Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.03.2010, 13:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Reklamları hoşgörüyle karşılıyorum. fakat benim sitelerimde google adsensenin reklamı var. adsense popupu yasaklıyor. aksi taktirde adsense reklamı yayımlıyan tüm bs siteleri zora düşecek. ayrıca tek bu sebeble popup iyi kazandırmasına rahmen ben siteme popup koymadım. bu şekilde bizleri çok zor duruma düşürdünüz. hem popup hemde, sitenin en üstündeki reklam. sitenin en üstündeki neyse. ama popup olmamalıydı. sizleri anlamaya çalışıyorum. ama malesef düştüğümüz durumu düşününce anlayamıyorum, hadi ben anladım adsenseye nasıl anlatacaz onuda bilmiyorum. hoş bu yazdıklarımın çok kaile alınıp pardon ya deyip reklamları çıkaracağınızı tabi düşünmüyorum. ama bu durum çook can sıkıcı bir durum. BİLGİNİZE!
Mesaj04.03.2010, 13:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Popup reklam mı? Olamaz... Gerçekten bedava-sitem bu kadar düştü mü?
Mesaj04.03.2010, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

popup reklam mı tr.gg siteler için gerçekten çok kötü oldu,bu servisin kullanılmasını eminim olumsuz yönde etkileyecektir ve 2007 de mini bir banner boyutunda üstte google reklamları varken her geçen yılda nasıl bu duruma gelindiğini hala çözebilmiş değilim,bence bu duruma el atılmalı.!
Mesaj04.03.2010, 14:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

dogugundemi yazmış:
e-hastane yazmış:
Sitenin üstündeki 728x90 reklam yerine 2 adet yan yana 468x60 reklam olsa daha güzel olur ayrıca sitenin altınada 2 adet 468x60 boyutunda banner koyarlarsa daha iyi olur Smile

Bu Seferde 2 Katılı oluyor Aynı Yola Cıkarıyorsun KArdeşim Wink

Farkındaysan "Yan Yana" diyorum kardeşim Wink
Mesaj04.03.2010, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu: Yeni Bir Reklam !!!

Yani Bir Reklam Herkesin İstedigin Gibi Olmasını Düşünüyorum Herkes İstedigi Gibi Reklam Koydurabilir ve Hem Büyük Bir Reklam Olsun Ama Googl'un Deyilde Haber Reklamı Olursa Herkes Sevinir veya Baskaları HipHop Haberleri İstiyorsa Onun Gibi Olsun

Sevgili Arkdaslar Benim Fikri Budur
Saygılar : DestekListe
Mesaj04.03.2010, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba
Arkadaşlar muhakkak bu bedava site kurmanın ve verilen hizmetlerin bir bedeli vardır ama bu bedel bize çok ağır şekilde ödettiriliyor.

Madem reklam almamız gerekli web sitelerimize sitelerimizde sadece bir tane reklam olmalıdır popup yada tasarım üstü reklam olmalıdır.

Bence sitemizde olması gereken
1-Sadece Popup + eski tex reklam olmalıdır.
2-Sadece 728*90 banner reklamı olmalıdır.
3-Sadece Popup reklam olmalıdır.

AKSİ HALDE BU YAPILAN KISA VADEDE GELİR GETİREBİLİ AMA UZUN VADEDE SİTE TASARIMCILARINI B-S ÜYELERİNİ SİTEDEN SOĞUTUR ALTERNATİF SİSTEMLERE YÖNELİR VE UZUN VADEDE BU SİSTEMİN ZARARI KAÇINILMAZ OLUR
Mesaj04.03.2010, 15:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Arkadaşlar Pop-up reklamları çok sinir bozucu.Bende sevmiyorum ve ziyaretçi kaçırıyor.Hadi ziyaretçiyi geçtim.Google bu tür reklam çeşitlerini HİÇ sevmiyor.

Fakat şu Mali Krizde böyle Ücretsiz bize Domain,Alan sağlayan bir Şirket var.Bununda kalkınması lazım...

Bu açıdan iyimser karşılamak lazım...

Umuyorum ki,böyle saçma sapan (Eteği kaldır vs.) şeyler olmaz.(Yani o sayfaya yönlendiren bir şey olmaz...) Rolling Eyes

İlave olarak,Almanya'ya da bu yürürlüğe girmiş sanırım.

Eğer bu Pop-up reklamları kesin konacaksa,

Sitedeki Tüm B-S Reklamları kaldırılsın!(Sitenin En Üstündeki Reklam.)
O zaman daha iyi olur... Rolling Eyes
( Ama kaldırılacağını pek sanmıyorum.Fakat buda benim fikrim ve görüşüm! Smile

TAMAMEN KATILIYORUM Smile
Mesaj04.03.2010, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu: reklam yani yeni uygulama

[b]bence çok uye kaybettirir sitenize bu yüzden bu reklamı tasarım altına yani en alt kısımda yayınlarsanız fena olmaz[/b]
Mesaj04.03.2010, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba.

Öncelikle Bedava-Sitem açıldığından beri burada sayılırım.

Bedava-Sitem'in reklam tarihi şu şekilde:

İlk yıllar sitenin üst kısmında yalnızca bedava bir siten olsun istermisin gibi bir reklam vardı.Sonra ufak bir travian yazısı koydular.daha sonra ise google ile anlaşma yaparak aynı boyutta bir text reklam konuldu.Sonrada o banner ve şimdide pop-up...

Bu tarihi göz önüne alırsak 2 yıl sonra sitelerimizin reklam manyağı olmaması içten bile değil.. Tamam reklam koyun ama ben bile pagerank 2 siteme pop-up reklam koymaya çekiniyorum hem siteyi bozuyor,hem ziyaretçiyi uğraştırıyor hemde ziyaretçide kötü bir önyargı oluşturuyor..Tamam anladık bu değirmenin suyuda bir yerden akmalı ancak bedava sitem hem kullanıcıları için,hemde kendileri için çok yararlı olabilecek domain satın alma opsiyonunu getirebilirdi.Tek çare reklam değil yıllardır belirli ücret ödeyerek .com tarzı domain alma opsiyonu üzerine konuştuk.

Eğer B-S yönetimi bu şekilde devam ederse sanırım 1-2 yıl içinde bs kullanıcıları tekrar bloglara dönmek zorunda kalacak..

Not: BS yönetimini suçlamıyorum ancak para kazanmak için daha değişik metodlar bulabilirler..Mesela üstteki reklamı kaldırmak için veya domain yönlendirmesi için Turkcell Mobil Ödeme ile işbirliği yada vs.vs yapabilirler.Ben tabiki işlerine karışamam ancak böyle devam ederse çok fazla kullanıcı kaybına uğrayacakları kesin...
Mesaj04.03.2010, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
iddiaediyorum yazmış:
informess yazmış:
iddiaediyorum yazmış:
Burda yeni reklam konsepti hakkında konuşabilirsiniz gibi bişey söylüyor.
Popup mu koydular? Smile

Malesef. EVET ! Kriz yüzünden bunu yapmak zorunda kalmışlar. :S Bu özellik bizden önce almanyaya geldi.

O yasak bu yasak. Üstüne de popup.
Kriz bahane gelen para şahane!

Yazı'dan anladığım kadarıyla reklam şirketleri para'larını vermiyormuş. Bu yüzden reklamları arttırmışlar..

koskoca webme yüzlbinlerce üyeden bahsedilen webme nerden reklam alacağını bilmeyeck kadar işini bilmez bi yer mi :S kesinlikle saçmalık,bende iddaediyoruç@'adlı arkadaşa ktılıyorum ;gelen para şahane !
Mesaj04.03.2010, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sen Para Kazanmayacan Yha Bs Kazanacak Tabii.
Mesaj04.03.2010, 18:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

odev-arsivleri yazmış:
Böyle imkanları hiçbir bedava site yada blog siteleri yapmıyor.Birçok imkanları bize tanıyor ve bunun yanında herhangi bir ücret almadan bu extraları bize sunuyor.Üstte reklam olmuş,pop-up olmuş ne olcak arkaşlar size bi zararı varmı hitinizmi düşüyor v.s,bilindiği gibi tüm dünya bu krizin içinde webme'ninde böyle bir krizle karşılaşması normal bir durum.Herşeyi kötü tarafından görmeden diğer iyi tarafından bakmayı bilelim...

ÇOK YANLIŞ KONUŞUYORSUN KARDEŞİM !!!
ONLAR BİZİM SAYEMİZDE PARA KAZANIYORLAR BİZİM SİTELERİMİZE GİREN KİŞİLER ONLARIN REKLAMLARINI TIKLIYOR VE ŞAHANE PARA KALDIRIYORLAR BUNA RAĞMEN ARTIRMALARI ÇOK AMA ÇOK SAÇMA BİRŞEY !!..
Mesaj04.03.2010, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedavasitemtoplisti yazmış:
informess yazmış:
iddiaediyorum yazmış:
informess yazmış:
iddiaediyorum yazmış:
Burda yeni reklam konsepti hakkında konuşabilirsiniz gibi bişey söylüyor.
Popup mu koydular? Smile

Malesef. EVET ! Kriz yüzünden bunu yapmak zorunda kalmışlar. :S Bu özellik bizden önce almanyaya geldi.

O yasak bu yasak. Üstüne de popup.
Kriz bahane gelen para şahane!

Yazı'dan anladığım kadarıyla reklam şirketleri para'larını vermiyormuş. Bu yüzden reklamları arttırmışlar..

koskoca webme yüzlbinlerce üyeden bahsedilen webme nerden reklam alacağını bilmeyeck kadar işini bilmez bi yer mi :S kesinlikle saçmalık,bende iddaediyoruç@'adlı arkadaşa ktılıyorum ;gelen para şahane !

BENDE KATILIYORM !!! GELEN PARA ŞAHHHAAANEEEE....!!
Mesaj04.03.2010, 18:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaslar, hayla birseyi anlamiyorsunuz.
Ilerliyen dönemlerde domain arti host paketleri gelecek,
Bu paketler Almanyada işletime acilmiştir.
Istenilen sonuclar elde edilince buna benzer paketler Türkiye´e sunulacaktir.

şimdi gelelim reklamlar konusuna,
Böyle yapilmasinin sebebi domain ve host paketlerin temelini hazirlamak olabilirmi acaba..!
Yani üyelleri bu paketlere yönlendirebilmek icin düzenlenmiş olamazmi..!

birde işin bu tarafindan bakmak gerekiyor. Ôyle degilmi..!
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj04.03.2010, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Site Ziyaretçileride bundan etkilenecek, ayrıca adsense, adport v.b gibi şirketlerden aldığımız reklamlarında bize bir etkisi olmayacak

Kimseye Danışılmadan sistem değişikliği oluyor, evet sayğı duyuyorum ama bir anket bişey yapılmalıydı en azından.
Artık tr.gg li siteler herkesin gözünde pasif bir site konumuna gelecek.Bu bir gerçek
Ayrıca bir çok kişi gecesini gündüzüne katıp tasarladığı web sitesinin bu hale gelmesi yüzünden sitesini siliyor, Sizinde Emeğe bir sayğınız Olmalı değilmi? Sayın Bedava-sitem CEO'su ve Yöneticileri...

SAYĞILAR
Önceki mesajları göster: