Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.03.2009, 00:22 (UTC)    
Mesaj konusu: bedava-sitem tr.gg de açıkmı var(?)

selam arkadaşlar sitemin sayfalarını googlede ararken bununla karşılaştım bu nedir ya. Bilen varsa yardımcı olabilirmi? (Ben siteme hiç bir zaman reklam tasarım kodları fazla içerik eklemedim) googlede site: şeklinde arama yapıldığında en son sırada bu çıkıyor.
www.ah-ba.tr.gg/Boya-Ustas&%23305%3B.htm?ref=Guzels.TV - 17k - guzels.tv nedir. Bunu gördükten sonra hemen ziyaretçi defterini deaktive ettim , zaten bir kişi bir şey yazmıştı o da dini bir sitesi varmış beni sitesine davet etmiş.
İncelemek isteyenler linki burada http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_enTR309TR310&q=site:ah-ba.tr.gg&start=10&sa=N
url adreslerine bakın göreceksiniz. Acil yardım bekliyorum
Mesaj17.03.2009, 01:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: bedava-sitem tr.gg de açıkmı var(?)

ah-ba yazmış:
selam arkadaşlar sitemin sayfalarını googlede ararken bununla karşılaştım bu nedir ya. Bilen varsa yardımcı olabilirmi? (Ben siteme hiç bir zaman reklam tasarım kodları fazla içerik eklemedim) googlede site: şeklinde arama yapıldığında en son sırada bu çıkıyor.
www.ah-ba.tr.gg/Boya-Ustas&%23305%3B.htm?ref=Guzels.TV - 17k - guzels.tv nedir. Bunu gördükten sonra hemen ziyaretçi defterini deaktive ettim , zaten bir kişi bir şey yazmıştı o da dini bir sitesi varmış beni sitesine davet etmiş.
İncelemek isteyenler linki burada http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_enTR309TR310&q=site:ah-ba.tr.gg&start=10&sa=N
url adreslerine bakın göreceksiniz. Acil yardım bekliyorum

arkadaşım bende gayet normal gözüküyor o sayfan

http://ah-ba.tr.gg/Boya-Ustas%26%23305%3B.htm?PHPSESSID=fcdcbe3a21ed55f90afb17897ed088bc

sayfanı yenile sonra bidaha bak belki yenilemediğin için olmustur.
Mesaj17.03.2009, 02:20 (UTC)    
Mesaj konusu: slm

arkadas ben arama yaptığımda site adresinin uzantısında guzels.tv var tamam sayfaya girince normal gözüküyor ama urlsini anlamadım ben benim guzels.tv ile hiçbir bağım yok. Niye benim url de onun adresi var.
Mesaj17.03.2009, 02:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: slm

ah-ba yazmış:
arkadas ben arama yaptığımda site adresinin uzantısında guzels.tv var tamam sayfaya girince normal gözüküyor ama urlsini anlamadım ben benim guzels.tv ile hiçbir bağım yok. Niye benim url de onun adresi var.

senin nette sorun var ozmn veya virus te olabilir.
Mesaj17.03.2009, 04:08 (UTC)    

ah-ba yazmış:

Bende de gladiatus olarak gösteriyor
Mesaj17.03.2009, 04:11 (UTC)    

tasarimci-amca2 yazmış:
ah-ba yazmış:

bence her ikisi de yoktur ya yonlendirme yapmıssındır ya da sitende yanlıslıkla guzels.tv ye ait iframe kullanmıssın
Mesaj17.03.2009, 04:17 (UTC)    

ultraslannn-gs yazmış:
tasarimci-amca2 yazmış:
ah-ba yazmış:

bence her ikisi de yoktur ya yonlendirme yapmıssındır ya da sitende yanlıslıkla guzels.tv ye ait iframe kullanmıssın

yönlendirme yapsa bende de gözükürdü,büyük ihtimal ya netınde sorun var yada virus var bilgisayarın da ondan öyle gözüküyor.
Mesaj17.03.2009, 07:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir arkadaş demiş ki...

Kod:
Our new site has been indexed successfully by Google, but there is a new strange link among the "normal ones" when we perform a Googlesearch like this: site:www.oursitename.com. (This, as you already know, is to see which links/pages are indexed by Google.) We didn´t see it when we searched exactly that just 2 days ago.

The link is www.oursitename.com/?ref=Guzels.TV
Which is no link of ours!

What is this? Is it an injection or hack or what?

When we google for ?ref=Guzels.TV there are quite a few sites with this url added at the end.

Does anyone know what it is?

Burada arkadaş ksıacası aynı senin gibi... diyor ki google sitem tarafından indexlendi ama site adresinin sonunda böyle bir link çıkıyor o ne demek hacklendim mi

ve cevap gelmiş

Kod:
Hi,

this is just a link from a different site to your site, and the webmaster of that site decided to put some reference in the URL.

Olaf

Cevapta da merak etmeyin demiş.bu başka bir siteden sizin siteye olan bir link. O sitenin sahibi senin sitene referans olarak bir link yerleştirmiş

ve soru soran arkadaşın cevabı

Kod:
OK, thanks a million for your answer! We can relax, for now...!

tamam, cevabın için milyon kez teşekkürler. Şimdi rahatlayabiliriz.. Wink
Mesaj17.03.2009, 07:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu da yazıyı buldğum link belki görmek istersin..

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=267&t=372517&view=next
Mesaj17.03.2009, 13:00 (UTC)    
Mesaj konusu: slm

Teşekkürler arkadaşlar baya rahatladım Smile
Mesaj18.03.2009, 09:01 (UTC)    

ah-ba yazmış:
Teşekkürler arkadaşlar baya rahatladım Smile

rica ederim ne demek Wink
Mesaj30.04.2009, 13:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Dyolar ya

Bak anlattılar,
Demek ki ortada bir yönlendirme işi var ya da referans tarzında bir durum.
İyi gezinmeler!

Mesaj30.04.2009, 14:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar bunun çözümü ve ne oldugu bu başlıkta açıklanmıştır
ben gerekenleride supporta mail olarak gönderdim teknik servise iletilmiştir

Arrow http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=85388&highlight=ref
Mesaj03.05.2009, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu: CVP

Bendede gayet normal gözüküyor.

Mesaj04.05.2009, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

önerilerinize ihtiyacım var