Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.03.2009, 18:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca verdiğiniz linkteki indexlemeler iç sayfa indexleridir ve bu yüzden çeviri istemez.Ana sayfada ister.Google hergün sistem değiştirdiği ve yeni eklemeler yaptığı için google a ayak uydurabilmek gerçekten zor Razz
Mesaj09.03.2009, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu: slm

Mesaj09.03.2009, 18:55 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: slm

yavrukangal yazmış:
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&rlz=1B3GGGL_enTR309TR310&q=site:tr.gg&start=0&sa=N <<ana sayfalardada yazmıyor.

İçeriğinde yabancı kelime geçmeyenlerde yazmıyor.Ama içeriğinde farklı bir dil tespit ettiklerinde yazıyor. Razz
Mesaj16.03.2009, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu: zz

noldu hoca ya bu sorunu daha çözememişler. baktım hala aynı dil kodlaması, 9 yapmamışlar. Bilen varmı arkadaşlar, ne zaman düzeltecekler.?
Mesaj17.03.2009, 02:36 (UTC)    
Mesaj konusu: slm

ben hiç bir şey demiyorum varya, bir daha bedava site ile işe yaparsam ne oluyum. Alaska kurdu kelimesinde birinci sayfanın 3. sırasında çıkıyodum. Bir anda bu sayfanın çevirisini yap imgesi çıktı ve google alaska kurdu sayfamı 2. sayfanın son sırasına gönderdi. Bir dil kodlamasını ayarlamadınız. Yabancı kelimelerden dolayı değil arkadaşlar. Yabancı kelimeler diğer tr.gg olmayan sitelerdede var, ama google onların türkçe site olduğunu algılıyor.Çünkü onların dil kodu düzgün. Tr.gg de iki tane ingilizce kelime ekleyin google sizi aynen "bu sitenin türkçe indexte yükselmesine gerek yok bu site türkçe değil" diyerek arka sayfalara gönderir.
Mesaj17.03.2009, 03:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım siteni her hafta güncellemen lazım ki siten ilk sıraya cıkabılsin mesela benım sıteyı arat 1. veya 2. sırada cıkar bunun sebebı ıse ben sıtemı her hafta güncelliyorum+google ye meta tag kodu aldım onu da koydum siteme belki de bundan da olabılır ama her hafta siteni güncellersen google siteni daha iyi tanır ve siten 1. veya 2. sıraya ona göre cıkar sitenin içerik ve tasarımda cok önemli tasarımın sade olmalı,içeriğin ise siteni acıklayıcı bır sey olmalıdır yanı senın sıtenın ıcerıgı köpeklerle ılgılı ıse onla ılgılı bı tasarım bul hemen bedava sitemi suclamayın arkadaşlar modlarımız ve admınlerımız ellerinden gelenın en ıyısını yapmaya calısıyor ve buda tabı zaman alması mumkun cunku bs de o kadar cok sıte kayıtlı ki hepsinin guncellemesı ben gene de pek bılmem bu konuları ama bs nınde ısı zor her hata da bs yı suclamayın.