Forum'da ara:
Ara

Paylaşımı Yararlı Buldunuz mu?
Evet
  63%
[ 19 ]
Hayır
  36%
[ 11 ]
Toplam Oylar : 30

Yazar Mesaj
Mesaj21.03.2009, 11:43 (UTC)    
Mesaj konusu: Hazır Sistemler

Büyük Hazır Sistemleri Burada Tanıtmaya Çalışacağım..

Php-Nuke

Portal + Forum

Türkiyede yaygın olarak kullanıldığından "Php-Nuke" ile başlayalım...

Yazar : David Norman
Geliştiren : Francisco Burzi
Kullandığı Dil : PHP

Sistem GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan bir özgür yazılımdır. 7.5 sürümüne değin sistemin son sürümü web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilmekteydi. 7.5 sürümünden itibaren 10$ indirme ücreti talep edilmeye başlanmış, eski sürümler ücretsiz olarak dağıtılmaya devam edilmiştir. Bu uygulama GNU GPL lisansına aykırı olmamakla birlikte yazılımı indiren kişiye yazılımı ücretsiz olarak dağıtabilme hakkını vermektedir.

Php-Nuke Türkiye : http://www.phpnuketurkiye.org/

Joomla

Portal (İstendiğinde Forum Entegre Edilebilir)

Joomla!, PHP ve MySQL kullanan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Kaliteli arayüzü ve gelişmiş içerik yönetim mantığı ile dünyada çokça kullanılır. Türkçe desteği sağlıklı olmakla birlikte tamamıyla yapılandırılabilir ve çok esnek bir sistemdir. Bu nedenle birçok ağ sayfası tasarımcısı bu sistemi kullanmaktadır.

Joomla! bugüne kadar 1 terabayt ziyaretçi trafiğine dayanabilen ilk bağımsız özgür içerik yönetim sistemidir. Joomla! için bileşen hazırlayan birçok öbek ve firma bulunmaktadır. Google'ın desteği ile Joomla! birçok dilde kullanılabilir hale gelimiştir.

Günümüzde birçok okul, Joomla! içerik yönetim sistemiyle ağ sayfalarını hazırlar duruma gelmiş, alışılmış FrontPage ve HTML sayfalı sitelerin yerini Joomla! içerik yönetim sistemli ağ sayfaları almıştır.

Joomla Türkiye
: http://www.joomlaturkiye.org/

Drupal

Portal + Forum

Drupal ücretsiz ve açık kaynaklı modüler, içerik yönetim omurgası, içerik yönetim sistemi, web uygulama omurgası ve blog motorudur. 2000'li yılların ortalarında Drupal esneklik, genişleyebilirlik, yönetim kolaylığı ve aktif bir topluluğun desteği ile popülerlik kazanmıştır.

Drupal PHP programlama dili ile yazılmıştır. Bununla birlikte Drupal tabanlı bir web sitesinin kurulumu, geliştirilmesi ve bakım genellikle PHP programlama becerisi gerektirmemektedir.

Drupal Türkiye : http://www.drupaltr.org

Hazır Forum Sistemleri

Phpbb

phpBB popüler bedava ve Açık kaynak forum sistemidir. PHP programlama dili ile yazılmıştır; "phpBB" ismi "PHP Bulletin Board" ın kısaltılmış halidir.

phpBB'nin bazı özellikleri:

* Tema sistemi, kişiselleştirmeyi kolaylaştırmak için bir tema sistemi tasarlandı.
* Bir çok dili destekler ; 61 Dil mevcuttur (2006 itibariyle).
* Bir çok Veritabanı yönetim sistemi ile uyumluluk.
* Kullanıcıların ihtiyacını karşılayan bedava destek ve kişiselleştirme.

PhpBB birçok sunucunun altyapısına uygundur ve phpBB sistemi ile ayarlanmış birçok web sitesi vardır. PhpBB resmi forumlarında farklı sistemlerde kurulum ve ayarları anlatan pek çok başlık bulunmaktadır. Ek olarak Olympus Beta yazılımı ile de phpBB üzerinde modifikasyonlar kolayca yapılabilir. Standart phpBB üzerine yapılan bu modifikasyonlar ile, aşırı yüklü sayfaları daha rahat görüntülemeden, yeni üye kaydının hızlandırılmasına kadar çeşitli yenilikleri forumunuza ekleyebilirsiniz.

Phpbb Türkiye : www.phpbbturkey.com

SMF

Alternatifforumun'da kullandığı SMF, PHP ve mySQL kullanılarak oluşturulmuş açık kaynak kodlu bir forum sistemidir. Simple Machines LLC tarafından geliştirilmektedir. Şu an en güncel sürümü 1.1.4 olan yazılımın 2.nci versiyonu halen geliştirme aşamasındadır.

Önizleme ;

MyBB

MyBulletinBoard (MyBB) PHP kodlama dili ile yazılmış, MySQL veritabanı ile kullanılan eklentiler ile geliştirilebilen ücretsiz bir forum sistemidir. Chris Boulton ve ekibi tarafından kodlanarak kullanıma sunulan forum paketi, yapımcı grubun güvenlik ağırlıklı güncelleştirilen versiyonları ve gönüllü destekçilerin yaptıkları tema ve eklentilerle eksikliklerini büyük ölçüde tamamlamıştır.

1.4 versiyonu ile gelecek geliştirme ve yeniliklerle forum sistemleri arasındaki yerini yükseltme gayretinde olan mybb; Türkiye de binlerce üyesi olan iki destek sitesi ile türk internet kullanıcılarına mybb yi tanıtmakta ve hizmet vermektedir.

Kullanıcı paneli

* Forum kullanım seçenekleri kontrolu
* Profil-imza-avatar ekleme,düzenleme
* Özel mesaj kontrolu ve klasörleme
* Konulara abone olma
* Arkadaş listesi düzenleme

Mesajlaşma ve konu özellikleri

* Mesajlara dosya ekleme, oylama
* Mesajlarda MyCode (BBcode) kullanma ve ifade ekleme
* Email ile yeni mesaj bildirimi
* Mesajlarda bir veya birden çok alıntı yapma, hızlı alıntı,
* Hızlı mesaj kutusu
* Mesajların moderatörlere rapor edilmesi
* Konuların doğrusal ve normal görüntülenebilmesi
* Konuların yazdırılabilir format alternatifi

Yönetici paneli özellikleri

* Yönetici panelinden kolay tema değişimi
* Kullanıcı gruplarını yönetebilme, grup ve forum izinlerini hızlı düzenleme
* Üye yönetimi, toplu email ve özel mesaj gönderimi
* Üye adına göre veya ip adresine göre üye yasaklama
* Kontrol paneli ile eklenti ve tema düzenleme, yükleme
* Kontrol panelinden dil dosyalarını düzenleme
* Versiyon denetleme
* Moderatör ve yönetici kayıtları
* İfade, mycode, ikon ekleme
* veritabanı yedekleme

MyBB Türkiye : http://www.mybbturkiye.com

vBulletin

vBulletin ya da kısaca vB, İnternet üzerinde oldukça popüler olan PHP ve mySQL arabirimlerini kullanan bir forum betiğidir. Programcı grup 2000 yılında kurulmuştur. Bunun dışında ücretli bir yazılımdır. Jelsoft Enterprises Ltd. tarafından geliştirilip pazarlanır.

Vbulletin Türkiye : http://www.vbulletin-tr.com/

Paylaşımlara Saygı Lütfen Yorum Yazalım! İşimiz Paylaşım! Gücümüz Kaynak Siteler & Tecrübemiz & B-S!
Mesaj19.06.2009, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

peki bedava-sitemde bunu nasıl yapacaz bi arkadaşımın sitesini görmüştüm forum vardı
Mesaj29.06.2009, 11:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

tsal11fena yazmış:
peki bedava-sitemde bunu nasıl yapacaz bi arkadaşımın sitesini görmüştüm forum vardı

Onlar iframe kodu verere yapıyorlar iframe kodu bedava-sitem de yasaklandı diye biliyorum o yüzden ya yeni pencerede verin bağlantıyı ya da bedava-sitem in forumunu kullanın
Mesaj02.07.2009, 09:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

yaliboyu yazmış:
tsal11fena yazmış:

Onlar iframe kodu verere yapıyorlar iframe kodu bedava-sitem de yasaklandı diye biliyorum o yüzden ya yeni pencerede verin bağlantıyı ya da bedava-sitem in forumunu kullanın

Hayır arkadaşım arkadaşı yanlış bilgilendirme iframe yöntemi ile sitesine hit çekmek yasaklandı.Yani her iframe yasak değil. Wink
Mesaj02.07.2009, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu: CVP

GÜZEL PAYLAŞIM SAĞOL