Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.02.2009, 15:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Sevgililer günü..Hediye seçimi..:)

Hediye seçimi birçok kimse için hiç te kolay olmayan birşeydir. Genellikle özel günler dışında çok fazla hediye almayız. Özel günlerde ise birinden kaçarsınız diğeri gelir sizi bulur. Aslında özel günleri beklemeden arkadaşlarınıza hediye vermeniz ilişkilerinizi pekiştirmenizde yardımcı olur. Bakınız hediye seçerken işinizi kolaylaştıracak ve doğru hediyeyi almanızda size yardımcı olacak bazı tüyolar.

Hediye alacağınız kişiyi can kulağıyla dinleyin
Hediyenin gideceği kişiyle televizyonda reklam izleyin. Hangi reklamların onu heyecanlandırdığını gözleyin. Ya da o kişiyle bir alışveriş merkezine, dolaşmaya gidin. O vitrinlerin önünde durduğunda ilgisini çeken ürünleri aklınızın bir köşesine yazın. Hediye almadan önce birinci göreviniz, onun gerçekte ne istediğini saptamak.

Hediye alacağınız kişinin yakınlarına danışın
Eğer hediye almak istediğiniz kişiyle o dönemde fazla görüşme olanağınız yoksa, yakınlarıyla irtibat kurun. En yakın arkadaşı, kardeşi ya da iş arkadaşları size önemli ipuçları verebilir.

Hediye alacağınız kişiye doğrudan sorun
Eğer onun ne istediğini hiç öğrenemiyorsanız ve o da zor beğenen bir kişiyse, ona doğrudan sorun. Evet, bu sürprizi ortadan kaldırır ve karşınızdakini mahcup edebilir ama ona istemediği bir şey almanızdansa, sormanız daha anlamlı.

Ve asla unutmayın “siz ne alırsanız alın, beğeneceğini” söyleyenler, “sadece hatırlaman önemli” diyenler, “hiç bir armağan istemediğini” söyleyenlere kanmayın.

Şu armağanlardan ısrarla kaçının:

Alaycı armağanlar
Örneğin babanıza hiç bir zaman dışarıda giyemeyeceği “Yılın Babası” yazılı bir t-shirt almayın. Ama ilk kez baba olacak bir arkadaşınızın heyecanına katkıda bulunmak için, sembolik değeri yüksek bulunabilecek bir “Yılın Babası” t-shirt’ü alabilirsiniz.

Giyim kuşam
Bedenini tam bilmediğiniz kişilere asla giysi almayın. Bir de onlara alınan şeyi doğru bedenle değiştirmek gibi bir yükümlülük verirsiniz. Böyle durumlarda hediye çekini tercih edin.

Saldırgan armağanlar
İnsanların kusurlarını yüzlerine vuracak armağanlardan kaçının.

Aslında kendiniz için istediğiniz armağanlar
Kendinizi mutlu etmeye değil, karşınızdaki mutlu etmeye çalışın. Kendi zevkinize göre armağan seçmekten vazgeçin.

Evcil hayvanlar
Bırakın, evcil hayvanını kendisi seçsin. Evcil hayvan almak büyük sorumluluktur. İlla ki alacaksanız, balık gibi bakımı nispeten kolay olanları seçin.

Hediye alırken işlevine ve hayal gücü içermesine dikkat edin
Karşınızdaki kişi sürekli yenilik peşinde ise, ona bir dil kursu, dans kursu ya da tenis kursu ayarlayabilirsiniz. Çok gitmek istediği bir konser için bilet armağan edebilirsiniz. Mutlaka işine yarayacak “naif” dekorasyon malzemeleri alabilirsiniz. İnternete düşkünse ilginç bir domain adı, oyun seviyorsa son moda masa üstü oyunları, sevgi ifadelerinden hoşlanıyorsa ilginç ve tatlı yiyecekler de armağan edebilirsiniz. Nadide şeyler peşinde koşanlar için ise en iyi armağanlar, o kişinin yıllardır arayıp bulamadığı bir albüm, ya da kitabı bulup buluşturup almaktır.

Kolay Gelsin..

Razz Razz

alıntıdır..
Mesaj13.02.2009, 15:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler İlgi Alanıma Girmiyor Laughing
Mesaj13.02.2009, 15:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sevgilim Yok Ama Olunca Uygularım Mr. Green Mr. Green
Teşekkürler Cevdet
Mesaj13.02.2009, 15:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ahh Ahh Olsa da Hediye Alsak... Smile
Mesaj13.02.2009, 15:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben hediyemi hazırladım

Mesaj13.02.2009, 15:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Offf Offf...Bize teklif eden yokki hadiye alayım... Crying or Very sad

Mesaj13.02.2009, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

vallla sevgilim yok olsa ona ona vere bilecegim en büyük hediyem kendim ve sevgim olur Wink

Mesaj13.02.2009, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

orhan-dersimli yazmış:
vallla sevgilim yok olsa ona ona vere bilecegim en büyük hediyem kendim ve sevgim olur Wink

Razz
Mesaj13.02.2009, 16:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tşkler Wink Bence sadece bugün değil seven hergün hatırlar sevgilisini
Mesaj13.02.2009, 16:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

islamvedinim yazmış:
Tşkler Wink Bence sadece bugün değil seven hergün hatırlar sevgilisini

Wink
Mesaj13.02.2009, 17:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Cevdet Kardeşim... Wink Benim için önemli olan hediye değildir...Sevgilime Olan aşkımdır... Wink

Mesaj13.02.2009, 17:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Cevdet Kardeşim... Wink Benim için önemli olan hediye değildir...Sevgilime Olan aşkımdır... Wink

Mesaj13.02.2009, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

mini-cafe yazmış:

En Azından iki kere Gondermene gerek Yok
Sağol cevdet Kardeş

Mesaj13.02.2009, 17:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

birini seviyorum 15 şubatta itiraf edecem Razz Razz
şaka bir yana
böyle şeyler boş sevdigimi sadece bir gün belirtmek boş
bu günlerde herkes hediye alır ama başka zaman hediye alırsan ona deger verdigin anlaşılır
kısacası ben seni birgün değil her an seviyorum güzel kız
benimle sizin aranızda kocaman bir
Fark Var Wink
Mesaj13.02.2009, 17:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

En Azından iki kere Gondermene gerek Yok
Sağol cevdet Kardeş
[/quote]

İki kere göndermek değil...Pc hata yaptı...Yanlışlıkla oldu...Sizinde en azından beni heryerde eleştirmenize gerek yok... Wink

Saygılarımla... Wink

Önceki mesajları göster: