Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.06.2009, 21:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktifbilisim

arkadaşım sana bir şey soracağım sen sanal-reklam mısın? Very Happy
Mesaj24.06.2009, 21:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dost olmak için aynı dindenmi olmak gerek? Wink
Mesaj24.06.2009, 22:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyahbeyaz-1903 yazmış:
@aktifbilisim

sanal-reklam mı Question o kim Very Happy
Mesaj24.06.2009, 22:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sen Wink
Mesaj24.06.2009, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

aktifbilisim yazmış:
siyahbeyaz-1903 yazmış:
@aktifbilisim

konuşma tarzın bana sanal-reklamı hatırlattı.birde konyalı olunca profilinde.
profili baktım sanal-reklam mışsın Very Happy

aramıza hoşgeldin tekrar ama biraz sert gelmişsin boşver kim ne derse desin tartışmaya değmez hele ki k.v gibi bir dizi için adamlar parayı kazanıyor siz birbirinizi yiyorsunuz boşverin!!
Mesaj24.06.2009, 22:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyahbeyaz-1903 yazmış:
aktifbilisim yazmış:
siyahbeyaz-1903 yazmış:
@aktifbilisim

konuşma tarzın bana sanal-reklamı hatırlattı.birde konyalı olunca profilinde.
profili baktım sanal-reklam mışsın Very Happy

aramıza hoşgeldin tekrar ama biraz sert gelmişsin boşver kim ne derse desin tartışmaya değmez hele ki k.v gibi bir dizi için adamlar parayı kazanıyor siz birbirinizi yiyorsunuz boşverin!!

bak sen benişm diz<ime laf atıyon tartışma diyon ne iş Wink ben dizimi korurum da bir iki mal diziye nur cemaatini soktu karıştı forum Mr. Green
Mesaj24.06.2009, 22:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

diziye laf atmıyorum seversin sevmezsin bizi ilgilendirmezde
bir dizi için tartışmaya değmez diyorum Wink

aman bak bizde tartışmayalım Razz
Mesaj25.06.2009, 08:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

fakedesign yazmış:

İslam dinine göre evet,Kuran-ı Kerim'de ayet var yahudi ve hıristiyanlarla dost olmayın,onlarla dost olan onlardandır deniyor.Heralde Kur'an'daki ayete de itiraz etmeyeceksin. Wink
Mesaj25.06.2009, 09:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Neyse
@aktifbilisim
Seninle daha fazla bu seviyesiz tartışmayı sürdürmeyeceğim.Sen böyle olmayan dini bilginle insanlara artistlik yapmaya devam et. Wink

Mesaj25.06.2009, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

futboltribunu yazmış:
Neyse
@aktifbilisim
Seninle daha fazla bu seviyesiz tartışmayı sürdürmeyeceğim.Sen böyle olmayan dini bilginle insanlara artistlik yapmaya devam et. Wink

ulan seviyesiz olan sensin Kuran'da ayet varmış onlarla dost olanonlardandır diye Razz gerizekalı mevlana bile yüksek dini inançlı biri kim olursan ol gel demiş aptal bebe sen daha bunu çözemeyecek kadar basit misin o ayti bitarafından uydurma mübarek gün adamı hasta etme domuz gridibi misin lan sen herkese bir haltlar yayıyorsun kafandan uydurma ayey var diyor göstermiyor yaz lan o sayfasını Kuran-ı Kerim'den bakalım.hangi surenin içinde ki ayetmiş merak ettim ulan inan ki varya senin genel kültürün koca bir SIFIR olum koca bir SIFIR bu kadan genel kültürsüzlük olmaz

Sanal-reklam'dan veda Busesi Razz Bu Veda Gururulu olduğumuzun simgesidir.Sitemiz silinmez ise sanal-reklamdeneme 7 gün sonra tarafımızca silinecektir.Ama nedenlerini mutlaka okuyun.
Mesaj25.06.2009, 14:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklamdeneme yazmış:
futboltribunu yazmış:
Neyse
@aktifbilisim

ulan seviyesiz olan sensin Kuran'da ayet varmış onlarla dost olanonlardandır diye Razz gerizekalı mevlana bile yüksek dini inançlı biri kim olursan ol gel demiş aptal bebe sen daha bunu çözemeyecek kadar basit misin o ayti bitarafından uydurma mübarek gün adamı hasta etme domuz gridibi misin lan sen herkese bir haltlar yayıyorsun kafandan uydurma ayey var diyor göstermiyor yaz lan o sayfasını Kuran-ı Kerim'den bakalım.hangi surenin içinde ki ayetmiş merak ettim ulan inan ki varya senin genel kültürün koca bir SIFIR olum koca bir SIFIR bu kadan genel kültürsüzlük olmaz

Maide Suresi 51.Ayet istediğin tüm meallere bak,Kur'andaki ayeti kabul etmiyorsan kafirsin demektir. Wink
Mesaj25.06.2009, 14:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

futboltribunu yazmış:
futboltribunu yazmış:
Neyse
@aktifbilisim

Maide Suresi 51.Ayet istediğin tüm meallere bak,Kur'andaki ayeti kabul etmiyorsan kafirsin demektir. Wink

ulan bak kafir senin a.... diycem olmayacak lan it sen kime kafir diyorsun ayrıca dediğim sure kaç sayfa biliyor musn tam 21 sayfa ve onlarca ayet var sen o surenin ayetlerinden iddaa ettiğin durumun numarısını söyle de okuyayım 21 sayfa yı oıkumak kolay değil Wink madem çok bilişyorsun ayet numarısını da söyle bekliyorum ama biliyorum ki o kafan bunlara basmaz

Sanal-reklam'dan veda Busesi Razz Bu Veda Gururulu olduğumuzun simgesidir.Sitemiz silinmez ise sanal-reklamdeneme 7 gün sonra tarafımızca silinecektir.Ama nedenlerini mutlaka okuyun.
Mesaj25.06.2009, 14:29 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

futboltribunu yazmış:
fakedesign yazmış:

İslam dinine göre evet,Kuran-ı Kerim'de ayet var yahudi ve hıristiyanlarla dost olmayın,onlarla dost olan onlardandır deniyor.Heralde Kur'an'daki ayete de itiraz etmeyeceksin. Wink

Moderatorler lütfen bu konuyu kapatın...
İş çığırından çıktı...
Mesaj25.06.2009, 14:35 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

Alıntı:
Onlarla dost olmamız, medeniyet ve terakkilerini istihsan ile iktibas etmektir. Ve her saadet-i dünyeviyenin esası olan asayişi muhafazadır. İşte şu dostluk, kat’iyyen nehy-i Kur’anîde dâhil değildir.”
Münazarat

Mâide Sûresi, 51. ayette geçen, “Yahudi ve Hıristiyanları dost tutmayınız.” ayeti nasıl anlaşılmalıdır? Onlarla iktisadî ve sosyal münasebetler içine girmek bu ayetin yasak sahasına girer mi?

--------------------------------------------------------------------------------

Dış siyaset konusunda Müslümanlar arasında görüş ayrılığı olabiliyor. Bu gayet normaldir. Fikir hürriyeti içerisinde anlayışla karşılanmalıdır. Ama bazen, bu tip tartışmalarda ölçü kaçıyor. Adam, mesela, Natoyu savunan bir Müslümanı hemen küfre girmekle itham ediyor. tekfire yelteniyor. “Sen bu görüşünle Hıristiyanları desteklemiş oldun ve küfre girdin” diyebiliyor. Bu yanlışını düzeltmeye kalktığınızda, Kur’an-ı Kerim’de, “Yahudileri ve Nasranîleri dost edinmeyin!” buyurulmuyor mu? diye size çıkışıyor.

Bu âyet-i kerimeyi yanlış değerlendirerek Hıristiyan âlemiyle yapılan askeri paktlara ve ticarî anlaşmalara karşı çıkan bir takım çevrelere Bediüzzaman hazretlerinin verdiği cevabın bir bölümü şöyledir:

“Onlarla dost olmamız, medeniyet ve terakkilerini istihsan ile iktibas etmektir. Ve her saadet-i dünyeviyenin esası olan asayişi muhafazadır. İşte şu dostluk, kat’iyyen nehy-i Kur’anîde dâhil değildir.”
Münazarat

Bu ifadelerde, Hıristiyan dünyasında ortaya çıkan teknik gelişmeleri, fennî buluşları almanın, iktibas etmenin bu ayetin yasağına girmediğine işaret edilmekle birlikte, dünya saadetinin esasının asayiş olduğu, asayişi korumak için onlarla anlaşmalar yapmanın da yine bu ayetle yasaklanmış olamayacağı nazara veriliyor.
Konunun devamında, bu ayet-i kerimeyle Yahudileri ve Hıristiyanları “Yahudilikleri ve Hıristiyanlıkları cihetiyle” sevmenin yasaklanmış olduğuna dikkat çekiliyor. Ve harika bir misal veriliyor:

“Ehl-i kitaptan bir haremin olsa elbette seveceksin.” Yâni, bir Müslüman’ın ehl-i kitaptan, meselâ Hıristiyan bir hanımı olsa, onu hanımı olduğu için sevecek, ama onun Hıristiyanlığına muhabbet etmeyecektir.

İşte bu ince ölçüden mahrumiyet bize çok pahalıya mâl oluyor...
kaynak:http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=article&aid=73
Mesaj25.06.2009, 18:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

futboltribunu yazmış:
futboltribunu yazmış:
Neyse
@aktifbilisim

ulan bak kafir senin a.... diycem olmayacak lan it sen kime kafir diyorsun ayrıca dediğim sure kaç sayfa biliyor musn tam 21 sayfa ve onlarca ayet var sen o surenin ayetlerinden iddaa ettiğin durumun numarısını söyle de okuyayım 21 sayfa yı oıkumak kolay değil Wink madem çok bilişyorsun ayet numarısını da söyle bekliyorum ama biliyorum ki o kafan bunlara basmaz

Sanırım gözlerinde görme problemi var büyük harflerle yazıyorum 51.Ayet