Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj11.06.2009, 08:05 (UTC)    
Mesaj konusu: bu mesajı 10 kişiye yolla mesajlarından nefret edıyotum :)

evet genelde bunlar dinimiz hakkında oluyor ben şimdi size şunu dıyorum zaten Türkiyenin %99 müslüman ALLAHA şükür birbirimize mi islamı tanıyoruz hadi dedıgım gıbı tanıtan bılgı olsa ne olur.Allahını sevıyorsan bu mesajı 10 kısıye yolla dıye gelıyor mesajlar .Benım ALLAH peygamber sevgimi dandik bir mesaj mı ölçeçek ??? İnsanların dın sevgısı ne mesajlarla nede o mesajı göndermekle ölçülmez düşüncem buduR.SaygılaR.
Mesaj11.06.2009, 08:15 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

Katılıyorum
ilk yollayanı yakalayıp yağlı sopayla dovmek lazım Wink
Mesaj11.06.2009, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu:


Bizim dinimiz, tebliğ dinidir.

Müslümanın görevi dinini öğrenmek, yaşamak ve öğretmektir (yaşatmak değil,öğretmek !!!, sonra isteyen yaşar istemeyen yaşamaz)

Ayrıca zaten müslümanlarsa bile Allah'dan ve O'unun dininden bahsetmek, en çok o konuda sohbet etmek, çok büyük sevaptır. Biz nedense hep daha önemsiz şeylerden konuşuyoruz.

Tabi bu tebliğ sözden çok yaşayıp canlı örnek olarak olmalı, sözlü anlatım olcaksa bile başkalrını rahatsız etmeden, kırmadan olmalı, sevdirerek olamalı, soğutarak değil.

O nedenle o tür rahatsız edici mesajlara, hele birde dinde olmayan, yalan yanlış sözde dini hikayelere bende karşıyım. olmaması lazım.

Bunun en büyük suçlusu ise, bizleri sitelerine üye yapıp, sonrada mailadreslerimizi başkalrına satan sitelerdir.

Hiç tanımadığımız yüzlerce insan, mail adreslerimizi biliyor onların yüzünden.

Dahası o tür mailleri gönderenler bile aslında, Listemizde ekli diğer adreslere ulaşmak için gönderiyorlar, aslında çoğunun dedi bu, din değil.
Mesaj11.06.2009, 10:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu maili herkese gönderin!
Sual: Birçok mailde, bu maili, şu kadar kişiye gönderin gibi ifadeler oluyor. Özellikle bayanlar arasında çok rağbet görüyor. Mesela deniyor ki:
1- Gönderirseniz bir mucizeyle karşılaşacaksınız, göndermezseniz başınıza şu felaketler gelir.
2- Şehitlerimiz için Fatiha zinciri oluşturuyoruz, bu maili alan herkes 3 Fatiha okusun ve bu maili 3 kişiye göndersin.
3- Yakında bazı mail adresleri paralı olacak, ancak bu maili şu kadar kişiye gönderirseniz o zaman sizinki ücretsiz olacak.
4- Resulullahı rüyada gördüm bunu herkese duyurun. Duyuran şu nimetlere kavuşur, inanmayan belalara maruz kalır.
5- Bu mail 13 kişiye gönderilirse 13 gün sonra murada kavuşulur. Gönderilmezse başa şu belalar gelir.
6- Bu maili şu kadar kişiye göndermek milli ve dini bir davadır. Göndermeyen bizden uzak olur.
7- Bu maili herkese gönderip, linkteki ankete katılmazsanız vebal altında kalırsınız.
Böyle mailleri herkese göndermek mi gerekir?
CEVAP
Hayır. Bunları göndermemekle kimse vebal altına girmez. Aksine, göndererek bunlara alet olmak, bizi vebal altında bırakabilir. Milli ve dini dava denen mailleri çok kimseye göndermekle, kimse yapacağı işten vazgeçmez. Anketler de böyledir.

Bunların hepsinde, çeşitli menfaatler veya art niyetler vardır. Özellikle dini içerikli olup, göndermezseniz başınıza felaketler gelir denen mailler, misyonerlerin daha önce mektup yoluyla yaydıkları Şeyh Ahmet Vasiyetnamesi türünde hurafelere benziyor.

Mucizeyle karşılaşacaksınız diye gönderilen maillerin ne kadar cahil kişiler tarafından yazıldığı meydandadır. Mucizeler, sadece Peygamberlerde görülür. Mucize kelimesini başka anlamda kullanmak yanlıştır.

Fatiha zinciri oluşturuyoruz demek de uygun değildir. Herkes istediği kadar okuyabilir. Okumak ve insanlara göndermek için, belli bir sayı tayin etmek, bid’atlerin ortaya çıkmasına ve yayılmasına sebep olur.

Herkese gönderin denen bütün bu maillerde, siyasi veya maddi menfaatler de vardır. Bu tür mailleşmelerle, mail adreslerinin reklamı yapılıp, spam mail arayanlara, mail adresi de bulunmaya çalışılıyor. Mesela, bir mail adresinin 10 Ağustos 2005’te ücretli olacağı söylendi, ücretsiz kullanmak için, bu maili şu kadar kişiye gönderin dendi. Bu tarih geçtikten sonra her sene, aynı mailler, farklı tarihler verilerek gönderilmeye devam ediliyor. Bunların da yalan olduğu ve altında çeşitli menfaatlerin olduğu meydandadır.

Bu tür mailleri hiç kimseye göndermemeli, hemen silmeli, imha etmelidir. Sözümüzü kabul edecek biriyse, bize göndereni de ikaz edip bunlara alet olmamasını söylemelidir!

http://islamanahtari.tr.gg/BU-MAILI-HERKESE-GONDERIN.htm

İSLAMANAHTARI@
______________
Mesaj11.06.2009, 10:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten çok saçma bunu 10 kişiye gönderin mailleri...

10 tane gönderirsen şu olacak
15 tane gönderirsen bu olacak..

Aslında pek inandırıcı değil..
Wink
______________
Ve bazen ; sadece sukût şart olur . Boğazını yırtarcasına susarsın işte .
Mesaj11.06.2009, 10:39 (UTC)    
Mesaj konusu: tşk arkadaşlar hepiniz bana katılıyorsunuz

demekki bunları yapan cahiller hala onlardan rahatsız oldugumuzu anlamıyorlar
Mesaj11.06.2009, 10:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

galatasarayy yazmış:
Gerçekten çok saçma bunu 10 kişiye gönderin mailleri...

10 tane gönderirsen şu olacak
15 tane gönderirsen bu olacak..

Aslında pek inandırıcı değil..
Wink


Haklısın Galatasarayy Tabikide bunlara inanlar cahil derim ben Bana yolluyorlar ama ilgilenmem Bazende İcinde Allah gecen kelime yolluyorlar o zaman biraz mecbura düşüyoruz. Ama gine göndermiyorum. göndermemde Razz Bazılarıda der icimde bir şüphe kalmasın diye gönderiyorum diyen cok oluyor bana Haklısınız Bende desem şu sitemi 15 kişiye gönder göndermessen 15 yıl boyunca ugursuzluklar peşini bırakmasın sacma şeyler kısaca....
Mesaj11.06.2009, 10:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gecen gun bana gelmıs bır maılde olu bır kızın baska bır kızla konusmasını ve bunu bılmem su kadara gonder dedıgı halde gondermedıgı oldugu anlatılıyor.sonu malum:su kadara gonder yoksa olurusn!
bı tanesınde de photoshop bı resım...cocuk foto cekılmıs sonrakı gun olmus fotoya bakan arkadaslar orda bı hayalet gormusler..yapmazsan olursun!

bıraz mantık arkadaslar!omrumuzu belirleyen Allah'tır.Sırf bız gondermedık dıe olum olur mu?!*
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu