Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.08.2008, 07:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj06.08.2008, 21:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben bunu da çok seviyorum Tuğberk,Bir de buna göz atar mısınız?
http://mehtapkilic.tr.gg/Beni-Sever-misin-Anne.htm?PHPSESSID=4469b38e26f44f71a39d3fb2ff2b2a26
Mesaj06.08.2008, 21:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

afilliyanlizlik yazmış:
bu sayfaya çok iyi bakın ve öğrencilerin yaptığı çalışmalardan ziyade hepsinin ortak fikrininde o eserlere yansıtmalarını bulun hadi bakalım kim bulacak ?
yarın görüşmek dileği ile Wink

http://mehtapkilic.tr.gg/Hayalimdeki-Ev.htm?PHPSESSID=ed28f825cfa2aaa52cfc36477a3321c2

Bu sorunun cevabını başlığım da vereceksiniz değil mi?
Ben bile çok merak ettim Wink
Mesaj06.08.2008, 21:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Her projede yeşillik alan yapmışlar.Acaba doğa sevgisi olabilir mi ? Rolling Eyes
Mesaj06.08.2008, 22:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

mukemmelkiz yazmış:
Her projede yeşillik alan yapmışlar.Acaba doğa sevgisi olabilir mi ? Rolling Eyes

Çok doğru bir noktadan yakalamışsınızSmile
Bakalım Afilli de sizin gibi mi düşünmüş:)Ben de hiç bu açıdan bakmamıştım.Ortak noktaları var mı diye...
Mesaj06.08.2008, 23:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

MUTLULUK GÖMLEĞİ

Bir hükümdar amansız bir hastalığa yakalanmıştı. Ülkenin bütün hekimleri saraya geldi, komşu ülkelerin hekimleri de çağırıldı. Ama hastalığa hiçbir çare bulunamadı. Hükümdar, herkesin gözü önünde her gün biraz daha erimeye devam ediyordu.

Umutsuzluk içinde çırpınırken son çare olarak ülkedeki bütün falcıların, büyücülerin bulunup saraya getirilmesini istedi. Adamları ülkede ne kadar adı falcıya, büyücüye çıkmış insan varsa toplayıp getirdiler. Falcılar, büyücüler hükümdara tek tek baktılar, bildikleri bütün numaraları yaptılar, ama hiçbiri herhangi bir iyileşme sağlayamadı.

Hükümdar artık iyiden iyiye umutsuzluğa düşmüşken günün birinde sarayının kapısına bir yaşlı kadın geldi. Bu kadın hükümdarın derdini nasıl çözeceğini bildiğini söylüyordu. Yaşlı kadını hükümdarın yanına götürdüler. Hükümdar yattığı yerden:

"Söyle kadın"diye güç bela konuştu, "neymiş senin çaren?" Kadın bildiği çareyi anlattı:

"Adamlarınız ülkeyi dolaşacak, ülkenin en mutlu adamını bulacak, onun gömleğini alacak ve size getirecek. Siz de bu gömleği giyince iyileşeceksiniz."

Hükümdar derhal emir verdi, adamları hemen ülkeye dağıldı. Önce en zenginlerin kapısını çalmaya başladılar. Ama hangi zenginle gidip konuştularsa onun hiç de tahmin ettikleri gibi mutlu olmadığını gördüler. Aralarından bir iki kişi, mutlu olduğunu söyleyerek, en değerli gömleğini verdi. Hükümdar bu gömlekleri giydi fakat bunların da herhangi bir faydası olmadı. Böylece o gömleklerin sahiplerinin söyledikleri gibi mutlu olmadıkları ortaya çıktı.

Hükümdar köpürüyor, adamları bütün ülkeyi adım adım dolaşıyor, artık zengin fakir dinlemeden mutlu insan arıyor ama mutlu olduğunu söyleyen bir tek kişi bile bulamıyorlardı. Durmaksızın dolaşırken susuz kalan hükümdarın adamlarından birkaçı dökülen bir kulübenin yanından geçmekteydi. Su istemek için yaklaştıklarında içeriden gelen sesi duydular. İçeride bir adam kendi kendine konuşuyordu:

"Ne kadar mutluyum Allahım, benden iyisi yok, karnımı doyurdum, yarın çalışabilecek gücüm de var.. Benden iyisi yok, şükürler olsun!"

Hükümdarın adamları suyu falan unutup hemen içeri daldılar. Bu son derece yoksul kulübede bir adam yere oturmuş, kağıt üzerine serdiği peynir ekmeğin son kırıntılarını ağzına atarken bir yandan da türkü söylüyordu. Hükümdarın adamları:

"Nihayet bulduk" diye adama doğru hamle ettiler ancak yanan tek bir mumun zayıf ışığında adamın üzerinde bir gömlek olmadığını farkettiler...
Mesaj08.08.2008, 02:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

mukemmelkiz yazmış:

evet mükemmelkızı tebrik ediyorum her öğrencinin çalışmasında gördüğüm yeşillik sevgisi ve doğaya olan saygınlığı çalışmalarında gözükmektedir ayrıca her birinin yaptığı çalışmalar temiz bir çevre örneğini göstermekte...kusura bakmayın geç oldu biraz...
Mesaj08.08.2008, 12:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel site. tebrik ederim Very Happy
Mesaj08.08.2008, 12:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

sufiler yazmış:
Güzel site. tebrik ederim Very Happy

Kardeş Siten Güzel Olmuş Emeğine Saglık
Mesaj08.08.2008, 15:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

site çok güzel hele Tasarıma BAyıldım Wink
Mesaj09.08.2008, 06:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

mehtapkilic yazmış:

Ben bunu da çok seviyorum Tuğberk,Bir de buna göz atar mısınız?
http://mehtapkilic.tr.gg/Beni-Sever-misin-Anne.htm?PHPSESSID=4469b38e26f44f71a39d3fb2ff2b2a26

kesinlikle çok ama ççok güzel bir hikaye.bende bayıldım mehtapçım.

Mesaj09.08.2008, 07:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ona "Sevdiğinizi" Söyleyin

Öğretmen, yetişkin sınıflardan birisine şöyle bir ödev verir:

- "Sevdiğiniz birine gidin ve ona kendisini sevdiğinizi söyleyin."

Bir sonraki dersin başında ise öğrencilerden birisi söze şöyle başlar:

- Geçen hafta bize bu ödevi verdiğinizde size sinirlenmiştim. Bu sözleri söyleyebileceğim hiç kimsenin olmadığını düşünüyordum. Eve giderken bir anda yüreğimin sesine kulak verdim. İşte o zaman kime "Seni Seviyorum" diyeceğimi anladım.

Bundan beş yıl önce babamla aramızda bir tartışma geçmişti ve o günden bu yana bu sorunu çözememiştik. Önemli aile toplantılarının dışında birbirimizi görmemeye çalışıyorduk ve hemen hemen hiç konuşmuyorduk. Eve vardığımda babama kendisini çok sevdiğimi söylemeye hazırdım. Bu kararı almak bile üzerimden büyük bir yük kaldırmıştı. Saat 5:30'da annemle babamın evinin kapısını çaldığımda kapıyı babamın açması için dua ettim. Çünkü kapıyı annem açarsa kendimi tutamayıp, ona kendisini sevdiğimi söylemekten korkuyordum. Fakat Allah yardım etti ve kapıyı babam açtı. Hiç zaman kaybetmeden eşikten adımımı attım ve :

- "Baba, buraya seni sevdiğimi söylemeye geldim" dedim. Babam sanki bir anda başka bir adam olmuştu. Yüzündeki ifade yumuşadı, kırışıklıklar yok oldu ve ağlamaya başladı. Kollarını açtı, beni kucakladı ve bana :

- "Ben de seni seviyorum oğlum, ama bunu hiçbir zaman dile getirmedim" dedi.

Fakat sizlere asıl anlatmak istediğim esas nokta bu değil. Babamı ziyaretimden iki gün sonra babam bir kalp krizi geçirdi ve hala hastanede. Şimdi yaşam savaşı veriyor. Şimdi sizlere şu mesajı vermek istiyorum:

- "Yapmanız gerektiğine inandığınız hiçbir şeyi ertelemeyin. Ya babama olan sevgimi ifade etmek için hala bekliyor olsaydım? Yapmanız gerekeni hemen yapın, hiç beklemeden...
Mesaj09.08.2008, 07:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben tek basina ne yapabilirim

Diye dusundu biri

Ve hic bir sey yapmamaya karar verdi

Diye dusundu bir oteki

Ve yalnizliginin kuytuluguna cekildi

Diye dusundu bir ucuncu

Ve tek basina dusunmeyi surdurdu

Diye dusundu yuzbinler

Ve tek basinaliklarini surdurduler

Diye dusundu milyonlar

Milyonlarcaydilar
Ve tek basinaydilar

Bu arada birileri

Onlar adina

Karar vermekteydi
Tek basina olduklarini sananlar

Topluca ortadan kaldirildilar....

Mesaj11.08.2008, 07:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

MEHTAP ÖĞRETMEN,

O örnek öğretmen formun güneşi.
Bulunmaz dostlukta emsali eşi.
Siteleri eğitim ve bilgi aşı.
Canım öğretmenim Mehtap öğretmen..

Kalbinde sevgi var gönlünde gülü.
Onun miniklere şeker bal dili.
Kalbinden akıyor sevginin seli..

O öğretmen amma hem aydın kişi.
Eğitmek öğretmek olmuştur işi.
Hayatı hep dolu yazı ve kışı..

Orhan der sevgiyle hem selam olsun.
Buradan sizlere dost kelam olsun.
Elimizde silah hep kalem olsun.

Mesaj11.08.2008, 22:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

oyyyyy yazmış:

Diye dusundu biri

Ve hic bir sey yapmamaya karar verdi

Diye dusundu bir oteki

Ve yalnizliginin kuytuluguna cekildi

Diye dusundu bir ucuncu

Ve tek basina dusunmeyi surdurdu

Diye dusundu yuzbinler

Ve tek basinaliklarini surdurduler

Diye dusundu milyonlar

Milyonlarcaydilar
Ve tek basinaydilar

Bu arada birileri

Onlar adina

Karar vermekteydi
Tek basina olduklarini sananlar

Topluca ortadan kaldirildilar....

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?p=195880#195880 bu kişi ye sesleniyorum incelermisiniz...
Önceki mesajları göster: