Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.12.2008, 12:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Taraftarın Sabrı Taştı

Beşiktaş 3.golü yedikten sonra siyah beyazlı taraftarlar "Yıldırım Demirören Yeter" ve " Yönetim İstifa" diye tempo tuttular.
Turkcell Süper Lig'in 14.haftasında Beşiktaş kendi sahasında Ankaraspor'u konuk etti. Kara kartal kendi seyircisi önünde 3 haftadır galip gelemeyen Ankaraspor'a 3-1 mağlup oldu.

Beşiktaşlı taraftarlar mağlubiyetin verdiği sıkıntı ile 75.dakikadan itibaren pek varlık gösteremeyen Delgado'ya topu her ayağına alışında yuhlarken, Mustafa Denizli morali bozulan Arjantinli yıldızı 80.dakikada kenara aldı.

Beşiktaş 3.golü yedikten sonra siyah beyazlı taraftarlar "Yıldırım Demirören Yeter" ve " Yönetim İstifa" diye tempo tuttular.

Ayrıca taraftarlar 3.golden sonra Ankarasporlu futbolcuları da ayakta alkışladılar. Taraftarlar 5 dakika boyuncada Mustafa Denizli'ye "Hocam söyle takım neden oynamıyor" diye tezahürrat yaptılar.

Maç sonunda Beşiktaşlı İbrahim Üzülmez ile Ankarasporlu Adem arasında kısa bir gerginlik yaşandı. Üzülmez, Adem'e tokat atınca ortalık karıştı ve araya giren oyuncular, yöneticiler, İbrahim ile Adem'i ayırmaya çalıştılar.

Bu sırada İbrahim Üzülmez bir kez daha boşluk bulup rakibine tokat atınca sinirlenen Adem, İbrahim'in üzerine yürüdü. İki oyuncuda zorlukla sakinleştirilip soyunma odalarına götürüldü.

Ödev-Arsivleri Sitem Silindi.Msnmi Unuttum Nerden Bulabilirim
Mesaj09.12.2008, 12:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Fenerbahçe Buz Kesecek

UEFA Kupası’nda devam etmek için son kozunu yarın akşam Dinamo Kiev karşısında oynayacak Fenerbahçe’yi, Ukrayna’da BUZ bekliyor..
Avrupa'daki yoluna UEFA Kupası'nda devam etmek için son kozunu yarın akşam Dinamo Kiev karşısında oynayacak Fenerbahçe'yi, Ukrayna'da dondurucu soğuk ve kar bekliyor

Kiev'de önceki gün başlayan kar, dünden itibaren hızını artırırken, sıcaklık geceleri sıfırın altında 5 dereceye kadar iniyor.

UEFA Kupası'na katılmak için Dinamo Kiev'i yenmek zorunda olan sarı-lacivertliler, zeminin buzla kaplanma olasılığı yüzünden tedbir alırken, sarı-lacivertli futbolcuların geçen sezon Sivasspor deplasmanında aynı deneyimi yaşamış olmaları teknik heyeti umutlandırıyor. Fenerbahçe bugün özel bir uçakla gideceği Kiev'e kar zeminde giyilen kramponlar, kalın taytlar ve soğuğa karşı kremler de götürecek.

Mesaj09.12.2008, 12:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Trabzonda 3 Oyuncu Gönderiliyor

Trabzonspor'da beklenen oldu ve 3 oyuncu ile tüm ilişkilier kesildi. Bu arada yönetim devre arası transfer için düğmeye bastı.
Bordo Mavili kulüp, Hasan Üçüncü ve Jabi'den sonra son zamanlarda disiplinsiz tavırlarıyla dikkat çeken Ömer Rıza ile yollarını ayırdı.

Bu futbolcuların kulüpten alacaklarına karşılık TFF'ye başvurarak bonservislerini aldığı, Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun da buna onay verdiği öğrenildi. Bordo - mavili takımda Gineli futbolcu Jabi de, alacaklarına karşın bonservisini almak için FİFA'ya başvurdu. Bu futbolcunun durumunun da bir hafta içerisinde kesinlik kazanması bekleniyor.

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu da Jabi, Hasan Üçüncü ve Ömer Rıza ile yollarını ayırdıklarını doğrulayarak, "Bu futbolcular kadromuzda düşünmediğimiz isimlerdi. Biz kendilerinden sezon başı kulüp bulmalarını istemiştik ancak olmadı. Şimdi ise kendi haklarını arayarak bu yolu tercih ettiler. Bundan sonraki futbol yaşantılarında kendilerine başarılar diliyoruz" diye konuştu.

ERSUN YANAL DESTEK BEKLİYOR

Trabzonspor'da üst üste alınan iki beraberlik sonrası yoğun şekilde eleştiriye maruz kalan Teknik Direktör Ersun Yanal, hafta sonu oynanacak olan Kocaelispor maçı öncesi takıma destek çıkılması gerektiğini söyledi.

Turkcell Süper Ligi'nde sezonun ilk yarısını zirvede tamamlamaya odaklanan Trabzonspor'da, üst üste alınan Sivasspor ve Kayserispor beraberlikleri sonrası eleştirilerin odağında kalan Teknik Direktör Ersun Yanal, tüm konsantrasyonunu takıma vermeye çalışıyor.

Olası puan kayıplarında bu tür eleştirilerin gelmesinin normal olduğunu söyleyen Yanal, "Bu takımı başarılara koşturmak istiyorsak birlik olmalıyız" diye konuştu. Yanal, takımın zirvede yer aldığını da vurgulayarak, "Bunu baskı haline getirmeden takıma sahip çıkmamız gerekiyor. Hafta sonu oynayacağımız Kocaelispor maçını kazanıp zirvedeki konumumuzu rahatlatmak istiyoruz" dedi.

Bu arada Başkan Sadri Şener'in Teknik Direktör Ersun Yanal ile bir görüşme yaparak, arkasında olduğu mesajını verdiği öğrenildi.

Mesaj09.12.2008, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Fener'in Sercan Arzusu

Yurtiçi ve yurtdışından birçok kulübün transfer listesinde yer alan Bursasporlu Sercan Yıldırım'a Fenerbahçe'nin de talip olduğu öğrenildi.
Sercan'ın menajeri Efgan Erciyas, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin genç futbolcu Sercan Yıldırım ile yakından ilgilendiğini, sarı-lacivertli yöneticilerin önümüzdeki günlerde Bursasporlu yöneticilerle temasa geçeceklerini bildirdi.

Sercan ile ünlü İngiliz kulübü Arsenal'in aralarında bulunduğu birçok yabancı kulübün de ilgilendiğini belirten Erciyas, Arsenal adına bir menajerin, Bursaspor'un iki hafta sonra Trabzonspor ile yapacağı maçta genç futbolcuyu izleyeceğini belirtti.

Erciyas, Sercan Yıldırım'ın Bursapor ile sözleşmesinin 2011 yılına kadar olduğunu vurgulayarak, ''Sercan'ın taliplisi var ama tabi son karar Bursaspor'un olacak. Biz, gelen teklifleri kulübe ileteceğiz'' dedi.

Mesaj09.12.2008, 12:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Lincoln'e Kewell tepkisi

Hacettepe maçının sonunda top sektiren Lincoln, Galatasaraylı oyuncuların da öfkesine hedef oldu. En büyük tepki ise Kewell'den geldi.
Star Gazetesi'nde yer alan habere göre karşılaşmanın bitiminde Başkent ekibinin hocası Erdoğan Arıca'nın tepki gösterdiği Brezilyalı yıldıza takım arkadaşları da kızdı.

Soyunma odasında birçok futbolcu Lincoln'ü, rakibi aşağılamaya yönelik hareketler yaptığı gerekçesiyle protesto etti. Bazı isimler Sambacı'nın üzerine yürürken, en ciddi tepki, en tecrübeli isimlerden biri olan Kewell'dan geldi.

Avustralyalı yıldız, 'Burası sirk mi! Ne yapmaya çalıştın, anlayamadık. Sahada her rakibimize saygı göstermek zorundayız. Senin yaptığın dalga geçmek! Üstelik adamlar 9 kişi kalmış. Bunun gibi hareketler gelecek maçlarda seni de bizi de zor durumda bırakır.

Yarın biz bu duruma düşsek bize bunlar yapılsa ne olur düşünmüyor musun? Bu hareketler Galatasaray'a nefret duyulmasına neden olur' diye çıkıştı. Lincoln tepkilerden, duşa girerek kaçtı.

Mesaj09.12.2008, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Fenerbahçe'ye Sırp Yıldız

Fenerbahçe’nin Lens’ın orta saha oyuncusu Nenad Kovacevic ile 3.5 yıllık anlaşmaya varıldığı öne sürüldü.
Sırp basını, Fenerbahçe'nin Lens'ın orta saha oyuncusu Nenad Kovacevic ile 3.5 yıllık anlaşmaya vardığını öne sürdü.
Sırp futbolcunun devre arasında Sarı-Lacivertli kulübe transfer olacağı iddia edildi.

Tarafların sözleşmenin bütün detayları konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi. Haberde Fenerbahçe'nin transfer listesinde Lucas Bliglia, Anatoly Tymoschuk ve Jerko Leko'nun da bulunmasına karşın Sarı-Lacivertli yönetimin 28 yaşındaki Nenad Kovacevic'te karar kıldığı yazıldı.

Fransız kulübünün Sırp futbolcuyu satmaya niyeti olmadığı ancak Fenerbahçe'nin 4 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek Lens yönetimini ikna etmeye çalıştığı da vurgulandı.

Mesaj09.12.2008, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Fener'den Derbi Hatırası Tişört

Fenerbahçe Kulübü, Turkcell Süper Lig'de 2-1 kazandıkları Beşiktaş derbisini anımsatacak ''2 de 1'' tişörtlerini satışa çıkarıyor.
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe–Beşiktaş derbisinden sonra, bu maçın skoruna özel olarak ve sınırlı sayıda üretilen ''2 de 1'' tişörtleri, ''2 de 1 aynı şeyi yapıyoruz, Fenerbahçeli olmaktan gurur duyuyoruz'' sloganıyla yarından itibaren Fenerium mağazalarında taraftarların beğenisine sunulacak.

Fenerbahçe, ezeli rakibi Beşiktaş ile yaptığı son 4 maçı da 2-1'lik skorla kazandı.

Sarı-lacivertli kulüp, 4-1 galip geldikleri Galatasaray maçı sonrası da ''El Clasico'' tişörtlerini piyasaya sürerek, Kadıköy'de son yıllarda ezeli rakibine karşı kazanılan maçlara atıfta bulunmuştu.

Mesaj09.12.2008, 14:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Önder'in Fener Pişmanlığı

Fenerbahçe'nin gurbetçi yıldızlarından Önder Turacı, sezon sonunda ayrıldığı Sarı-Lacivertli kulübe yeniden döndüğü için pişman.

Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı, Galatasaray'a transfer olmadığına pişman oldu ve pişmanlığını şu dile getirdi..

Bugün Gazetesi'nin haberine göre Fenerbahçe'nin gurbetçi yıldızlarından Önder Turacı, sezon sonunda ayrıldığı Sarı-Lacivertli kulübe yeniden döndüğü için pişman.

Zico döneminde fazla forma şansı bulamadığı için Rusya'nın Moskova takımına imza atan Önder'in yakın çevresine, "Keşke Moskova'da kalsam ya da Galatasaray'a gitseydim.

En azından futbol oynardım" dediği öğrenildi. Önder, Fenerbahçe'ye dönmek için Moskova kulübüne cebinden 250 bin dolar ödemek zorunda kalmıştı. Önder bu sezon 7 maçta toplam 390 dakika oynayabildi.

Mesaj09.12.2008, 14:29 (UTC)    
Mesaj konusu: Trabzon'da Hedef 9 Puan

Trabzonspor Teknik Direktör Ersun Yanal, ilk hedeflerinin lig'deki üç maçı kazanarak 9 puan toplamak ve devre arasına liderliği koruyarak girmek olduğunu söyledi.
Bordo-Mavililer bu hafta lig sonuncusu Kocaelispor'dan sonra Bursa ve Eskişehir'i de yenerek 2009'a zirvede girmek istiyor... Yanal, 'Hedefimize ulaşmak için çok çalışıyoruz' diye konuştu

2'si içerde, 1'i dışarda

Trabzonspor, 2008'i zirvede kapatarak 2009'a lider girmeye kenetlendi. Karadeniz ekibinde hedef, lige ara verilecek olan 16. haftaya kadar kalan 3 maçı da kazanarak 37 puana ulaşmak. Önce pazar günü lig sonuncusu Kocaelispor'u ağırlayacak olan Bordo-Mavililer, ardından Bursaspor deplasmanına gidecek ve sonra evindeki Eskişehirspor mücadelesiyle 2008'i bitirecek.

Ersun Yanal temkinli

Teknik Direktör Ersun Yanal, ilk hedeflerinin bu üç maçı kazanarak 9 puan toplamak ve devre arasına liderliği koruyarak girmek olduğunu söyledi. Bunun için takım olarak çok çalıştıklarını ifade eden Trabzonspor'un hocası 'Çalışmadan ve fedakarlık yapmadan başarıya ulaşamazsınız. Biz de bunu yapıyoruz' dedi.

'Kaza istemiyoruz'

Yanal, bir kazaya uğramamak için dikkatli davranmak zorunda olduklarını da dile getirip 'Ligde hiçbir maç kolay değil. En son Galatasaray'ın Hacettepe karşısında ne kadar zorlandığını herkes gördü. Kocaelispor ile oynamak bu nedenle bizde rehavete yol açmıyor. İşimizi ciddiye alarak önce Kocaeli sonra da diğer 2 maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız' diye konuştu.

Mesaj09.12.2008, 14:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylasımlar Icın Tesekkurler..!!
Mesaj09.12.2008, 14:41 (UTC)    
Mesaj konusu: Trabzon'dan Güneş'e Tebrik

Güney Kore'nin FC Seoul takımıyla 3 Aralık'ta Suwon takımıyla oynanacak olan final karşılaşması öncesinde Trabzonspor'un resmi internet sitesinden Şenol Güneş'e başarılar diledi.
Trabzonspor, FC Seoul takımıyla Güney Kore Ligi yarı final maçında Ulsan'ı 4-2 yenerek final oynama hakkı kazanan bordo-mavililerin eski teknik direktörü Şenol Güneş'i kutladı!

Mesaj09.12.2008, 14:54 (UTC)    
Mesaj konusu: R. Carlos Türkiye'yi Anlattı

Dünyaca ünlü belgesel kanalı National Geographic, Türkiye hakkında konuşmak için Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü futbolcusu Roberto Carlos'u seçti.
Dünyaca ünlü belgesel kanalı National Geographic, Türkiye'yi tanıtan yapımı kapsamında, Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos'la da Samandıra Kamp Merkrezi'nde söyleşi gerçekleştirdi.

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, coğrafi ve kültürel yönleriyle Türkiye'nin tanıtıldığı belgeselin sunucusu Brezilyalı Josimar Mello, yapımdaki, yabancı birinin gözüyle Türkiye'nin anlatıldığı bölümler için vatandaşı Roberto Carlos'u tercih etti.

Geçtiğimiz hafta içinde Samandıra'ya gelen National Geographic ekibi ve sunucu Josimar Mello, tesislerde Roberto Carlos'la Türkiye hakkında bir söyleşi yaptı. Türkiye izlenimlerini aktaran Roberto Carlos, Türk yemeklerini çok sevdiğini de söyledi.

Roberto Carlos'un, ''Türkiye'ye ilk geldiğimde yemeklerine alışamayacağımı düşünmüştüm. Bu nedenle de Brezilya'dan teyzemi buraya getirtmiştim. Ama yemeklere kısa sürede alıştım. Teyzem de Türk yemeklerini yapmayı öğrendi. Artık acılı yemekleri bile rahatlıkla yiyebiliyorum'' şeklinde görüşlerini aktardı.

Söyleşide, Türkiye'nin, Avrupa'nın bir parçası olduğunu vurgulayan Roberto Carlos, ''Türkiye, gelişmiş bir Avrupa ülkesidir'' ifadesini kullandı.

Roberto Carlos'un da yer aldığı Türkiye belgeseli, önümüzdeki haftalarda National Geographic kanalında yayınlanacak.

Mesaj09.12.2008, 14:55 (UTC)    
Mesaj konusu: Kazım ve Emre Kadroda Yok

Aragones, Colin Kazım ve Emre Belözoğlu'nu Kiev mücadelesinde kadroya almadı.
Devler Ligi’nde yarın Dinamo Kiev ile deplasmanda Avrupa’ya “ya tamam ya devam” maçına çıkacak olan F.Bahçe’de Aragones şaşırtmaya devam ediyor...

Daha önce UEFA’ya bildirilen listede olmadığı halde Deniz’in maç kadrosuna alınmasının ardından Kiev sınavı öncesi de ilginç gelişmeler yaşandı.

Denizli maçında attığı golle takımı galibiyete taşıyan Emre Belözoğlu ile Colin Kazım maç kadrosuna alınmadı. Emre’nin idman sonrasında Aragones’e sakatlığı olduğunu belirttiği ve Dede’nin de bu nedenle kafileye dahil etmediği belirtildi.

Bu arada Kazım'ın da sakatlığı nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyeceği öğrenildi. Kazım da kadroya alınmadı.

Mesaj09.12.2008, 14:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Uluç'tan Gökçek'e Ağır Suçlama

Hıncal Uluç, Melih Gökçek'in oğluyla birlikte yürüttüğü bir spor kulübünü ele geçirme operasyonunu anlattı. İşte iki kulüpte dönenler...
NTV'deki 90 dakika programında Ankaragücü-Galatasaray maçını yorumlayan Hıncal Uluç, Melih Gökçek hakkında ilginç iddialar ortaya attı.

Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki borçlar nedeniyle zor durumda olduğunu belirten Hıncal Uluç şunları söyledi:

"Melih Gökçek Ankaragücü’ne el koymaya çalışıyor. Bunun için de Anakaragücü seyircisini kullanıyor. Ankara belediyesi borç batağında ama 30 tane taraftarı olan takıma onca para harcanıyor. Doğalgaz zammının nedeni olarak bile Melih Gökçek'in adı geçiyor. Eğer Melih Gökçek Anakaragücü’nü ele geçirirse oğlunu başkan yapıp bir taşla iki kuş vuracak.

Birincisi belediyenin imkanlarını 30 taraftarı olan kulübe harcıyor denmeyecek ikincisi de oğlunu saygı değer bir kulüp yöneticisi yapacak. Ayrıca Ankaraspor'u iyi bir rakamla satacak.

Ankaragücü 5 maçta ilk kez yenilmiş o da Galatasaray'a. Ünal Karaman neden istifa ediyor. Ortada bir başarısızlık mı var?. Melih Gökçek’le Ünal Karaman’ın siyasi geçmişi aynı. Öyle akıllı ki bu Melih Gökçek kapıyı eşit şartlarda birleşelim diye açtı. Ankaragücü’nün 800 belediyenin 3 bin üyesi var. Birleşme olsa 3 bin tane Melih Gökçek’in emir kulu olacak."

Mesaj09.12.2008, 14:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Atina Alev Alev Yanıyor

Yunanistan tıpkı 1985'teki gibi karıştı. Her yer alev alev... Sokak olayları durdurulamıyor. Okullar kapatıldı, acil servisler ağzına kadar dolu...
Atina’da göstericilerin çıkardığı yangın itfaiye araçlarının çalınması nedeniyle söndürülemedi. Başkentin havadan görüntüsü kentin onlarca yerinin ateş içinde olduğunu gözler önüne serdi. Ülkede okullar kapalı, olağanüstü hal yolda.

Yunanistan’da cumartesi akşamı 16 yaşındaki bir gencin polis kurşunuyla ölmesinden sonra çıkan olaylar üçüncü gününe girdi. Başkent Atina ve Selanik başta olmak üzere kuzey Yunanistan, Mora ve adalarda protesto gösterileri yapan binlerce kişi polis karakollarına saldırdı, çok sayıda polis yaralandı, onlarca araç ateşe verildi, banka şubeleri kundaklandı, dükkanlar yağmalandı.

ATİNA YANIYOR
Başkent Atina’da Komünist Parti’nin çağrısıyla toplanan eylemcilerle polis karşı karşıya geldi. Yunanistan Parlamento binasının bulunduğu Sindagma Meydanı, kentin ana caddeleri Panepistimiu ile Akademias ve Omonia meydanlarında polis kordonlarını aşan yüzlerce kişi çöp konteynerleri, banka şubeleri ve iş yerlerini ateşe verdi. Yangınların yan binalara sıçramasıyla bölgede oturanlar ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. İtfaiye araçlarının çalınması ve ekiplerin kullandığı yolların göstericiler tarafından kesilmesiyle söndürme çalışmaları yapılamadı.

HAVADAN GÖRÜNTÜ CEHENNEMİ GÖSTERDİ
Atina’nın havadan görüntüsünü bültenlerine taşıyan Yunan televizyon kanalları, kentin onlarca yerinin ateş içinde olduğunu gözler önüne serdi.

ACİL SERVİSLER YETERSİZ KALDI
Kent merkezlerinde güvenlik önlemleri alan ve barikatlar kuran çevik kuvvet ekiplerine molotofkokteylleriyle saldıran göstericilere, polis göz yaşartıcı gaz ile karşılık veriyor. Savaş alanını andıran kentlerde göz yaşartıcı gaz nedeniyle onlarca kişi solunum rahatsızlıklarıyla hastanelere başvurdu, acil yardım birimleri yoğunluk nedeniyle hizmet vermekte zorluk yaşıyor.

OKULLAR KAPALI, OLAĞANÜSTÜ HAL YOLDA
Yunan medyası, ülkede olağanüstü hal ilan edilmesinin beklendiğini duyurdu. Ülkede yarın okullar kapalı kalacak, kent merkezlerinde yine protesto yürüyüşleri yapılması bekleniyor.

ADLİ TIP RAPORU AÇIKLANIYOR
Ölen gençle ilgili adli tıp raporunun yarın belli olacağını belirten Yunan medyası, polis kurşununun sekerek değil de doğrudan genci hedef aldığının ortaya çıkması halinde olayların daha da büyümesinden endişe edildiği yorumunu yaptı.

BERLİN’DE YUNAN BÜYÜKELÇİLİĞİ İŞGAL EDİLDİ
Olaylar yurtdışına da sıçradı. Almanya’da yaşayan bir grup Yunan genç, Berlin’deki Yunan Büyükelçiliği’ni işgal ederek binaya “Katil Devlet” yazılı pankart astı.

OLAYLAR 1985’İ HATIRLATIYOR
Atina’da cumartesi 16 yaşındaki Aleksis Grigoropulos adlı bir gencin polisin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirmesinin ardından Yunanistan’ın neredeyse her kentinde göstericiler sokağa dökülmüştü. Ülkede en son 1985 yılında bir genç polis kurşunuyla yaşamını yitirmiş, ülkenin dört bir yanında çıkan olaylar aylarca sürmüştü.

Önceki mesajları göster: