Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.10.2011, 19:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

baks-bani yazmış:
imanfedaisi yazmış:
baks-bani yazmış:
Arkadaşlar ben ko uyu okumadım başlıkta ölen adam fiyincede öyle yazdım. Razz Mr. Green

Baks-Bani|Ekibi

Ben sana hep diyorum oku diye abi sözü dinlemessen böyle olur Very Happy Razz

Ama şimdi okudum ne olduğunu anlatabilirim.

Gerek yok önemli olan verdiği dersi almaktır Wink
Mesaj05.10.2011, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

imanfedaisi yazmış:
baks-bani yazmış:
imanfedaisi yazmış:
baks-bani yazmış:
Arkadaşlar ben ko uyu okumadım başlıkta ölen adam fiyincede öyle yazdım. Razz Mr. Green

Baks-Bani|Ekibi

Ben sana hep diyorum oku diye abi sözü dinlemessen böyle olur Very Happy Razz

Ama şimdi okudum ne olduğunu anlatabilirim.

Gerek yok önemli olan verdiği dersi almaktır Wink

Hiç Bişey Anlamadım.

Sadece Alıntıları Okurken;
1-)Sanal alemde ünlü oluyorum
2-)Yorumum altına Baks-Bani|Ekibi Yazmamışım.

Baks-Bani|Ekibi

Sitemi silerlerse hakkınızı helal edin.
Mesaj05.10.2011, 19:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yani demek istiyorki Allah hangi gün öldüğüne bakmaz ameline bakar;)
Mesaj05.10.2011, 19:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj05.10.2011, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

deneke yazmış:
amin Mr. Green Mr. Green

Very Happy
Mesaj05.10.2011, 21:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hay Allahım yarabbim, öldüm gülmekten Mr. Green

Diğer taraftan yazıyorum.He bu arada günlerden cuma değil. burası karışık Mr. Green

Şaka bir yana, güzel paylaşım .Sağol kardeşşş!

M.Aslan
Mesaj05.10.2011, 21:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz yazmış:
Hay Allahım yarabbim, öldüm gülmekten Mr. Green

Diğer taraftan yazıyorum.He bu arada günlerden cuma değil. burası karışık Mr. Green

Şaka bir yana, güzel paylaşım .Sağol kardeşşş!

Teşekkür ederim şaka bi yana orada halimiz ne olacak bilemiyorum doğrusu Rolling Eyes
Mesaj05.10.2011, 22:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nerde okudum bilemiyorum, ama paylaşmak isterim.
Mahşer günü hesap bittikten sonra Allah azze ve celle nin önüne iki cehennemlik kul getirtilir.Allah kullara cehenneme girmelerini emrettiğinde birisi ardına dahi bakmadan koşarak giderken, diğeri iki adımda bir ardına dönüp bakar.Kullar azab mekanına kavuştukları vakit; Melekler Rabbimize sorarlar.
"Ya rabbi bu kullar niçin bu şekilde davrandılar?"
Cenab_ hak bilmesine rağmen kullarını geri çağırtarak sorar.Cehenneme koşar adım giden kul;
"Ya rabbi sen bizlere dünyadayken bir çok emirler verdin, ben hiç birine uyamadım.Şimdi hesabım görüldü ve ben cehenneme layık görüldüm.Kulluğumdan utandım.Dünyada iken rabbimin hiç bir emrini yerine getirmedim, bari şimdi emre itaat edeyim." Bunu duyan diğer kul;
"Ya rabbi ben dünyada iken çok günahkar bir kuldum.Bu yüzden cehennemi hakkettim.Fakat ben dünyada senin sonsuz merhamet sahibi olduğunu duymuştum.Umdum ki bana merhamet edersinde bağışlarsın.Bu yüzden dönüp dönüp ardıma baktım."Bunu duyan melekler secdeye kapandılar.
Yüce rabbimiz iki kulu affetti ve cezalarını kaldırarak cennete yolladı.

Yüce rabbim merhamet sahibidir.Biz kul hakkından sakınalım . O belki bizi affeder...

M.Aslan
Mesaj05.10.2011, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnkar,şirk,küfür haricinde diğer günahlarımız içn tövbe edersek eğer bu dünyada affedilme şansımız var ancak tek bir şansımız var oda bu dünyada,değerlendirmesini bilene..
Paylaşımınz için Allah razı olsun...
Mesaj05.10.2011, 22:29 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Cuma Günü Ölen Adam..

imanfedaisi yazmış:
Adamın biri Cuma günü ölmüş ve gömmüşler. Oğlu hocaya gitmiş ve:

"Babam Cuma günü öldü, mübarek gündür öbür tarafta nasıl karşılanır?" diye sormuş. Hocada sormuş:

"Namaz kılar mıydı?"
...
"Hayır! ama Cuma günü öldü"

"Kumarı içkisi var mıydı?"

"Vardı ama Cuma günü öldü"

"Yalan söyler miydi?"

"Evet ama Cuma günü öldü"

"Hovardalığı var mıydı?"

"Evet ama Cuma günü öldü"

Hoca sonunda sinirlenmiş ve:

"Cuma günü ellemezler ama diğer günler için bir şey diyemem" demiş..... Smile

sen beni güldürdün ya allahta seni güldürsün kardeşim öldüm gülmekten paylaşım için saol Mr. Green

Mesaj05.10.2011, 22:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

imanfedaisi yazmış:
İnkar,şirk,küfür haricinde diğer günahlarımız içn tövbe edersek eğer bu dünyada affedilme şansımız var ancak tek bir şansımız var oda bu dünyada,değerlendirmesini bilene..
Paylaşımınz için Allah razı olsun...

Amin ecmain..

M.Aslan
Mesaj06.10.2011, 02:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için Tşkler Razz
Merhumu Nasıl Bilirdiniz...
http://www.youtube.com/watch?v=JXqYZKS6k8A
Mesaj06.10.2011, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

energy26@ ben hikayeye deilde arife çok güldüm yaw.
darksheytan( at )teşekkür ederim..
Mesaj06.10.2011, 17:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben okumuştum ama sonu farklı bir cümleydi :
Cuma ellemezler ama cumartesi anasını bellerler yazıyordu Very Happy Very Happy Mr. Green
Mesaj06.10.2011, 21:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

osmanlisultanlar yazmış:
Ben okumuştum ama sonu farklı bir cümleydi :
Cuma ellemezler ama cumartesi anasını bellerler yazıyordu Very Happy Very Happy Mr. Green

Uygun olmazdı öylesi Smile