Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj21.07.2008, 15:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizvebiz yazmış:
Arkadaşım site güzel ama flod yasak yapma lütfen....

Arrow www.denizvebiz.tr.gg Exclamation

TR.GG'NİN EN İYİ DENİZ GEZMİŞ SİTESİ YAKINDA AÇILIYOR Exclamation Bekleyin Arrow

gerçekten bilmiyorum,flod ne? Question

Mesaj21.07.2008, 15:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

System Of A Down 'un Vokali Serj Tankian ile röpartaj.

*İlk solo albümünüz ‘Elect the Dead’ çıktı.Bunun System Of A Down’ın sonu olduğunu söyleyebilir miyiz?-Kendi projelerimiz ve hayatlarımız üzerinde yoğunlaşmak için sınırsız bir ara verdik.Ama hala çok iyi arkadaşız,ileride tekrar çalışmak istersek kapılar sonuna kadar açık.

*Solo albüm yapmaya nasıl karar verdiniz?
-Sürekli beste yapıyorum.Elektronik,caz,deneysel,klasik,rock,punk ,gotik,noise vb…Ortaya çıkan eserler birçok türde ve tatta oluyor.Bu şarkıların bazılarını filmler ve video oyunları için kullanıyorum ve bazılarını da başka müzisyenlere veriyorum. ‘‘Elect the Dead’’ deki şarkılar ise benim bizzat söylemek istediğim şarkılardı.Şarkıları seçtim,onları kendi stüdyomda söyleyip kaydettim,düzenledim ve şimdi de kendi şirketim olan Serjical Strike’dan çıkartıyorum.

*Bize biraz albümden bahseder misiniz?SOAD’ın sound’una yakın mı yoksa tamamen farklı mı?
-‘‘Elect the Dead’’ ,klasik,epik ve çingene müziği elementlerine sahip bir progresif rock albümü.Şarkı sözleri ise kişisel ve evrensel mesajlar veriyor.Bazı şarkılar içindeki ani değişimler ve yazılışlarının dinamiği açısından SOAD dinleyicisine tanıdık gelebilir,ama albümün geneli çok farklı.

*Albümde Brian ‘‘Brain’’ Mantina (Guns n’ Roses,Primus) gibi isimlerle çalıştınız.Başka konuk müzisyenler var mı?
-Evet,birçok arkadaşımgelip tuvalimi farklı ve güzel renklerle zenginleştirdi.Mühendis arkadaşım Dan Monti gitarlarıma ekstra gitarlar kattı,bir opera sanatçısı olan Ani Maldjian bazı şarkıları muhteşem armonilerle zenginleştirdi.System Of A Down’dan John Dolmayan da bazı şarkılarda davul çaldı.

*Yeni albümle birlikte yapacağınız turne kapsamında Türkiye de duraklardan biri olabilir mi?
-Bizi dinlemek için Türkiye’den Avrupa’nın diğer kesimlerine seyahat eden birçok Türk hayranımız olduğunu biliyorum.Geçmişte Türk hayranlarımızla çok güzel etkileşimlerimiz oldu.Bir gün Türkiye’de çalma düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor.Özellikle İstanbul’da…Duyduğuma göre çok güzel ve eşsiz bir şehirmiş.Ancak bugüne kadar düşüncelerimi açıkça söyleyemediğim bir ülkede konser vermedim.Dünyanın hiçbir yerinde fikirlerimi dile getirirken kendimi kısıtlamamalıyım.

Bir röportajınızda probleminizin Türk insanıyla değil,devletle olduğunu okumuştuk…Türkiye’deki ifade özgürlüğü kısıtlamaları ve özellikle bazı insan hakları savunucularını,yazarları,gazetecileri suçlu duruma düşüren Türk Ceza Yasası’nın 301 sayılı maddesi gereğince kendimi tam anlamıyla ifade edemeyeceğimi düşünüyorum.

-Türkiye ve Ermenistan arasındaki buzların erimesi için siyasi olmayan alanda neler yapılabilir?
Ticari ve kültürel alanda (müzik gibi) birçok şey yapılabilir.Bu tür şeyler,bahsettiğin iki ülke arasında bir bağ kurmaya yarayabilir.Lakin ilişkiler dürüstlük ve iyi niyet üzerine kurulur.Dürüstlük olmadığı sürece bir insana ‘‘ arkadaşım ’’ diyemezsin.Ne demek istediğimi anladığını umuyorum

*Çok tartışılan ‘‘Holy Mountains’’ şarkısının hikayesi nedir?
-Youtube’da bu şarkının resmi olmayan birçok video klibi yayınlandı.Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?Bu sorunun cevabı müziğinizi çok seven,fakat sırf bu sebeplerden dinlemeyi reddeden hayranlarınız için çok önemli.
Ben gerçeklere inanırım. ‘‘Holy Mountains’’ Ermeni soykırımında ölen kurbanların anısına saygı amacıyla yapıldı.Bu kurbanlar sadece soykırımda ölenler değil,soykırımdan kurtulan ve hikayelerini anlatmaya devam eden kurbanlar.İki ay önce ölen dedem de kurtulanlardan biri.Kayseri’de (Gesaria) Efkere’de doğmuş.Ailesini soykırımda kaybettikten sonra kendi hayatını sürdürebilecek yaşa gelene kadar bir yetimhanede büyümüş.Çeşitli acılara tanık olmuş.Bunun yanında soykırım sırasında Ermenilere yardım eden kahraman Türkler’den de bahsetti,elbette.

*Hiç tehdit alıyor musunuz?
-İnternet üzerinden en ciddi tehditler Türkler’den geliyor.Bahsettiklerimiz bizi online forumlarda ve basında savunan Türk hayranlarımız değil tabii ki.Türkiye’de yayımlanan bir dizi gazete System Of A Down hakkında yalan haber yaptı.Konser biletlerimize Türker’e hakaret içeren,alçaltıcı ifadeler yazdığımızı ve Holy Mountains şarkısı için yine Türkleri küçük düşürücü klipler yaptığımızı söylediler.Bunlar tamamen uydurma ve yalan.Biz Holy Mountains için klip çekmedik.

*‘‘Yaşadığımızı farz etmek gerçekten yaşadığımız anlamına gelmez.’’sözünüz aklımıza geldi.Peki bizi gerçekten yaşatan nedir?
-Ölümle burun buruna gelmiş ve hayatlarını tekrar kazanmış insanlar bu soruya söyle cevap veriyor: ‘‘Neden buradayız? Sevmek ve öğrenmek için.’’

*Türk hayranlarınıza iletmemizi istediğiniz bir mesajınız var mı?
-Türkiye’deki hayranlarımıza destekleri için,kötülemeye çalışan haberlere karşı bizi savundukları için ve gerçek ile çarpıtılmış haberler arasındaki farkı bildikleri için çok teşekkür ederim.Bizim grubun hayranları belki de diğer grupların hayranlarından daha zekidir.Umuyorum ki Türkiye’de ifade özgürlüğü yasağının kaldırılması için acilen bir şeyler yapılır ve biz de Türkiye’de bir konser verip Türk hayranlarımızla güzel vakit geçirme imkanı yakalayabiliriz.

Billboard Türkiye Ekim 07 sayısı
Röportaj: Pelin YILMAZ

Mesaj21.07.2008, 16:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayırlı akşamlar soad. Wink

www.soadturkey.tr.gg

Mesaj21.07.2008, 16:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayırlı Akşamlar Sadece soad için geçerliyse o zaman bu mesaj sana gelmedi kabul et ama herkes için geçerliyse hayırlı akşamlar sana da

Sen Yorum Göndermiyorsan Demekki 1 Kişi Eksiğiz..

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=54704
Mesaj21.07.2008, 16:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

ikinize de teşekkür ederim,hayırlı akşamlar,sağlıcakla kalın

Mesaj21.07.2008, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sen de sağlıcakla kal kardeşim

Sen Yorum Göndermiyorsan Demekki 1 Kişi Eksiğiz..

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=54704
Mesaj21.07.2008, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkür ederim

sitemin arkaplan müziği hypnotize süper bence bi yorum lütfen

Mesaj22.07.2008, 07:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

herkese günaydın,güzel bir gün olması dileğiyle

Mesaj22.07.2008, 19:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu röportajı okumanızı isterim,en azından soad a karşı hala nefret duygusu olanlar okumalı Arrow

Mesaj23.07.2008, 08:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayırlı günler soad her şeyin gönlünce olmasını dilerim.
ve

www.soadturkey.tr.gg Wink

Mesaj23.07.2008, 10:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkür ederim tugberkyalcin ,sizlerin de günü hayırlı olsun
Arrow www.tugberkyalcin.tr.gg

Mesaj23.07.2008, 17:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

selamlar Arrow www.soadturkey.tr.gg

Mesaj23.07.2008, 21:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

iyi geceler arkadasım Wink