Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.10.2016, 23:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

@agasu06
Aynen kardeşim..Güzel günler her zaman kapıdadır.. Bekleriz gelir elbet bir gün.. Smile
Çarşamba günü spora gitmiştim.. Tek başıma gittim o gün.. İşte dönüşte ara sokaklardan eve döneyim dedim.. Benim oturduğum yerde bir tane kapalı büyük bir yerde çarşamba ve pazar günleri pazar kuruluyor.. İşte oradan içeriden geçerken spor dönüşü eve giderken çöpçüleri gördüm sabah akşam adamlar sokakları temizliyor.. İçimden dedim vay be adamlar bu kirli pis Dünyayı tek başına sabah akşam temizliyorlar.. Ne için? Evine 3 - 5 kuruş para girsin ailesi için adamlar para derdine düşmüş diye kendi kendime düşünürken bir teyze gördüm.. Elinde bir poşet pazarda artık çöpleri topluyor.. İçimden dedim biz yemek seçemezken bazı insanlar yemek bulamıyor.. Soğukta dışarda nasıl çalışan insanlar var.. Kötü hissetmiyorlar dik durmaya çalışıyorlar.. Biz ise herşeye isyan.. Kız arkadaşımızdan ayrılırız isyan.. Ailemizle bir sorun yaşarız sonrası isyan.. Bir şeyler yolunda gitmez isyan.. Yani tek senin için söylemiyorum.. Bende öyleyim.. Sende başkası da.. Bazen kendimizi anlıyamıyoruz gözümüzü açana kadar.. İnsan gerçekten aldığı nefese evine tüm varlığına dün yaptıklarına bugün yaşadıklarına Allah kısmet ederse yarınına ve yarınlarına şükretmeli.. Çok şükür Allah gerçekten bizleri zor durumlara düşürmedi.. Kötü bir şey görmedim bu yaşıma geldim.. Hep bu gibi durumlarda işte bunaldığımızda kendimizi yalnız hissettiğimizde veya yalnız kaldığımızda kötü şeyler olduğumuzda en zor kötü durumda kendimizin olduğunu düşünüyoruz.. Ama derdimizi açtığımızda böyle biri çıkıp oradan başkalarını örnek verip anlatıyor.. Bu böyle oluyor ama.. Demek istediğim yani.. Neleri varken bizim ufak tefek şeylerde can sıkmayıp sağlam durmamız lazım bu böyle olması lazım.. Hiç bir şey stres etmeye değmez.. Herşeyden öncesi sağlık.. Sahip olduğumuz herşeyin değerini kıymetini bilelim.. Bedava-Sitem'i bu yüzden seviyorum.. Dışarda böyle arkadaşlarımla konuşamadığım sohbetleri burada arkadaşım, dostlarım, kardeşlerim, abilerimle, ediyorum.. Burası gerçekten çok büyük bir platform.. Buranın değerini bilmeyip kötüleyenler utansın.. Herşeyi buraya borçlu olduklarını unutmasınlar.. İnsan nereden geldiğini unutmamalı.. Gerçekten profesyonel bilgili olan kişi nereden geldiğini bilendir.. Laf buraya da gelmişken tüm içimdekileri buraya dökmüş oldum.. Yazarken bile huzur buldum yazdıklarımdan.. Mr. Green

- Teknik Destek Personeli
Mesaj29.10.2016, 03:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktif-dost: Ne kadar doğru yazmışsınız. İnsanlar, kendilerini, kendilerinden daha iyi durumdakilerle karşılaştırarak sızlanıp durumlarından şikayet edeceklerine; kendilerinden daha kötü durumda olanlara bakarak sahip oldukları güzelliklerin farkına varıp durumlarına şükretselerdi, hayatta pek az üzüntü kalırdı vesselam.
Mesaj29.10.2016, 13:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

slobada yazmış:
@aktif-dost: Ne kadar doğru yazmışsınız. İnsanlar, kendilerini, kendilerinden daha iyi durumdakilerle karşılaştırarak sızlanıp durumlarından şikayet edeceklerine; kendilerinden daha kötü durumda olanlara bakarak sahip oldukları güzelliklerin farkına varıp durumlarına şükretselerdi, hayatta pek az üzüntü kalırdı vesselam.

Eyvallah teşekkür ederim kardeşim.. "İnsanlar, kendilerini, kendilerinden daha iyi durumdakilerle karşılaştırarak sızlanıp durumlarından şikayet edeceklerine; kendilerinden daha kötü durumda olanlara bakarak sahip oldukları güzelliklerin farkına varıp durumlarına şükretselerdi" Bu malesef bazı şeyleri görmeden veya görmek istemeden olmuyor ya.. Ben içimden nasıl geçtiyse öyle yazdım.. Her insan zaman zaman isyan ediyor düşünmeden.. Çünkü insanın düşünemediği zamanlar genelde kendine vakit ayıramadığı insanlar.. Sürekli iş, okul, ev, olunca insanda psikolojik anlamda kötü olabiliyor.. Bunalıyor, sıkılıyor, yalnız hissediyor, kötü hissediyor, olabilir insan.. Çünkü insanlar kendine vakit ayırmıyor.. Spora gitmiyor.. Dışarı çıkmıyor.. Sosyal yaşantısı yavaş yavaş gidiyor.. İnsanlardan uzaklaşıyor.. Kendini ifade edemiyor insan.. Derken ilerliyor böyle.. İşte bunun için insan kendine bence vakit ayırmalı.. Okulda sürekli ders, İşte çalışan insanlar sürekli iş, birde eve geldiklerinde ailesi ile kavga vs. bunlar olur her zaman oluyor her aile de ama büyük şeyler olmaması için insan kendine vakit ayırmalı.. Kendine vakit ayıran insan zaten herşeyden tüm kötü şeylerden uzaklaşır.. Boş durmak kendimize zarar.. Ben mesela bu yüzden spor yapıyorum.. Stres atıyorum.. Vakit geçiriyorum.. Bunalmıyorum sıkılmıyorum.. Spora başlamadan önce herşeyi kafasına takan bir insandım.. Şimdi öyle değil.. Çünkü sporda şunu gördüm.. İnsan gelişim kaydetmesi için beslenmeye, dinlenmeye, sıkı çalışmaya, dikkat edicek.. İnternette okuduğum şeylerde ise moral motivasyon da önemli diyor.. O yüzden moralimi motivasyonumu da düşürmüyorum.. Panik olmuyorum, heyecan olmuyorum, kötü düşünmüyorum.. Sırf gelişmek için dikkat ediyorum.. İzlediğim filimleri bile değiştirdim.. Daha çok acıklı şeyler yerine komedi.. Çünkü izlediği şeyler bile insan beynine etki ediyor kalıyor kafasında öyle olunca da kötü oluyor.. Mesela sporu düzenli olarak yapmadan önce nargile, sigara, gibi şeyler kullanıyordum sürekli olarak.. Şimdi onları tamamen bıraktım.. Spor huzur bulduğum tek şey.. Çünkü gerçekten bana faydası olduğunu görüyorum.. Ve stresten vs. bu şekilde uzak kalıyorum.. Tavsiyem işte canı sıkılan bunalanlar.. Gerçekten bir şeylerle meşgul olsunlar.. Yavaş yavaş dert sıkıntı kalmıcak.. Takmamaya başlıyacaksınız.. Özellikle sporda yapın demiyorum.. Ne biliyim.. Camiye gidip namaz kılmak olabilir.. Vakti olan.. Bunu yapan 5 vakit namazını kılan olabilir.. Ekstra işte kitap okumak olabilir.. Akşamları bir arkadaşınızla yürüyüş olabilir.. Bir yerlere gitmek.. Fazla aşırıya girmeden alışveriş olabilir.. İyi gelicek şeyler yapılabilir yani.. Çok a sosyal olunmaması lazım.. İnsanlardan kaçmamak lazım.. Gerçekten yine söylüyorum.. Sahip olduklarımızın değerini kıymetini her türlü bilelim anlamaya çalışalım.. Belkide bunlar bugün var yarın yok.. Kimse bilemez.. Smile

Mesaj29.10.2016, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

agasu06 yazmış:
Hayırlı akşamlar gençler ve kendini genç hissedenler (:
Bu aylarda (Ekim-Kasım-Aralık) hep karamsar, hüzünlü ve yalnız hissediyorum. Muhtemelen sonbaharın etkisi, böyle hisseden var mı aranızda acaba Rolling Eyes

Hayırlı akşamlar Alper, forumda bakınırken bu yorumunu gördüm bu durumun dediğin gibi son bahar havaların yavaş yavaş soğuk olması. Ve Psikolojik olduğunu düşünüyorum bu etken bende fazla değil çünkü artık bir çok şeyi takmıyorum sana da tavsiye etmekteyim. Bence kendine bir hedef koy ona ulasmak icin cabala veya bol bol sevdiklerinle vakit gecir oldukca faydalı Cool

Sorunlar İçin destek( at )bedava-sitem.com Adresine mail atınız.

En son ciz-dizayn tarafından 29.10.2016 16:11:29 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj29.10.2016, 16:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktif-dost Yazacak bir şey bulamadım Aykut abi çok güzel yazmışsın ve sonuna kadar haklısın ne zaman sıkıntılı hissedersem benden kötü durumda olanları düşünüp şuan ki halime de şükredeceğim. Çok küçük şeyleri takıntı haline getirip kendimi perişan ediyorum yoksa en iyisi bu halimize şükredip kendi hayatımızı daha da güzelleştirmeye çalışmak olacaktır bence de (:
@ciz-dizayn Güzel öneriler İbrahim abi özellikle her şeyi kafaya takmamayı alışkanlık haline getirmek lazım zamanla olacak iş o da tecrübeyle hep (:

Mesaj29.10.2016, 17:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktif-dost: Yazınızın ikinci bölümü bana bir ayeti hatırlattı: "Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul." (94,7) Bu ayeti yaşamaya o kadar çok ihtiyaç var ki... Kulların ihtiyacı olmasa, hiç Rahman buna tek başına bir ayet ayırır mıydı diye düşünmeden edemiyor insan.

Hareketle bazen vücudunda birikmiş fazla enerjiyi vücudundan atar; bazen de vücudunda azalmış enerjiyi geri kazanırsın. Kendini çok uyuşuk bitkin hissettiğinde biraz dolaşır ve birden canlanırsın mesela. Vücudunda biriken fazla enerjinin artırdığı duygusal sorunlarını da, bir uğraşa yönelerek ifade edebilir ve rahatlarsın mesela. Aktif yaşamın, hareketin giderek azaldığı, insanların ofislere masa başlarına sıkıştırıldığı, iki sokak ileriye dahi arabayla gidilen günümüz dünyasında; insanlar vücutlarında biriken fazla enerjiyi ve buna paralel olarak artan duygusal sorunlarını kendilerini bastırarak, bedenlerini zehirleyerek, hislerini uyuşturarak ve şiddete başvurarak çözme yolunda malesef. Bu noktada, spora başladıktan sonraki değişimleriniz oldukça yerinde ve takdir edilesi: bu yüzden sizi tebrik ediyorum. Hepimiz yukarıdaki ayeti tam olarak yaşayabilsek keşke. Burada ilginç bir noktada, Inşirah suresinde geçen bu ayetten önceki ayetlerde, peygamberimize hitaben, zorluklarla karşılaşan - içi daralan - yükünden dolayı beli bükülen kimselere dikkat çekilmekte ve hemen arkasından Rahman onlara bu ayetteki tavsiyeyi vermektedir. Bu da yukarıda değindiğim hareketin özellikleri ile birebir uyuşmaktadır. Ozetle, aktif bir şekilde yaşayabilmek benzersiz bir nimet, mükemmel bir tavsiye vesselam.

En son slobada tarafından 29.10.2016 18:07:24 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj30.10.2016, 00:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

@agasu06 : Eyvallah kardeşim.. Allah razı olsun.. Her halimize bin kere şükürler olsun.. Sen sevdiğim değerli bir kardeşimsin.. O yüzden üzülmeni böyle yalnız hissetmeni kötü olmanı istemem.. Bu yüzden içimden geçenleri öyle yazayım dedim.. Ne zaman böyle sıkıntın olursa biliyorsun bir mesaj uzağındayım.. Her zaman konuşuruz sohbet ederiz yapılıcak bir şey olursa buradayım.. Aklında bulunsun kardeşim.. Smile

@slobada : Ne güzel demiş ayette kardeşim.. Zaten dinimizde boş durmak günah.. Mesela 8 saat uyumakta günah.. Ben kendimden örnek vericek olursam hiç uyumuyorum o ayrı.. Very Happy Şaka tabiki.. Son zamanlarda uykuya da çok dikkat ediyorum.. Çünkü sağlık bir kere giderse elden bir kere daha geri gelmez.. Dikkatli olmak lazım..

"Aktif yaşamın, hareketin giderek azaldığı, insanların ofislere masa başlarına sıkıştırıldığı, iki sokak ileriye dahi arabayla gidilen günümüz dünyasında; insanlar vücutlarında biriken fazla enerjiyi ve buna paralel olarak artan duygusal sorunlarını kendilerini bastırarak, bedenlerini zehirleyerek, hislerini uyuşturarak ve şiddete başvurarak çözme yolunda malesef. "

Aktif günlük yaşamda hareketlenme az evet.. İnsanlar en yakınında gideceği yere bile arabasıyla gidiyor.. Veya iş yerlerinde mesela merdiven çıkıp inmek yerine sürekli asansör falan kullanılıyor.. Zamanla hareketsizlik yüzünden mesela yaş gittiğinde bacaklar tutmayacak insanda.. Bacaklarda kireçlenme falan olduğunda en ufak bir hareket ettiğinde sakatlıklar başlayabilir yaş ilerlediği zamanlarda..

"Bu noktada, spora başladıktan sonraki değişimleriniz oldukça yerinde ve takdir edilesi: bu yüzden sizi tebrik ediyorum."

Teşekkür ederim kardeşim.. Spor gerçekten insanı değiştiriyor.. Mutlu olmasını sağlıyor.. Tüm kötülüklerden uzak tutuyor.. Çünkü gerçekten spor yapmaya başlıyan ve ilerleme gelişim kaydetmek isteyen insanlar kendisine ne zararlı olur bunu biliyorlar.. İşte örnekleri sigara, nargile, alkol, uykusuzluk, psikolojik etmenler, dengesiz beslenme, bunlar gerçekten dikkat edilmesi gerekiyor.. Ben hiç dikkat etmezdim.. Şimdi gerçekten çok dikkat ediyorum.. Spor yapıp gelişemeyen çok insanlarda gördüm.. Gelişiyorlar ama mesela 6 - 7 aylık gelişimi dikkat etmeyerek 9 - 10 aya çıkaran insanlar var.. İşte bunlara örnekler saymış olduğum sigara, nargile, alkol, uykusuzluk, psikolojik etmenler, dengesiz beslenme, gibi.. Veya spor salonlarına gidildiğinde body ve fitness yapan insanlar için konuşuyorum.. Saatlerce çalışanlar var.. Mesela yapılan spor 40 dakika veya en fazla 60 dakika olmalı.. Sırf salonda fotoğraf çekmek arkadaş bulmak için giden insanlar tanıyorum.. Sosyalleşmekte güzel ama yani bir amaç için gittiğimiz yerden yolumuzdan sapmak çok doğru benim kendimin kabul ettiğim bir şey değil.. Mesela ülkemizde genelde aileler spor yapmak isteyen çocuğa izin vermiyor.. Bunada karşıyım.. Genelde işte yok boyun kısa kalır.. Derslerini aksatırsın.. Gibi şeyler söyleniyor.. Ama gerçekten bir spor yapmak isteyen çocuğun önü kesilmemeli.. Çünkü o çocuk mesela spora başladığı zaman kötü ne alışkanlığı varsa onlardan kendi uzak durucak.. Kendi elinle iticek o şeyleri.. Ne yazık ki ülkemizde ailelerde bilgi eksikliği oluyor genelde böyle.. O insanlara da saygı duyuyorum.. Çünkü Türkiye'de millet ekmek derdine düşmüş.. Askeri ücretin 1300 TL olduğu ülkede gerçekten geçim çok zor görüyorum ben.. Veya tek çalışan 4 kişilik bir aileyi geçindirmeye çalışan anne veya babayı.. Allah herkesin yardımcısı olsun.. Benim kendi ailemden örnek vereyim.. Babamda sporcudur.. Düzenli olarak yapmasa da yapmaya özen gösterir.. Ben haftada mesela 4 gün spora gider diğer 3 gün evde boş kaldığım zamanlar egzersiz yaparım.. Babam mesela yoğundur biraz emekli olmasına rağmen.. Arkadaşlarıyla vakit geçirir.. Bize vakit ayırır filan derken.. Ama kendine de vakit ayırır o da 3 gün gider hafta da.. Yaş oldu 50 küsür.. Ona rağmen görenler hayret ediyorlar.. Gerçekten gurur duyuyorum.. Abimde spor yapar babam gibi abim genelde gecesi gündüzü belli olmadığı için spora vakit ayıramaz.. Vakit ayırsa aslında çünkü çok şanslı.. Çalıştığı bankanın kendi salonu var ücretsiz.. Demek istediğim aile desteği önemli.. Benim şansım zaten spor yapan bir ailem var.. Bende spora uzak değilim o yüzden.. Futbolu çok seviyorum.. Amatör klüplerde oynadım yakın çevremde.. Ama mesela futbola çok geç başladığım için çok şey kaybettim.. Sağlık olsun.. Yaşım 19 olmuş.. Artık geç mi diye soracak olursan? Hayır geç değil ama Türkiye'de herşey zor yani.. Avrupa veya yabancı ülkelerinde baktığımız zaman mesela sokakta çocuklar için oyun oynamaları için alanlar yapılırken Türkiye'de sadece lisanlı amatör sporcular için oynamaya alanlar var.. Onlarda klüplerde oynuyan kişiler zaten.. Böyle olunca ülke gelişmiyor.. Futboldan örnek vericek olursam mesela alt yapılar eğitim iyi olmadığı için genelde Türkiye'de büyük klüplerde örnek Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, gibi büyük klüplerde çok oyuncu çıkmıyor.. Atıyorum u21 yani a2 takımlarından bile en fazla 2 - 3 oyuncu çıkıyor.. Ama başka ülkelerde mesela İngiltere'de öyle değil.. Adamlar yetiştiriyor.. Çok uzun yazdım böyle ama beni tanıyan herkes bilir.. Bu samimi olmamdan kaynaklıdır.. İçimden ne geçerse onu dökerim.. Anlık dakikalık yaşıyorum herşeyim doğaçlama.. Planladığım şeyler de oluyor ama bir fikir düşünce bir konuya baktığımda o anlık oluyor.. Bu yönümde beni mutlu ediyor.. (Kendimi ifade etmek) Smile

En son aktif-dost tarafından 30.10.2016 00:58:02 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj30.10.2016, 10:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

agasu06 yazmış:
@aktif-dost Güzel yazmışsın Aykut abi aynen güzel günler göreceğiz Allah'ın izniyle (:
@ua1905ua Buna da şükür be Onur abi koşuşturup duruyoruz ders ders ders (:

ileride sizi rahatlatacak olan konum, okumanizdir.
Yani ektiginiz agacin nasil meyve verecegi senin elinde
bu nedenle pes etme yola devam.. Cool
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj01.11.2016, 14:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktif-dost Biliyorum Aykut abi sende sevdiğim bir abimsin bende elimden geldiğince her türlü yanındayım (:
@ua1905ua Kesinlikle Onur abim yola devam durmak yok Cool

Mesaj01.11.2016, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi akşamlar arkadaşlar
Mesaj01.11.2016, 22:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

agasu06 yazmış:
@aktif-dost Biliyorum Aykut abi sende sevdiğim bir abimsin bende elimden geldiğince her türlü yanındayım (:
@ua1905ua Kesinlikle Onur abim yola devam durmak yok Cool

Teşekkür ederim kardeşim. Smile

forum09 yazmış:
İyi akşamlar arkadaşlar

Ooo nasılsın Tahsin abi? Smile
Nerelerdesin abi görüşemiyoruz hiç uğramıyorsun buralara? Smile

Mesaj03.11.2016, 12:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba arkadaşlar bedava-sitem de sitesini güncel tutan kimse kalmamış herhalde ?
Mesaj03.11.2016, 18:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayırlı geceler
Mesaj03.11.2016, 21:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

@belenmedia
Olur mu hiç? Smile
Sitesini güncelleyen arkadaşlarımız var.
Fakat bu arkadaşlarımız aktif olmadığından dolayı size böyle gelmiş olabilir. Rolling Eyes

@brisin
Hayırlı geceler Wink

Mesaj04.11.2016, 17:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

belenmedia yazmış:
Merhaba arkadaşlar bedava-sitem de sitesini güncel tutan kimse kalmamış herhalde ?

Teesüf ederim @belenmedia bizi unutmuşsunuz sanırım Crying or Very sad