yazarlar aracılığıyla kaydedilmesi gibi).

1- Sitemdeki playerler hem ticari amaçlı değildir hemde kaynağı yani serveri ben değilim.

2- Zaten böyle birşey yok.

3- O playerlerden sadece dinleme yapılabiliyor,download da söz konusu değildir.

imeem.com, esnips.com gibi müzik paylaşım siteleri çok sık bilişim masası tarafından denetlenmektedir.

Sanırım yeterli olmuştur.
Konu kapanmıştır.
Önceki mesajları göster: