Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.09.2012, 19:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hadi o zaman işe koyulalım Smile

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Mesaj14.09.2012, 22:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Ben hazırım, sen de elimi tutarmısın?

Her türlü yardıma hazırım.Elinden geldiğince yardım ederim.Bedava-Sitem'e Aşık Olduk Yenilerede Aşık Olduracağız.Tüm Bedava-Sitem'in Yardımıyla Smile

TEK BEDAVA-SİTEM
Mesaj15.09.2012, 17:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yorumlar için Teşekkürler. Evet arkadaşlar izninizle ben projelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Nitekim bu projelerin hayata geçmesi için başta yeni Yöneticimiz Tarık Bey olmak üzere bütün Moderatörlerin desteğine ihtiyacımız var. Sizlerinde projelerim ve fikirlerim hakkında yorumlarda bulunmanızı ve daha da önemlisi kendi proje, fikir ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı istiyorum. Projeleriniz lütfen kişisel değil, BS'nin istikbali uğrunda olsun.

Arrow Öncelikle Forum Kategorilerinde değişikliğe gidilmeli. Bazı Kategoriler açılmalı, bazıları da birleştirilmelidir. Gençlere Özel Kategorisi Serbest Bölge ile birleştirilmelidir. Nitekim iki Kategorinin amacı da aynıdır. Ayrıca diğer Teknik Kategoriler düzenlenmeli, isimlerinde değişikliğe gidilerek Yeni isimlerinde Türkçe karakterlere, Türkçe köklü kelimelere dikkat edilmeli ve yazılar titizlikle yazılmalıdır. Haberler Kategorisinin ismi Duyurular oralarak değiştirilmeli, ayrıca Kategori açıklamalarındaki smile işaretleri kaldırılarak buranın bir Teknik Forum olduğunun sinyali verilmelidir. Site Değerlendirme Alanı kaldırılarak Bedava Siteni Tanıt kategorisi eskisi gibi yoruma açılmalıdır, ne de olsa iki kategorideki amaç aynıdır. Arşiv kategorisi düzenlenmeli, bir Çöp Kutusu değil, değerli paylaşımlar kategorisi olduğu sinyali verilmelidir. O Kategoride kaybolmaya mahkum edilen değerli anlatımlar S.S.S. Kategorisine taşınmalı, S.S.S Kategorisi düzenlenmelidir. O Kategorideki anlatımlardaki resim ve videolar WebMe hostunda barındırmalıdır. Aksi taktirde resimler yüklenilen sitelerden silinmekte ve anlatımlar boşa çıkmakta, yok olmaktadır.
Arrow Bedava Sitem 4 Milyonuncu üyesine yaklaşmakta. Bu mutluluğun şerefine bir yarışma düzenlenmeli ve 4 Milyonuncu üyemizin Ekran görüntüsünü ilk gösteren kişiye ödül verilmelidir. Sadece bununla kalınmayıp Bedava Sitem'de sürekli yarışmalar düzenlenmeli. Özellikle Bilgi Yarışmaları. Bir zamanlar ben Moderatörken yapmıştım. Aynen o şekilde yarışmalar düzenlenmesi Forumu aktifleştirecektir.
Arrow Burası Teknik bir Forum ise SSS Kategorisinde her konuya cevap bulunmalı. Oradaki anlatımlar elden geçirilip yeni anlatımlar yapmalıyız. Resimli veya Videolu farketmez.
Arrow Kategorilerin ve Forumun genel kuralları elden geçirilmeli ve düzenlenmelidir.
Arrow Yardımsever ve Uzman rütbeleri yeniden aktifleştirilmeli. Yardımda bulunan kişiler Yardımsever rütbesi almalıdır. Aynı şekilde Moderatörlükten ayrılan kişilere Uzman rütbesi verilmelidir. Ayrıca yeni Moderatör seçimleri 3 ayda bir yapılmalı ve Moderatörler sadece Yardımsever ve Uzman rütbelileri arasında seçilmeli.
Arrow Moderatörler arasında en sözü geçenine, bu forumu en iyi tanıyana ve o rütbeyi hak edene Yönetici rütbesi verilmeli. Örneğin cunobag ve selin zamanındaki gibi. Bu Yönetici Tarık Bey'den sonra ikinci yetkili olmalı ve Moderatörler arasında bir sorun olduğunda el koymalıdır. Tarık Bey yokken onun sözü dinlenmeli, yani o bir nevi Forum Admini olmalıdır.
Arrow Bir gurup kurarak üyeler arasında BS Magazin sitesi gibi bir site açılmalı. Yıllardır Dergi çıkaralım diyordum ama baktım olmuyor en iyisi bu şekilde yapalım. Bir site açıp orada anlatımlar, haberler, adminlerden yazılar paylaşalım.

Aklımda olanlar şimdilik bu kadar. Aklıma geldikçe projelerimi sizlerle paylaşacağım. Projelerim hakkında sizin düşüncelerinizi ve sizin kendi projelerinizi duymak isterim.
İyi çalışmalar... Wink
Mesaj15.09.2012, 17:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca;
Kilitlenen konular bir süre sonra Çöp Kutusuna taşınmalı, Forum kirliliği önlenmelidir. Razz
Mesaj15.09.2012, 18:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

@anadolulular'ın yaptığı önerilerin hepsini bende yineliyor ve destekliyorum.
Mesaj15.09.2012, 19:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:

Sağol Ahmet. Diğer arkadaşların ve özellikle Yönetimdekilerin de fikirlerini duymak isterim.
Mesaj15.09.2012, 19:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

anadolulular yazmış:
informess yazmış:

Sağol Ahmet. Diğer arkadaşların ve özellikle Yönetimdekilerin de fikirlerini duymak isterim.

Önerileri direk tarık beye ulaştırmak gerekir.
Mesaj15.09.2012, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
anadolulular yazmış:
informess yazmış:

Önerileri direk tarık beye ulaştırmak gerekir.

Başlık ve Öneriler tarafımca Tarık Bey'e iletildi. İnşallah bir gelişme olur. Neutral
Mesaj15.09.2012, 19:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
''smile işaretleri kaldırılarak buranın bir Teknik Forum olduğunun sinyali verilmelidir''

Aslında bir bakıma güzel ama bir yandan da iyi değil. Şöyle ki forumun sohbet başlığı haricinde diğer başlıklar için smiley kalkabilir ama sohbet başlığında duyguları düşünceleri daha iyi belli etmeye yarıyor. Sonuçta burası bir teknik forum yazı yazarken [img] gibi resimleride gösterecektir muhakkak. demek istediğim smiley ler kalksa bile bu şekilde yapan olur diye düşünüyorum...

Alıntı:
''Bedava Sitem'de sürekli yarışmalar düzenlenmeli. Özellikle Bilgi Yarışmaları.''

Şuanda da yapılıyor ama hatırlıyorum abi senin yaptığını da 1-2-3 diye gidiyordu başlıklar, Şimdi açılsa bile bakacak kimse kalmadı sanırsam.

Alıntı:
Burası Teknik bir Forum ise SSS Kategorisinde her konuya cevap bulunmalı. Oradaki anlatımlar elden geçirilip yeni anlatımlar yapmalıyız. Resimli veya Videolu farketmez.

tr.gg sitelere yardım amaçlı çok fazla konu bulunuyor forumda hepsinin teker teker inceleneceğinden şüpheliyim. Aslında çok güzel olur böyle birşey mesela adam birşey yapmak istiyor forumda buluyor ve anlıyor,yapıyor, sorunsuz şekilde uyguluyor tek seferde !

Alıntı:
Moderatörler arasında en sözü geçenine, bu forumu en iyi tanıyana ve o rütbeyi hak edene Yönetici rütbesi verilmeli. Örneğin cunobag ve selin zamanındaki gibi. Bu Yönetici Tarık Bey'den sonra ikinci yetkili olmalı ve Moderatörler arasında bir sorun olduğunda el koymalıdır. Tarık Bey yokken onun sözü dinlenmeli, yani o bir nevi Forum Admini olmalıdır.

Aslında çok güzel olabilir Rolling Eyes support'a atılan mesajlara gün içerisinde yani kısa bir sürede cevap gelmesi gibi birçok yararı olacaktır.

Alıntı:
''Bir gurup kurarak üyeler arasında BS Magazin sitesi gibi bir site açılmalı. Yıllardır Dergi çıkaralım diyordum ama baktım olmuyor en iyisi bu şekilde yapalım. Bir site açıp orada anlatımlar, haberler, adminlerden yazılar paylaşalım. ''

Aslında magazin olayı pek ilerlemez diye düşünüyorum. Millet siteye girip dedikodu yapayım demez heralde Rolling Eyes
Mesaj15.09.2012, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

@devrimcity: Aslında magazin olayı pek ilerlemez diye düşünüyorum. Millet siteye girip dedikodu yapayım demez heralde Rolling Eyes
-----
Şöyle olabilir o site: Mesela bedava-sitem forumu ile ilgili tüm kullanıcı haberlerinin paylaşımları orada olacak. Forumu takip edemeyenler oradan bilgilenebilir. Rolling Eyes
Mesaj15.09.2012, 20:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
@devrimcity: Aslında magazin olayı pek ilerlemez diye düşünüyorum. Millet siteye girip dedikodu yapayım demez heralde Rolling Eyes
-----
Şöyle olabilir o site: Mesela bedava-sitem forumu ile ilgili tüm kullanıcı haberlerinin paylaşımları orada olacak. Forumu takip edemeyenler oradan bilgilenebilir. Rolling Eyes

Ben şunu düşünüyordum aslında

bir tr.gg sitesi açalım bütün genel problemleri kapsayacak şekilde tr.gg ile ilgili siteden sunalım kimse başlık açıp beklemesin...
Mesaj15.09.2012, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

@devrimcity

Yorumun için Teşekkür ederim. Smile konusunda beni yanlış anladın. Ben yorumlardaki Smile işaretlerini değil, Kategori açıklamalarındaki 'Wink' işaretlerini diyorum. Örneğin Haberler Kategorisinin açıklaması şöyle; 'Buraya haberleri postalıyacağızWink' buradaki işareti kastediyorum. Mesela bu açıklama geyik mesajı gibi olmuş. Bunun yerine o kategori açıklamasına 'Bedava Sitem hakkındaki Duyurular Yöneticiler tarafından burada yapılacak...' yazılabilir. Bu titizlikten bahsediyorum.

Bilgi Yarışmasında aktif olmamasının sebebi aniden başlığın açılması. Hatırlarsanız ben her Cumartesi saat 20'de yapıyordum. Belirli bir zamanı vardı. Hatta üyeler yarışmanın hergün yapılmasını taleb etmiş ama daha sonra ben Modluktan ayrılmıştım.

Mesaj15.09.2012, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

devrimcity yazmış:
informess yazmış:
-----

bir tr.gg sitesi açalım bütün genel problemleri kapsayacak şekilde tr.gg ile ilgili siteden sunalım kimse başlık açıp beklemesin...

Aslında böyle bir site var biliyoruz ki.

http://bedavasitemyardim.tr.gg/

Bedava-sitem'in kendi resmi yardım sitesi.
Mesaj15.09.2012, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
''Bir gurup kurarak üyeler arasında BS Magazin sitesi gibi bir site açılmalı. Yıllardır Dergi çıkaralım diyordum ama baktım olmuyor en iyisi bu şekilde yapalım. Bir site açıp orada anlatımlar, haberler, adminlerden yazılar paylaşalım. ''

Bu proje üzerinde İbrahim ile bizzat çalışıyoruz Smile Yakında çok şey gelecek.. Senin desteklerinde önemli tabi abi Smile
Mesaj15.09.2012, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
devrimcity yazmış:
informess yazmış:
-----

Aslında böyle bir site var biliyoruz ki.

http://bedavasitemyardim.tr.gg/

Bedava-sitem'in kendi resmi yardım sitesi.

Mesela bu site bilgileri Moderatörlere veya Moderatörler tarafından belirlenen birilerine verilebilir ve onlar tarafından aktif hale getirilebilir.
Önceki mesajları göster: