Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.08.2009, 16:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sen yenisin galiba.. Razz
IceBlue,Red,Butterfly,Css ... tüm tasarımların css versiyonları ilk Almanya'da homepage-baukasten'de yapıldı.
IceBlue'da CSS tasarımları ilk kullananlardan ve yapanlardan biri benim ayrıca o tasarımları Bedava-Sitem.Com forumuna taşıyıp paylaşarak Bedava-Sitem'de bu tarz tasarımların başlamasını sağlayan da bendim. Burda amacım gösteriş yapmak vs. değil sadece geçmişteki olanları bilip bilmeden yorumlayanların yanlışlarını düzeltmek. Aynı şekilde fenercafe de Bedava-Sitem'de CSS tasarımın temellerini atmış ve çoğu kişi de bu şeyler sayesinde Bedava-Sitem'de CSSye başlamıştır. Daha sonra da hackerfriend hazır tasarımların uygulanışını anlatmıştır.
Kalıcı olma/olmama konusuna da gelince... fenercafe ve ben yeterince kalıcı olmuştuk zaten. Forumda kalmayan saygı,sevgi gibi şeyler yüzünden böyle bir forumda kalıcı olmaya layık kişilere bıraktık burayı şuan da öyle devam etmekte Wink
Mesaj06.08.2009, 16:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Duyuru:Arkadaşlar Size Bişey açıklamak istiyorum.Şimdi Sefacity buradan görüpte hemen css yapmış demeyiniz masaüstü tasarımını.Ben Bunu üzerinde bayağı çalıştım yaklaşık 300 siteye girmişimdir bir parça bişey almak için.Aldıklarımda icon,photoshop fırçası,font, ve bunları topladım photoshopta biraz acemide olsam kafaya taktım ve yaptım bu proje çoktandır aklımdaydı ve yaptım.Ayrıca bu masaüstü tasarımınıda yaparken aklıma gelmedi değil benim gibi düşenenlerin olmadığı.

Tşkler.

Mesaj06.08.2009, 16:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir deneme sefacity ama tam olarak bu değildi hayalimiz çok basit olmuş bence
Mesaj06.08.2009, 16:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca eklemeyi unuttum :
İlk masaüstü tasarımdan bahsediyorsunuz bir de Razz
Ben www.SIKkullanilanlar.tr.gg sitemde yaklaşık bir buçuk sene önce böyle birşeyler denemiştim zaten hatta büyük düşüncelerim vardı fakat bunları trgg yerine başka yerlerde denemeye karar verdim ve o zamandan beri de öylece durmakta Razz
Mesaj06.08.2009, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

benim hayalim böyle bişey değil elbette fakat elimizden gelen bu.Bs de herşeyi yapamıyoruz. Beğenmeyen felan olursada kendi bilir.Elimden geldigince yaptım.
Mesaj06.08.2009, 16:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayır beğenmedim demedim ben çok güzel bir deneme dedim. Ama bu masaüstü tasarımı için tam olarak düşündüğümüz(senin tasarımın) değil.
İyi çalışmalar inşallah daha da geliştirir faydalınırız Wink
Mesaj06.08.2009, 16:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Hackerfriend in Tasarımını Begenip Kullanıyorum Bence Hackerfrined ' e Tasarım Konusunda Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdır. Smile
Mesaj06.08.2009, 16:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım tasarımıma deneme demezsen sevinirim.şu anda sana yazacagıma belki photoshoptan bişey ögrenmiştim.Ve orjinal tasarımımı geliştirirdim.Ayrıca Dikkat ettiysen emek verdik.Free kullanmıyorum.
Mesaj06.08.2009, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar bende eskilerdenim ama bu sitemle degil mert-korman.tr.gg sitem vardı silindi.Bu işleri çıkaranları sayıyım
1.naazimca.tr.gg
2.fenercafe..tr.gg
3.sanalcity.tr.gg

aklımdakiler bu kadar

arkadaşlar fenarcafe.tr.gg ve sanalcity.tr.gg sitesine çok özenirdim.
fenarcafenin hayla ortadan çizgili logosu aklımda ..
heyoo.tr.gg seni unutmadım.

fenarcefe.trgg webvitrin diye bi site açmıştı bi ara Wink

daha anlatırım ama bs kasar Laughing
Mesaj06.08.2009, 20:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

@trggcanavari ben en az 10 kişiye sordum da bu kanıya ulaştım.O kadar kalıcı olsaydın millet senide söylerdi.
Senin adın bile geçmedi.Fakat @fenercafe 'den bahsedildi sonradan.. Onu yazmadığım için özür dilerim... Wink
Mesaj06.08.2009, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow Fenercafe'yi Özledim.Gerçekten Her Şeyin İlklerindendi.Hatta Bir Çok Beraber Projelerimiz Vardı. Facebook Projesinde Ona Yardımcı Oluyordum.
Fenercafede Köşe Yazarlığıda Yapacaktım Bir Ara.
Ayrıca Bedava Sİtemde Bs-Magazinin Fikir Öncülerindendim. Smile Bunları Niye Yazıyorsun Demenize Gerek Yok Arkadaşlar Sadece Fenercafeyi Özledim Demek İstedim. Smile
Mesaj06.08.2009, 21:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bedava-Sitem'de Tasarım Nostaljisi...

bjkcarsiyizbiz yazmış:

Wordpress tasarımları TR.GG'ye getiren ilk kişi yine HF'dir.

Wordpress tasarımları BedavaSiteme ilk uygulayan ben ve uknet adlı arkadaşımızdır Wink
Mesaj06.08.2009, 21:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

merakliadam yazmış:
@trggcanavari ben en az 10 kişiye sordum da bu kanıya ulaştım.O kadar kalıcı olsaydın millet senide söylerdi.
Senin adın bile geçmedi.
...

Doğrudur eskiden sanalcity idim .D
Zaten senin gibi birine kendimi tanıtmaya ihtiyacım yok. Sen beni tanımadın görmedin bilmiyorsun tamam mı Wink Çünkü yenisin ve sorduğun kişilere göre de benim ismimi duyup duyamaman değişir.
Mesaj06.08.2009, 21:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

css kodunun ne olduğunu hala anlaşılmış değil..
şu saçmalık diye bahsedilen menü gizleme koduna bir bakalım:

Kod:
<style type="text/css">
<!--
td.nav {visibility:hidden;}
-->
</style>

ne yazıyor "style" yani görünüş,sitil,tasarım..
ne yazıyor "css" yani tasarımda tablodan çok daha sağlam ve kullanışlı olan bir kod..
ne yazıyor "hidden" yani gizli..
saçmalık değil gayet normal, kullanışlı bir css kodu..
hackerfriend'in verdiği kod da bir css kodu

Kod:
<style type="text/css">
li.nav_element{display: none;}
</style>

bu kodlar birbirinin aynısı, sadece birisi bedava-sitemin ice-blue için belirlediği css sınıfı diğeri ise css design için belirlenmiş css sınıfı..

ice-blue tasarımı üzerine uygulanan

Kod:
<style type="text/css">
td.nav{background-image:url(URL);}
td.nav:hover{background-image: url(URL);}
td.nav_heading{background-image:url(URL);}
td.sidebar_heading{background-image:url(URL);}
td.shouty{background-image:url(URL);} </style>

kodları da gördüğünüz gibi stil kodlarının arasında ve grubuda "css"..
yani bunlar da css tasarımdır..
hatta bunlar hazıra konmaktan değil bilinçli olarak css'yi siteye uygulamaktır..
bedava tasarım kullanarak çok iyi tasarlanmış siteleri sadece hayranlıkla izlersiniz ama kod bilginiz olursa hayranları olan siz olursunuz..

şimdi konuya gelelim ilk kim kullanmıştır css'yi bir oyun sitesi; bizden önce kurulmuş bir oyun sitesi kullanmıştır ama maalesef b-s'ye uzun zamandır uğramadığım için ismini hatırlamıyorum..
ice-blue üstünde css'yi güzel kullanan ve birçok kişiye dağıtan ve kullanan dostum naazimca'dır..
sanalcity'yi o zamanlar takip etmediğim ve tanımadığım için pek bilemiyorum.. ama daha sonra çok duyulan bir isim olduğunu hatırlıyorum..
ikiyol ise css'nin overflow kodunu ve div yapılanmasını sitesinde kullanarak tasarımcılara yol göstermiş, fenercafe yani bin907 ise bu overflow kodunu ve tasarımda renk ve grafik uyumu yeteneğini kullanarak birçok tasarıma imza atmıştır..
hackerfriend ise hazır tasarımları b-s'ye uygulamayı yaygınlaştırmış ve sitesinde benzerlerini dağıtmış ve anlatmıştır..
ama istemeyerek de olsa b-s kullanıcılarının "kendi emeği olmayan" bu tasarımları kullanıma sunmasıyla tasarımlarının üzerinden yapan kurum ve kişilerin isimleri silinmiş ve emek hırsızlığı başlamıştır ne yazık ki bundan en çok da hackerfriend ve bin907 etkilenmiştir..
aralarda benim tanımadığım kişiler gelip geçmiş olabilir 1-1,5 yıldır yokum burada sonuçta Razz
şimdi ise hyperend genç, yetenekli, başarılı, azimli bir tasarımcı dostumdur..
tabi burada kırmızıyla yazılmış olan herkes tasarımla b-s'ye büyük emek vermiştir, vermektedir..
css kodunu bilmek ve kullanmak ile herkese dağıtmak aynı olgu değildir..
dağıtan tanınır, en iyi bilen gizli kalır çoğu zaman..
aynı o bahsettiğim oyun sitesi gibi..
Mesaj10.08.2009, 17:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

sefacity nin yaptığı tasarım güzel ama benim düşündüğüm böyle bişey değildi...
benim yapmaya çalıştığım taşınabilir nesneler başlat menüsü yanı tamamen bı bılgısayar havası katılmıs bı sıte

mesela bılgısayarıma gırıyosun c sürücü d sürücü bi bilgisayar açılıyomuş gibi bir intro ve bilgisayarınıza girerken şifre ister ya yani bilgisayarınızda ne geliyosa aklınıza onu yapmaya çalışıyorum

her babayiğidin harcı değil ama 6 aydır çalışıyorum ve bıtırmeden yayınlamıcam yayınladığım zaman tr.gg de ne olduğuna şaşırcağınıza eminim

bekleyin ve görün
Önceki mesajları göster: