Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.01.2011, 14:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

gururum5 yazmış:
abron yazmış:
bilgimedya yazmış:
Teknik bir forum ne kadar hareketli olur , teknik bir forum oyun platformudur?
Eğer teknik bir forumsa bedava-sitem ile ilgili tüm konuları içerir sadece.
dünya kadar forum sitesi varken bir kullanıcı bu foruma girip ne gibi paylaşım yapma gereği duyabilir?Bedava-sitem kullanıcılarının sorularına cevap verebilmesi yeterlidir.Bir kullanıcı "tasarım nasıl yapılabilir" başlığını arayıp bulabiliryorsa , sorularına cevap verebilecek uzman moderatörlere uğlaşabiliryor ise kafidir.Burada ki moderatörlerin html ve css bilmeleri , bedava-sitem extralarını yönetebilmeleri , tasarım kodlayabilmeleri , photoshop gibi programları kullanabilmeleri gerekmekte ve sadece başlık kilitleme , oyun başlıkları açma değil kullanıcıların ; TEKNİK FORUM MODERATÖRÜNDEN istediklerini alabilmelerini sağlamaları gerekmektedir.
Kullanıcı kalitesi artırılmalı , oyun v.b başlılar yerine çeşitli css html kodlama ps v.s BEDAVA SİTEM KULLANICILARIN SİTELERİNDE İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRILACAK paylaşımlar ve başlıklar açılmalıdır.Kullanıcıların sorularına daha hızlı ve net cevap verilebilmeli , kullanıcıların SİTELERİNDE Kİ SORUNLARINDA GOOGLE'YE DEĞİL >>BEDAVA-SİTEM FORUMUNA UĞRAMALARI VE GEREKLİ CEVAPLARI almaları gerekmetedir.

Şimdi moderatör sizlere ne yapabilir başka?
Mod forumun genel düzenini saglıyorsa bu forumda ne mutlu o zaman çünkü bu forumda devamlı bir başlık açılıyor birini kontrol ederkene artından birçok başlık açılıyor .Birde artı olarak pm yoluyla yardım istemeleri modların aktif olarak forumda konulara nasıl yardım saglayacak.

Alıntı:
kullanıcıların SİTELERİNDE Kİ SORUNLARINDA GOOGLE'YE DEĞİL >>BEDAVA-SİTEM FORUMUNA UĞRAMALARI VE GEREKLİ CEVAPLARI almaları gerekmetedir.

Forumu dogru kullanma ve dogru arama yaptıgı sürec içerisinde google unutur Razz

trojanali yazmış:
futbol basketbol yani spor tartışmaları yapılması foruma canlılık kazandırabilir mi Question

Kazandırmaz bunlar önceden aktif halde idi ama hepsi kaldırıldı çünkü forum da bu bazı sorunlara yol açabiliyor...

Bu konuda aslında her ikinizede katılıyorum, fakat burda tek modlardan beklentilerin olması yanlış, çünkü forumda okadar gereksiz başlık,okadar gereksiz cevap, okadar saçma sorular varki, modlar bunları kilitlemek,silmek cevaplamaktan forumda daha verimli olamıyabilirler. ben hergün foruma girer bakarım, örnek, bir soru sormuş üye,ben ona faydalı bir cevap verebilirim, bakıyorumki 9 kişi cevap yazmış,merak edip bakıyorum, cevabı okadar basit olan birşey için yok supporta mail at, yok pc ni resetle, saçma saçma cevaplar, hiç konuyla alakası olmuyan, sadece forumda mesajı çok olsun, varlığı belliolsun diye yazılan cevaplar. sinirim bozuluyor,doğru cevabı dahi yazmak istemiyorum.
niye derseniz, biliyorumki o cevabımada saçma sapan 40 cevap yazılacak. neredese konuyu açan kişiye hemen pc ne format attır diyecekler. forumun düzgün bi forum olabilmesi için, gereksiz alıntılar yapılmamalı, uygunsuz yerlere başlık açılmamalı, bilmedikleri konuları cevaplamak adına saçma cevaplar yazılıp,üyeyi yanlış yönlendirmemeli, forumdaki kullanılan uslup 40 yıllık ahbabınla konuşuyormuşun gibi olmamalı, argo sözcüklr, vs vs kullanılmamalı.
açıkçası bu forumu adam edebilmek için herkezin üyesinden, moduna 40 fırın ekmek yiyip, fırıncıları zengin etmesi gerek

Çok Güzel Belirttin Abla Teşekkürler

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj23.01.2011, 22:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende Grafik Bölümü Oluşturulmasının Forumu Canlandıracagını Düşünüyorum
Eskiden Resimler Bölümünde Photoshop Çalışmalarınız Adı Altında Paylaşım Yapardım Şimdi O Başlıgı Kimin Yaptıgı Belli Olmayan Sagdan Soldan Toplanmış Gifler Resimler Başlıgıyla Birleştirildi Şahsen Ben O Başlık Altında Asla Çalışmlarımı Paylaşmam.Bir Çok Mod Bilir Bunun Yanlış Oldugunu Anlatmaya Çalıştım Çogu Modlada Ters Düştüm Sonra Vazgeçtim Çünkü Karşımda Laf Anlamaya Çalıştıgım Grafigin G Anlamıyordu Onun İçin Beni Tersleyip Konuyu Kapattı Unutmayın Ki Grafik Tasarım Çok İlgi Gören Konular ve Bu İşe Hevesli Çok Kişi Oldugunu Görüyorum Böle Bir Bölümün Foruma Çok Şey Katacagını Adım Gibi Biliyorum..

Bizde İsteyene İstedigi Kadar Sevgi,İsteyene İstemedigi Kadar Mermi Mevcuttur!
Mesaj23.01.2011, 22:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu Forumun İleri Seviyeye Gitmesi İçin Her Üyenin "Büyüğünü- Küçüğünü" Bilmesi Gerek ve Saygı Kelimesini Çok İyi İcra Edilmesi Gerek. Bunlar Olduktan Sonra Geriye Kalan Tüm Sorunlar Kaybolacaktır. Adım Gibi Eminim. İşte O Zaman Bahsettiğiniz Aile Ortamıda Oluşacaktır. Bende Bu Forumda Önceleri Kalbi Kırılmıs Bi Üye Olarak Konusuyorum ve Taa O Zamandan Buyanı Foruma, Girmek, Bakmak ve Yazmak İstemeyen Bs'nin Eski Üyelerinden Sadece 1'yim. Saygı Olursa Herkesde Birbirine Karşı, Hickimsenin Kalbi Kırılmaz ve Aile Ortamı Olusur. Sonra Küskünleride Barsıtırmıs Olursunuz. İlk Basta Ben Aktif Olarak Gelirim, Burda Söyleyim, Sözüm Olsun. Smile
Mesaj24.01.2011, 08:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

hypnaty yazmış:
gururum5 yazmış:
abron yazmış:
bilgimedya yazmış:
Teknik bir forum ne kadar hareketli olur , teknik bir forum oyun platformudur?
Eğer teknik bir forumsa bedava-sitem ile ilgili tüm konuları içerir sadece.
dünya kadar forum sitesi varken bir kullanıcı bu foruma girip ne gibi paylaşım yapma gereği duyabilir?Bedava-sitem kullanıcılarının sorularına cevap verebilmesi yeterlidir.Bir kullanıcı "tasarım nasıl yapılabilir" başlığını arayıp bulabiliryorsa , sorularına cevap verebilecek uzman moderatörlere uğlaşabiliryor ise kafidir.Burada ki moderatörlerin html ve css bilmeleri , bedava-sitem extralarını yönetebilmeleri , tasarım kodlayabilmeleri , photoshop gibi programları kullanabilmeleri gerekmekte ve sadece başlık kilitleme , oyun başlıkları açma değil kullanıcıların ; TEKNİK FORUM MODERATÖRÜNDEN istediklerini alabilmelerini sağlamaları gerekmektedir.
Kullanıcı kalitesi artırılmalı , oyun v.b başlılar yerine çeşitli css html kodlama ps v.s BEDAVA SİTEM KULLANICILARIN SİTELERİNDE İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRILACAK paylaşımlar ve başlıklar açılmalıdır.Kullanıcıların sorularına daha hızlı ve net cevap verilebilmeli , kullanıcıların SİTELERİNDE Kİ SORUNLARINDA GOOGLE'YE DEĞİL >>BEDAVA-SİTEM FORUMUNA UĞRAMALARI VE GEREKLİ CEVAPLARI almaları gerekmetedir.

Şimdi moderatör sizlere ne yapabilir başka?
Mod forumun genel düzenini saglıyorsa bu forumda ne mutlu o zaman çünkü bu forumda devamlı bir başlık açılıyor birini kontrol ederkene artından birçok başlık açılıyor .Birde artı olarak pm yoluyla yardım istemeleri modların aktif olarak forumda konulara nasıl yardım saglayacak.

Alıntı:
kullanıcıların SİTELERİNDE Kİ SORUNLARINDA GOOGLE'YE DEĞİL >>BEDAVA-SİTEM FORUMUNA UĞRAMALARI VE GEREKLİ CEVAPLARI almaları gerekmetedir.

Forumu dogru kullanma ve dogru arama yaptıgı sürec içerisinde google unutur Razz

trojanali yazmış:
futbol basketbol yani spor tartışmaları yapılması foruma canlılık kazandırabilir mi Question

Kazandırmaz bunlar önceden aktif halde idi ama hepsi kaldırıldı çünkü forum da bu bazı sorunlara yol açabiliyor...

Bu konuda aslında her ikinizede katılıyorum, fakat burda tek modlardan beklentilerin olması yanlış, çünkü forumda okadar gereksiz başlık,okadar gereksiz cevap, okadar saçma sorular varki, modlar bunları kilitlemek,silmek cevaplamaktan forumda daha verimli olamıyabilirler. ben hergün foruma girer bakarım, örnek, bir soru sormuş üye,ben ona faydalı bir cevap verebilirim, bakıyorumki 9 kişi cevap yazmış,merak edip bakıyorum, cevabı okadar basit olan birşey için yok supporta mail at, yok pc ni resetle, saçma saçma cevaplar, hiç konuyla alakası olmuyan, sadece forumda mesajı çok olsun, varlığı belliolsun diye yazılan cevaplar. sinirim bozuluyor,doğru cevabı dahi yazmak istemiyorum.
niye derseniz, biliyorumki o cevabımada saçma sapan 40 cevap yazılacak. neredese konuyu açan kişiye hemen pc ne format attır diyecekler. forumun düzgün bi forum olabilmesi için, gereksiz alıntılar yapılmamalı, uygunsuz yerlere başlık açılmamalı, bilmedikleri konuları cevaplamak adına saçma cevaplar yazılıp,üyeyi yanlış yönlendirmemeli, forumdaki kullanılan uslup 40 yıllık ahbabınla konuşuyormuşun gibi olmamalı, argo sözcüklr, vs vs kullanılmamalı.
açıkçası bu forumu adam edebilmek için herkezin üyesinden, moduna 40 fırın ekmek yiyip, fırıncıları zengin etmesi gerek

Çok Güzel Belirttin Abla Teşekkürler

abron yazmış:
gururum5

güzel belirtmişsiniz...

Wink
Mesaj24.01.2011, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

catlak-site55 yazmış:
Bende Grafik Bölümü Oluşturulmasının Forumu Canlandıracagını Düşünüyorum
Eskiden Resimler Bölümünde Photoshop Çalışmalarınız Adı Altında Paylaşım Yapardım Şimdi O Başlıgı Kimin Yaptıgı Belli Olmayan Sagdan Soldan Toplanmış Gifler Resimler Başlıgıyla Birleştirildi Şahsen Ben O Başlık Altında Asla Çalışmlarımı Paylaşmam.Bir Çok Mod Bilir Bunun Yanlış Oldugunu Anlatmaya Çalıştım Çogu Modlada Ters Düştüm Sonra Vazgeçtim Çünkü Karşımda Laf Anlamaya Çalıştıgım Grafigin G Anlamıyordu Onun İçin Beni Tersleyip Konuyu Kapattı Unutmayın Ki Grafik Tasarım Çok İlgi Gören Konular ve Bu İşe Hevesli Çok Kişi Oldugunu Görüyorum Böle Bir Bölümün Foruma Çok Şey Katacagını Adım Gibi Biliyorum..

Katılıyorum.

Ayrıca haberler v.s gibi paylaşımların sabit başlık altında yapılmalarıda ilgiyi azalttı.Çünkü sabit başlıklarda ki paylaşımlara neredeyse hiçbir yorum yapılmıyor.Sohbet bölümü dışında ki paylaşımları sabit tek bir başlık altında yürütmek iilgiyi azaltıyor diye düşünüyorum..
Mesaj25.01.2011, 10:06 (UTC)    
Mesaj konusu: cevap

bütün yorumların modlar tarafından değerlendirilmesi Wink
Mesaj25.01.2011, 15:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

1.bunun için rütbeler eklenebilir
2.Milletin işi gücü var isteyen gelir

Mesaj25.01.2011, 15:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

yardimsever-siteniz yazmış:
1.bunun için rütbeler eklenebilir
2.Milletin işi gücü var isteyen gelir

1. isteğiniz düşünülecektir. Wink
Mesaj25.01.2011, 16:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

1-yardımsever rütbesini canlatalım
2-haftanın sitelerinede rütbe verelim
3-hatta sınırları aşalım haftanın sitelerine .com .net domainler hediye edelim 4-haftaın sitesi sadece 1. değil ilk 3 ilk 5 ilk gibi uzatılabilir
5-bs nin şu genel başlık resmi değişsin artık bunaldık
6-menüler bile değişebilir ondanda bunaldık
7-haftanın grafikeri seçilebilir
8-forum mesajlarında smiley çeşitleri eklensin (alkış,güle güle,merhaba Gibi hareketli smileyler)
9-herzaman söyleniyor anadolular da bıraktı modluğu yeni mod lazım hemde 6-7 tane
10-yeni alan adları gelecek deniliyordu 1-2 sene önceleri hala beklemekteyiz
11-artık php uzantılı dosya yükleyelim
12-bs nin sitemiz için verdiği tasarımlar artık çok baydı üst menülü - açılır yan münlü filan pro. tasarımlar istiyoruz
13-herzaman denildiği gibi örnekler yenilenmeli
14-anasayfayı biraz daha değiştirin
15-bs ye verilen genel reklamlardada +18 içerik olabiliyor verdiğiniz reklamlara dikkat
16-pop-up lar kalksa içimiz rahat edecek
17-site silimleri çok basit hemen siliniyor emeğe saygı
18-support-tr( at )web.. adresine hakan bey yetişemiyor bunun gibi adresler çoğalsın veya adrese 3-4 gişi baksın
19-hakan beye bs üzerinden ulaşabilelim üst menüye ilitiş penceresi eklensin oradan yazdığımız hkan beye ulaşsın
20-forumda ara yeri gibi üye ara butonuda olsun
21- aynı şekilde sayfalar arasındada arama yapalım

sadce forum değil bs için öneriler yaptım
aklıma gelince devamını getiririm
Arrow Googleye Kayıt ArrowTasarım Yapma (tablolu) ArrowÜst Menü Yapma (tablolu) Arrow Üyelik Sistemi Kurma ArrowArama Motoru Yapma Arrowİnternet E. Cookieleri Silme ArrowM. Firefoxda Cookieleri Silme ArrowG. Choromede Cookieleri Silme ArrowXp'ye Format Atmak ArrowVista'ya Forma Atmak ArrowPS Banner Yapımı (normal) ArrowPS Banner Yapımı (hareketli)
Mesaj25.01.2011, 22:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknoanlatim yazmış:
1-yardımsever rütbesini canlatalım
2-haftanın sitelerinede rütbe verelim
3-hatta sınırları aşalım haftanın sitelerine .com .net domainler hediye edelim 4-haftaın sitesi sadece 1. değil ilk 3 ilk 5 ilk gibi uzatılabilir
5-bs nin şu genel başlık resmi değişsin artık bunaldık
6-menüler bile değişebilir ondanda bunaldık
7-haftanın grafikeri seçilebilir
8-forum mesajlarında smiley çeşitleri eklensin (alkış,güle güle,merhaba Gibi hareketli smileyler)
9-herzaman söyleniyor anadolular da bıraktı modluğu yeni mod lazım hemde 6-7 tane
10-yeni alan adları gelecek deniliyordu 1-2 sene önceleri hala beklemekteyiz
11-artık php uzantılı dosya yükleyelim
12-bs nin sitemiz için verdiği tasarımlar artık çok baydı üst menülü - açılır yan münlü filan pro. tasarımlar istiyoruz
13-herzaman denildiği gibi örnekler yenilenmeli
14-anasayfayı biraz daha değiştirin
15-bs ye verilen genel reklamlardada +18 içerik olabiliyor verdiğiniz reklamlara dikkat
16-pop-up lar kalksa içimiz rahat edecek
17-site silimleri çok basit hemen siliniyor emeğe saygı
18-support-tr( at )web.. adresine hakan bey yetişemiyor bunun gibi adresler çoğalsın veya adrese 3-4 gişi baksın
19-hakan beye bs üzerinden ulaşabilelim üst menüye ilitiş penceresi eklensin oradan yazdığımız hkan beye ulaşsın
20-forumda ara yeri gibi üye ara butonuda olsun
21- aynı şekilde sayfalar arasındada arama yapalım

sadce forum değil bs için öneriler yaptım
aklıma gelince devamını getiririm

ne çok beklentin varmış seninde Smile
sana bıraksak ertesi gün bs sadece site adından tanırız heralde.. Mr. Green Mr. Green

Mesaj25.01.2011, 23:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya Arkadaşlar Moderatörlerimiz B-s Yetkilileri ile bizlerin arasındaki aracı olduğunu biliyoruz.Forum Canlanması için Modlarımız Ellerinden Geleni Yapıyorlar Ancak Biliyoruz ki İş Modlarda Değil Yetkililerde Türkiyede Yetkililer Sadece Support'a Atılan Maillere Cevap Veriyorlar.Biz Ne Kadar İsyan Edip Supporta Mesaj Atsakta Görmezden Geliyorlar Neden Çünkü Çook Mail geliyor Fakat İsteklerimizi Modlarımız ve diğer Rütbeli Arkadaşlara (Grafiker,Kodcu...) bildirip Onların Yetkililere bildirmesi Hem Bizim İçin Hemde Yetkililer İçin İyi Olur Ama Yetkililerinde Aralarında Görev Paylaşımı Yapmaları Gerekiyor.Aslında Hepinizin Söylediklerine Katılıyorum Fakat Görüyorum Ki Forumda Bs-Bağımlısı Rütbesi Almış Siteye Girip Bir Bakıyorum (Yardım Almak Amacı ile) Adamın Sitesinde Sadece Tasarım Var Mesajlarına Bakıyorum Saçma Saçma Mesajlar Önemli Olan Yetkiller ve Bizim Ortak Olarak Bir Şeyleri Başarmamızdır.

Saygılarımla ByMystery
Mesaj26.01.2011, 09:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar şimdi kendimizi kandırmayalım ben bu önerileri ilk geldiğim zamanlarda yapmıştım yöneticiler göz önüne alınacak demişlerdi ve sadece demekle kaldırlar kaç defa hakan beye mail attım önerileriniz güzel göz önüne alınacak dendi ama alınmadı ayrıca rap modu istiyorsunuz o okadar kolay değil bu forum phpBB'nin eski sürümü bir sürü kod çakışması olur foruymla ilgilenmeyen yöneticiler 2 gün bu kod çakışmalarını gidermeyle hiç uğraşmazlar...

Burdaki moderatörlerin çoğunu tanıyorum onlarda beni tanır hepsi bsye gönül vermiş kişilerdir onlkar bizleri heyecanlandırmak için açtılar bu konuyu ama değişen birşey olmayacak görürsünüz ve imzamıda basarım. Böyle diyorsunda forumda ne işin var diyenler olur kesin bende bs ye gönlümü verdim ben bs ile tanıştım ve kendimi çokj geliştirdim benim için webin anahtarı bs oldu bs ile büyüdüm webde ve şimdi birsürü kişiye birsürü site yaptım tasarım yaptım ve para kazandım ben kökenimi unutmadığım için şuanda forumdayım kolay kolayda ayrılmam ara sıra kopukluklar yaşadım geri geldim filan yine aynen devam edecek zaman buldukça foruma girecem sorularınıza cevap vermeye çalışacam...

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj30.01.2011, 09:03 (UTC)    
Mesaj konusu: cevap

forumda aktif olan yararlı paylaşım yapan kişilere ödül verilmeli Wink
Mesaj30.01.2011, 11:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasim61 yazmış:
Arkadaşlar şimdi kendimizi kandırmayalım ben bu önerileri ilk geldiğim zamanlarda yapmıştım yöneticiler göz önüne alınacak demişlerdi ve sadece demekle kaldırlar kaç defa hakan beye mail attım önerileriniz güzel göz önüne alınacak dendi ama alınmadı ayrıca rap modu istiyorsunuz o okadar kolay değil bu forum phpBB'nin eski sürümü bir sürü kod çakışması olur foruymla ilgilenmeyen yöneticiler 2 gün bu kod çakışmalarını gidermeyle hiç uğraşmazlar...

Burdaki moderatörlerin çoğunu tanıyorum onlarda beni tanır hepsi bsye gönül vermiş kişilerdir onlkar bizleri heyecanlandırmak için açtılar bu konuyu ama değişen birşey olmayacak görürsünüz ve imzamıda basarım. Böyle diyorsunda forumda ne işin var diyenler olur kesin bende bs ye gönlümü verdim ben bs ile tanıştım ve kendimi çokj geliştirdim benim için webin anahtarı bs oldu bs ile büyüdüm webde ve şimdi birsürü kişiye birsürü site yaptım tasarım yaptım ve para kazandım ben kökenimi unutmadığım için şuanda forumdayım kolay kolayda ayrılmam ara sıra kopukluklar yaşadım geri geldim filan yine aynen devam edecek zaman buldukça foruma girecem sorularınıza cevap vermeye çalışacam...

Olmayacak denilemez olacak ama şu anda yaşanan bir sorun var sorunun geçemesi ile bir takım yenilikler kapıda diyebiliriz.. Razz
Mesaj30.01.2011, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: cevap

trojanali yazmış:
forumda aktif olan yararlı paylaşım yapan kişilere ödül verilmeli Wink

Bence bu çok iyi bir çözüm yöntemi değil. Wink