Forum'da ara:
Ara

Sitenizin hangi domaine sahip olmasini istersiniz?
.tr
  5%
[ 953 ]
.com.tr
  32%
[ 5701 ]
.com
  48%
[ 8322 ]
.net
  8%
[ 1464 ]
.org
  3%
[ 684 ]
baska?? Altta belirtiniz
  0%
[ 160 ]
Toplam Oylar : 17284

Yazar Mesaj
Mesaj24.09.2008, 06:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herkes istediği uzantıyı alabilir. Şirket falan ayrımı yok. Dilerseniz .gov.tr .bel.tr gibi devlete ait olan siteleri kendinize alabilirsiniz. Ama mantığı yok almanın. Tutup da webdersleri.gov.tr diye bir site almak komik olur. İçerik ve uzantı bağlantılı olmalı. Şu an getirilecek bir standart da +18 sitelerinin uzantsını .com vs. gibi değil .xxx yapmak.

Kısaca istediğiniz uzantıda alan adı tescilletebilirsiniz. Şirket, şahıs, dernek, devlet ayrımı olmadan. Bu yanlış bilgiyi aydınlatmak istedim.

Deme, şu niçin böyle; Yerincedir ol öyle. Bak sonuna sabreyle, Görelim Mevlâ neyler! Neylerse güzel eyler!

Cümleler doğrudur, Sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz, Sen eğri isen...
Mesaj24.09.2008, 06:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

photoshopar yazmış:
sanal-reklam yazmış:
Birçok arkadaş milyarlarca sitenin kullandığı .com uzantısını istiyor ama htmlmakanina katiliyorum çünkü bna göre tebi .net uzantısı da klasikleşti ama .org en güzeli hem ilgi çekici hemde kullağa hoş geliyor .com ise çok çok çok clasikleşti

Aslında haklısın.Com domain olarak çok site var.Bu seferde millet domain ismi arama derdine düşüecek.Ama benim comlu domain adresi yok nette.Alabilirm Mr. Green

doğrudur com lunun bir cazibesi kalmadı artık photoshop arkadaşımızın dediği gibide bir çok arkadaşımız isim arama derdine düşecek yoksa benim için no problem :=)
Mesaj24.09.2008, 06:53 (UTC)    
Mesaj konusu: ===>HakanFriend<===

Bence Net Olsa Daha İyi Hem Güzel Okunuyo Yada Net.tr olsada güzel olur fakat bunların ücreti ne kadar olcak bilginiz varmı? Question
Mesaj24.09.2008, 07:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
hackerfriend yazmış:
egitimbilgisi yazmış:
pekı bu nasıl saglanacak dıyelımkı benım sıtemden com uzantılı yada com.tr uzantılı sıteler mevcut bu nasıl saglanacak acaa oncelıkle bunun hakkında bılgı almak ıstıyorum ornegın benım sıtem

www.egitimbilgisi.tr.gg
ancak bu sıtenın com da com.tr uzantılı sıtesı var benımde ılgımı ceken bunlar bence bu konuya bıran once acıklık getırmek lazım

Sanırım uygulama şöyle olacak.

Örneğin site.tr.gg diye Bedava-sitem üzerinde bir siteniz var. Buna .com.tr ile alan adı aldınız diyelim.

Bu durumda tr.gg kalkacak site.com.tr olacak. Ancak .com.tr önceden alındıysa yapacak bir şey yok maalesef.

Mesela benim şu an .net alan adım var. Sormak istediğim şu; biz bunu Bedava-sitem üzerine transfer yapabilecek miyiz?

Bedava-Sitem'den almadi iseniz domaini, transfer yaptiramazsiniz. Bizim domain satimindaki karimiz zaten yok denecek kadar az, aradaki farkda "hizmetin tarafimizdan otomatiK" gerceklesmesi zaten.
Selin hanım mevcut domainlerin hostunuza transferinin kar marjının düşmesinden dolayı mümkün olmadığını yazmışsınız.atıyorum siz ücretli extra için 20 euro istediniz ben bu bedelin tamamını ödesemdemi domainimi sizin hosta transfer edemiyorum bilgilendirirseniz sevinirim..
Mesaj24.09.2008, 07:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

katıldık ama bu ankete ne işimise yarıcak Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Mesaj24.09.2008, 07:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence fıyat konusunda selın hanımdan yada baska yonetıcılerden bır acıklama getırılmedı arkdasım bekleyelım ve gorelımmm

Mesaj24.09.2008, 07:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedava sitemden memnunum , tesekkürler calışmalarınızdan dolayı... com uzantılı olursa site ucretlenecekmi Confused
Mesaj24.09.2008, 07:40 (UTC)    
Mesaj konusu: neden olmasın

doanler yata gecerse daha güzel olur diye düşünüyorum?
Mesaj24.09.2008, 07:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

com lu olunca ucret nasıl olacak , bedava sitem güzel be Very Happy Mr. Green
Mesaj24.09.2008, 07:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

com.tr güzel
ya da net.tr Razz

NETTURK DEĞİŞİYOR COK YAKINDA...
Mesaj24.09.2008, 08:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Con Olsa Güzel Olur.
Mesaj24.09.2008, 08:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yani Com Wink
Mesaj24.09.2008, 08:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Nasil DOMAIN istersiniz?

selin yazmış:
Arkadaslar,
domain baglantisi icin calismalarimiz hizla ilerliyor.
Hangi domainlere ilgi oldugunu ögrenmek icin buradan bir kisa soralim istedik.

com
com.tr
net
org

Hangi domainler ilginizi cekmektedir?

Iyi eglenceler.
Twisted Evil
Mesaj24.09.2008, 08:17 (UTC)    
Mesaj konusu: merhaba

.com <yada> com.tr Wink

IZMIR-BALCOVA ANASAYFA İÇİN TIKLAYIN

Mesaj24.09.2008, 08:26 (UTC)