Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.07.2012, 19:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

BORA ABİME ÖZEL EN GENİŞ DEĞERLENDİRMEMİ YAPIYORUM..! Tarafsız olarak hepsini okuyun Smile

Sitenin girişinde bulunan intro çok saçma geldi bana.. Sonuçta oradaki içerikler (üyelik + site önizlemesi) site içerisinde çok daha net görüntülenir.. Ayrıca tanıtım videosuda zaten ana sayfada mevcut. Kesinlikle ama kesinlikle introyu kaldırmalısın.. Fakat eğer senin için 1 klik'in bile önemi varsa bırak kalsın.. Sonuçta 1 klik 1kliktir Smile

Siteye Giriş butonuna bastık ve sitenin ana sayfasını değerlendiriyoruz Smile

ANA SAYFA

Haftanın sitesi bölümü güzel fakat eğer slider eklenirse oraya çok daha iyi olur.. Mesela otomatik ilerlemeyen fakat tıklandığında yeni bir pencerede değilde ana sayfada o haftanın sitesi gözükse daha iyi olacaktır..

Webjury tanıtım turu bölümü için anasayfaya hazırlanan minik banner gayet hoş olmuş..

Webjury'de Neler Oluyor? bölümü içinse bir yanlış var.. Mesela orada "Bu Hafta" "Geçen Hafta" ve "Tümünü Göster" bölümleri farklı sayfalarda açılıyor.. Yalnızca "Bu Hafta" bölümü ana sayfada yer alıyor şuan fakat hepsi tek bir yerde olsa çok daha iyi olur... Bunu mutlaka düzenlemelisiniz..

Webjury İstatistikler bölümü ise gayet güzel, sade ve hoş olmuş.. Bir sorun yok Smile

Gelelim en iyi 10 web sitesi bölümüne.. Burada bence üst bölümde bulunan "Alexa, Google.." bölümünün logolarının hepsi aynı renk (turuncu) olsa çok daha iyi olur.. Gerekirse o logoların yeniden tasarlanması (gerçekçiliği bozulmadan) o bölümü daha güzel gösterecektir..

Webjury Blog bence ana sayfadan kaldırılması ve yerine başka bir şeyin eklenmemesi gereken bir bölüm.. Zaten üst menüde mevcut.. Kesinlikle kaldırmalısınız..

TÜM SİTELER

Bu bölümde ana sayfada anlattığım En iyi 10 Web Site bölümündeki gibi düzenlemeler yapılmalı..

WEBJURY BLOG

Blog yapısını çok beğendim.. Fakat blogta aktif bir şeyler olmazsa kimsenin ilgisini çekmez..

SIKÇA SORULAN SORULAR

Burada bence görselliği bozan tek unsur "Eğer sorunuzun cevabını buradan bulamadıysanız lütfen buraya tıklayınız. " diyerek belirttiğin ve italik olarak yazdığın yazı.. Eğer italik olmazsa belki daha iyi gözükür fakat tavsiyem bir resim ile daha güzel gözükmesinin sağlanması yönünden..Onun dışında gayet açıklayıcı ve iyi bilgiler.. Hatta bence sorularını oradan yazmaları için o bölümde "Yorumlar Ekstrası"nın kullanılması da uygun olabilir..

SİTE EKLE

Bence görsel olarak en olumsuz bölüm.. Bir kere genişlik sayfayla bütünlük sağlamıyor.. "ÜYELİK FORMU" yazısı çok pasif kalmış.. Yani beyaz yerine siyah renk kullanılsa ve arkaplanıda hafif grimsi bir renk olsa çok daha güzel olur.. Ek olarak tüm doldurulması gereken yerleri bu sayfada tek tek açıklarsan çok daha iyi olacaktır Smile

ÜYE GİRİŞİ

Bu bölüm hakkında zaten gerekli açıklamayı sana yapmıştım abi.. Üye girişi yapınca çıkış butonu yok..! Smile Bu durum mutlaka çözüme kavuşturulmalı görüşündeyim..

KEŞFET!

Sitenin en güzel bölümlerinden bir tanesi.. Çok basit bir kodu işlevsel kullanmak açısından çok güzel olmuş.. Kesinlikle siteden kaldırılmamalı fakat güncellenmeli görüşündeyim.. Smile

BEKLEMEDEKİ SİTELER

Çok güzel bir bölüm düşünülmüş fakat menüdeki yazı tipi kesinlikle uymamış.. Sade bir tiptir belki ama Calibri, Century Gothic veya Arial ile tekrar denemelisin abi..

WEBJURY BLOG (MENÜ)

Buna kesinlikle gerek yok.. Sitenin 3 bölümünde blog var ve tamamen dolu göstermek için eklendiğini düşünüyorum Very Happy Sen yaratıcısın abi.. Düşün oralara bir şeyler Smile

SİTE EKLE (MENÜ)

Menüdeki Blog bölümü için ne dediysem aynısı abi Smile

WEBJURY DUYURU PANELİ

Gerek duymuyorum bu bölüme fakat bu da kaldırılırsa menüde eleman kalmaz Very Happy

DİĞER MENÜ ELEMANLARI

Kategoriler, Son Eklenen Siteler, Sıkça Sorulan Sorular, En Popular Yazılar bölümleri gayet güzel fakat link reklam ve banner reklam almazsan siteni büyültemezsin..

HATALAR

En üstte (logo yanı) KATEGORİLER sekmesi çalışmamakta..! 404 Hata Sayfanı yenile abi Smile

ŞİMDİYE KADARKİ YAPTIĞIM EN GENİŞ DEĞERLENDİRME Smile BAŞARILAR ABİ Smile
Mesaj20.07.2012, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

MERT KARDEŞİME ÖZEL EN GENİŞ CEVABIMI VERİYORUM..! Tarafsız olarak hepsini okuyun Very Happy

Sitenin girişinde bulunan intro siteye ilk girenlerin daha kolay kullanımı için hazırlandı.. Siteye ilk kez girenler neyin ne olduğunu daha rahat kavrasın diye webjurynin ne işe yaradığını bir cümlede hoşgeldiniz mesajı ile yazıp, tanıtım videosuna daha kolay yönlendirme amacı edindim.

ANA SAYFA

Haftanın sitesi bölümünde slider eklenmesi fikri aklımdan öyle bir geçti fakat kodunu bulmak için uğraşmadım nedense. Ama herhangi görsel bir sıkıntı ve kullanımı bozacak bir şey yok.Webjury tanıtım turu bölümü için anasayfaya hazırlanan minik banner siteye reklam, özel duyuru amaçlı tasarlandı. Oraya istediğim herhangi bir bannerı koyabilirim yani Smile

Webjury'de Neler Oluyor? bölümünde bir yanlışlık yok. Ana sayfada son 6 güncelleme yer alırken bu hafta yazısı bu haftaki güncellemelere, geçen hafta yazısı ise geçen haftaki güncellemelere, tümünü göster ise hepsini gösteren sayfaya yönlendiriyor.
Webjury İstatistikler bölümünü ayrı bir sayfada da yapmayı düşündüm..Örneğin hangi kategoride kaç site var, siteler ortalama kaç puan almış vs. vs.

En iyi 10 web sitesi bölümüne yaptığın yorum yine aklıma gelen bir şey ama kendi sitemin verilerini turuncu diğerlerini de kendi renginde yapmayı uygun gördüm. tabi mavi renk daha vurgulu kaçıyor onun da farkındayım..

Webjury Blog ana sayfadan kaldırılırsa yerine ne koyulacağı hakkımda hiç bir fikrim yok açıkçası bence o bölümde hiç bir sıkıntı yok..

TÜM SİTELER

...

WEBJURY BLOG

Blog yapısını ben çok beğenmiyorum açıkçası Very Happy.. O kadar çok yoruyor ki bu site beni blogu güncellemeye vakit bulamıyorum emin ol

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dediğin mantıklı fakat sen hangi sitede sıkça kullanılanlar sorusunun altına yorum atıldığını gördün. Tamam aktiflik kazandırabilir fakat profesyonellikten uzak.. Bu arada sen çok resim kullanıyorsun mesela ben tablolarla yazıları birleştirmeyi seviyorum. Oraya istersem en kral resmi yaparım iletişim kutucuğu için ama biliyorsun ufak tefek şeylere vaktim olmuyor.

SİTE EKLE

Senin sitelerdeki formlar gibi gösterişli olmadığının farkındayım. Bir ara düzeltirim tabi...

ÜYE GİRİŞİ

Üye girişi bölümüne tıklayan kişi eğer giriş yaptıysanız "çıkış" butonunu görebiliyor. Tabi ki bahane değil haklısın...

KEŞFET!

Siteye işlevsellik katıyor gerçekten. Biriken o kadar çok işim var ki bu bölüm ne yazık ki yaklaşık 20 siteye kadar erişiyor.

BEKLEMEDEKİ SİTELER

Sitenin klasik yazı fontudur, sitenin her yerinde kullanıyorum. Bana rahatsızlık vermiyor açıkçası tabi senin görüşün..

WEBJURY BLOG (MENÜ)

Yan menüyü doldurmak için yapılmış bir şey tabi bunu farkettin fakat bloga ulaşım kolaylığı sağlayabileceğini düşündüm...

SİTE EKLE (MENÜ)

Yan menüye ne koyacağım öyleyse mert Very Happy

WEBJURY DUYURU PANELİ

Bu bölüm benim de canımı sıkıyor ama yan menüde bir şeyler olması lazım..

DİĞER MENÜ ELEMANLARI

Bu tür siteler fazla reklam almaz. Ben kişisel bir blog vs. açmadım hani webjuryi bir şirket gibi düşünebilirsin. Site site dolaşıp link takası yapmak benim işim değil fakat burada da işler böyle yürüyor.

HATALAR

Siteyi kapattığımda 404 sayfasını değiştirmiştim öyle kalmış hemen düzeltiyorum. Kategoriler kısmı için aklımda bir fikir vardı hala yapacağım doğrusu Very Happy

Genel olarak bu siteyi yine kapatıp biraz vakit ayırmam lazım.. Ama komple kapatıp kurtulmak istiyorum bu yükten. Bu kadar eleştiriye ve böyle bir sisteme tek kişi yetişmek sabır ve zaman ister...

ŞİMDİYE KADARKİ VERDİĞİM EN BÜYÜK CEVAP SANA DA BAŞARILAR GRAFİKDİZAYN Very Happy
Mesaj20.07.2012, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hey maşallah Smile Üşenmedim okudum Very Happy Tekrar belirtmek istiyorum..

Öncelikle introdaki açıklamayı ana sayfaya taşı ve ana sayfadaki bu blog yerini sil derim kesinlikle.. İntro çok moda gibi duruyor fakat kesinlikle öyle değil.. Şahsen özel bir nedeni olmadıkça kullanmayı kesinlikle istemem..

Blog konusuna gelince bence siteye bir yazar ayarla.. Sana yazıları düzenleyip HTML kodları ile göndersin fakat webjury adıyla yayınlansın yazarlar.. Yani seninle takılsın fakat site madem şirket gibi düşünülüyor o zaman tek isimle yapılsın ne yapılıyorsa..

Sonra menü konusuna gelelim.. Abi bak tekrar diyorum sen yaratıcı adamsın.. Düşün taşın ama orada çok gereksiz, sırf dolu olsun diye menüler var..

Yazı tipini eskiden bende kullanıyordum.. Bırakmamın tek sebebi "k" harfi oldu Smile Bir tuhaf geliyor o harf bana ... Kimseye de onu önermedim Smile

Sıkça sorulan sorulara gelirsek ne desen haklısın.. O zaman özelden gelen soruları cevaplarıyla birlikte SSS bölümünde mutlaka paylaş derim..

Reklam işine bir kez daha yazayım.. Ben onu sırf menü elemanı artısın diye söyledim.. Onun yerine menüye kategoriler diye ekle.. Etiketler bölümünden daha fazla yer kaplar hem... Veya reklam tek kişilikte yapılıyor.. Sana destek veren çok.. Söyle isteyen sitesine eklesin reklamlarını...
Mesaj20.07.2012, 21:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilmiyorum bir ara siteyi komple güncellemem lazım küçük küçük işler birikiyor ve hep güncelleme yapmam gerekiyor Very Happy Değerli yorumların için çok teşekkürler dediklerini tek tek düşüneceğim Smile
Mesaj20.07.2012, 21:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica ederim abi.. Tavsiyem 1 hafta kapat gece gündüz çalış Smile
Ben gidiyorum şimdi yarın akşama kadar siteyi güncelleyeceğim mesela Smile
Ama açık kalsın site Very Happy
Mesaj21.07.2012, 12:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

@grafikdizayn: artık bir heves gelmesi lazım gelir inşallah Very Happy

Güncel..!
Mesaj11.08.2012, 02:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba arkadaşlar.
Bildiginiz üzere webjury'i kapatmis bulunmaktayım.
Fakat AltınSiteler adlı yarışmaya katılarak veda etmek istediğimden dolayı oylama süresi boyunca siteyi açık bırakacağım.
Bu oylama süresi boyunca:
Arrow Sitemizdeki güncelleme sorunu devam edecek yani site hala pasif...
Arrow Bunun yerine sitenin en son halini görüntüleyeceksiniz.
Arrow Yaklaşık 100 kayıtlı site bulunmasına rağmen 55 tanesi sistemde kayıtlı durumda, bu sorun hakkında hala düşünüyorum. Bu sorun halledilirse 5 gün içerisinde halledilir.
Arrow Eğer siteniz webjury'de kayıtlı ise özelden güncelleme isteği yollarsanız ilgilenirim.

Bilmeniz gereken en önemli şey site geçici bir süre AltınSiteler jurisine özel açık kalacak fakat sonrasında büyük ihtimal tekrar kapanacak.

Bu arada oylarınızı da beklerim...

Saygılarımla
Bora Bilir
Mesaj12.08.2012, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Altın Siteler yarışmasına özel intro hazırlandı...!

Mesaj13.08.2012, 11:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Helal sana diyorum ama tasarımına vs değil zaten onlar 4/4lük ama helal dediğim şey bir tr.gg sitesinde böyle büyük bir projeyi yürütebilmek gerçekten çok ama çok zor.Siten çok büyük bir emek istiyor bu emeğinde hakkını veriyorsun helal sana dostum.
Mesaj15.08.2012, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

webellek yazmış:
Helal sana diyorum ama tasarımına vs değil zaten onlar 4/4lük ama helal dediğim şey bir tr.gg sitesinde böyle büyük bir projeyi yürütebilmek gerçekten çok ama çok zor.Siten çok büyük bir emek istiyor bu emeğinde hakkını veriyorsun helal sana dostum.

Teşekkür ederim fakat site bana fazla yük oluyor diye şuan pasif durumda Smile
Önceki mesajları göster: