Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj31.08.2009, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
photoshop ve paint ne alaka xS

css için program yoktur.Css bir dildir.Öğrendikten sonra not defterinde bile bişiler yaparsın.

dreamweaver gibi programlarla komut vererek kodlar otomatikman yazılır

onun için dreamweaver bir css programıdır denilebilir dreamweaverde css komutları verek kodlar üretilebilir ...
Mesaj31.08.2009, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

bı dk css yapmak ne demek bide arkadaslarım ps ile nasıl css yapıyorsunuz merak ettim xD
Mesaj31.08.2009, 12:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşlar beni savundugunuz için teşekkürler....

Aslınca css programı megatronun dedigi gibi dw sayılabilir css seçenegini şeçtigin zaman css kodları yazabilirsin ama ps css programı degildir.Çizim programıdır xD
Mesaj31.08.2009, 13:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

mrtkorman yazmış:
arkadaşlar beni savundugunuz için teşekkürler....

Aslınca css programı megatronun dedigi gibi dw sayılabilir css seçenegini şeçtigin zaman css kodları yazabilirsin ama ps css programı degildir.Çizim programıdır xD

ps: Grafik programıdır
paint: basit resim çizme programıdır.
dreamweaver: Profesyonel web site yapma, kodlama, Programıdır.
Mesaj31.08.2009, 13:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Css dilindeki kodların ne anlama geldiğini bilemdikten sonrda dw kodları otomatik olarak yazsa ne olacak ki?

Dw sadece

pad yazınca açılır pencere onu padding ve pad ile başlayan css terimlerini getiriyor...
Mesaj31.08.2009, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
Css dilindeki kodların ne anlama geldiğini bilemdikten sonrda dw kodları otomatik olarak yazsa ne olacak ki?

Dw sadece

pad yazınca açılır pencere onu padding ve pad ile başlayan css terimlerini getiriyor...

Bilmene gerek yokki çünkü sen arka plan rengi seçeneğini renk olarak tıklıosun ama arka planda kodlar oluşturuluyor bu sadece arkaplan rengi için değil css ile ilgili her türlü kodlamaları sen görsel olarak tıklamalarla yapion ama arka planda kodlar oluşturuluyor

Sen dreamweaver kullandınmı acaba ??
Mesaj31.08.2009, 13:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

tabiki kullandım ve kullanıyorum..

hadi tasarım yapacaksın ve diyelimki sitenin genelinin font tipini ve boyutunu ayarlıcaksın.

dw ne yacaksın.

örnek:

body{
background:url(bilmem);
}

diyelim burda font özelliği belirteceksin o font özelliklerinin terimlerini bilmeden ne yapabilirsin.

dw sadece burda ufak bir yardımcı sen font un büyüklüğünü font-size: olduğunu bilmiyorsan zaten urasma öğrende gel derim.
Mesaj31.08.2009, 13:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

hadi tasarım yapacaksın ve diyelimki sitenin genelinin font tipini ve boyutunu ayarlıcaksın.

dw ne yacaksın.

örnek:

body{
}

diyelim burda font özelliği belirteceksin o font özelliklerinin terimlerini bilmeden ne yapabilirsin.

dw sadece burda ufak bir yardımcı sen font un büyüklüğünü font-size: olduğunu bilmiyorsan zaten urasma öğrende gel derim.

bence sen harbide ndreamweaver kullanmadın ya da gerçketen kullşanmasını bilmiyorsun vallah senin gibisini ilk defa görüyorum hem bilmiyorsun hemde çok bilmişlik yapiosun neyse gerginlik olmasın sana şimdi resimli anlatacam madem o kadar çok istiyosn bari sende öğren buraya iice bak

1, resim http://img30.imageshack.us/img30/2448/30805563.gif
2, resim http://img30.imageshack.us/img30/1636/57871905.gif

şimdi kim öğrenip gelsin ?
Mesaj31.08.2009, 13:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

megatron-byemo yazmış:
hyperend yazmış:

dw ne yacaksın.

örnek:

body{
}

bence sen harbide ndreamweaver kullanmadın ya da gerçketen kullşanmasını bilmiyorsun vallah senin gibisini ilk defa görüyorum hem bilmiyorsun hemde çok bilmişlik yapiosun neyse gerginlik olmasın sana şimdi resimli anlatacam madem o kadar çok istiyosn bari sende öğren buraya iice bak

1, resim http://img30.imageshack.us/img30/2448/30805563.gif
2, resim http://img30.imageshack.us/img30/1636/57871905.gif

şimdi kim öğrenip gelsin ?
Mesaj31.08.2009, 13:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

hahaha çok komiksin.Senin dediğin sayfa özellikler peki senin dediğin yönetemle site yapılabilirmi...

ha senin o şey katmanların ne olduğunu biliyor mu sor bakalım.Gel ben sana özel ders verim.

basit bir site yaparken nasıl padding veya margin vereceksn?

çok bilmişliği kimin tasladığı belli Smile
Mesaj31.08.2009, 13:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
hahaha çok komiksin.Senin dediğin sayfa özellikler peki senin dediğin yönetemle site yapılabilirmi...

ha senin o şey katmanların ne olduğunu biliyor mu sor bakalım.Gel ben sana özel ders verim.

basit bir site yaparken nasıl padding veya margin vereceksn?

çok bilmişliği kimin tasladığı belli Smile

senin istediğin css değilmi + senin istediğin font ayarları değilmiydi al bak işte daha ne söylüyonki bana burda iki kod biliosun die kod kod konuşma
Mesaj31.08.2009, 13:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

site yapılır tabi benim böyle 149 tane css tasarımım var ve herkeste biliyor

istersen biraz araştır
Mesaj31.08.2009, 13:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

hadi font ayarlarını yaptın peki ne işine yarıcak?

bu konudaki arkadaş css yapmak demiş zaten yanlış demiş sanırsam css ile site yapmak dicekti..

site yapmak için senin dediklerinden daha fazlası gerek dostum...
Mesaj31.08.2009, 13:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:

bu konudaki arkadaş css yapmak demiş zaten yanlış demiş sanırsam css ile site yapmak dicekti..

burda daha çok gerginlik olsun istemiyorum ama ciddi söylüyorum aynı dediğim gibidir şu an çıkmam lazım işim var hadi herkese ii paylaşımlar

/hyperend seninde güzel emeklerin var tr.gg de tşkrler am dreamweaveri birazdaha bilseydin padding veya margin vermesinide kod bilmeden nasıl yapılır bilirdin ben sana boş bir vaktimde onlarıda resimli anltım olarak gösterecem
Mesaj31.08.2009, 13:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

megatron-byemo yazmış:
hyperend yazmış:

burda daha çok gerginlik olsun istemiyorum ama ciddi söylüyorum aynı dediğim gibidir şu an çıkmam lazım işim var hadi herkese ii paylaşımlar

/hyperend seninde güzel emeklerin var tr.gg de tşkrler am dreamweaveri birazdaha bilseydin padding veya margin vermesinide kod bilmeden nasıl yapılır bilirdin ben sana boş bir vaktimde onlarıda resimli anltım olarak gösterecem

ya bırak be padding ne olduğunu bilmiyorsa neasıl verecek.Dreamweaver bunu açıklıyor mu.Padding şu şöle verceksin diye...

Helal olsun çok biliyorsun...Benim yaptıgım videoları izlersen ne kullanıdıgımı açıkca görürsün.

Ayrıca tablo tasarımlar css değildir!...Ve üstünde sadece linkler için css kodu bulunuyorsa hiç değildir...umarım anlaşmısındır.