Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj22.06.2009, 22:46 (UTC)    
Mesaj konusu: Kaldı 38 gün

Kaldı 38 gün
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki çalışmalar İstanbulluları iki günde çıldırttıİki yakada uzun kuyruklar oluşurken saatlerce sıcak altında araçlarında eziyet çeken vatandaşlar isyan etti

İstanbul’da ’Büyük Açıklıklı Köprülerin Sismik Takviyesi Projesi’ kapsamında cumartesi gecesi başlatılan çalışma, iki günde vatandaşları çileden çıkardı. Cumartesi saat 23.00’te başlayan çalışmalar sadece trafiğin en yoğun olduğu sabah ve akşam değil, gün içinde ve gece de sıkıntılı saatler yaşanmasına neden oldu. Dün erken saatlerde işlerine gitmek üzere evlerinden çıkan İstanbullular, saatlerce trafikte çile doldururken yetkililer, “Başka çare yok. Bu bakımın yapılması şart” dedi.

21 yıldır değişmedi

Köprünün bin metrelik genleşme derzlerinin 21 yıldır değişmediğini ve tehlike arz eder hale geldiğini belirten Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, “Günde 230 bin aracın geçtiği köprüde bu tadilat kaçınılmaz. 31 Temmuz’da bitmesi planlanan çalışma için çok kalabalık bir ekip geceli gündüzlü alışıyor ve vatandaşların mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Boğaziçi de kilitlendi

Yetkililer vatandaşları trafikten kurtarmak için alternatif yolları öneriyor. Ancak önerilen yollar da tıkandı. Gece 03.00 sıralarında bile yaşanan karmaşa, sabah içinden çıkılmaz bir hal aldı. Yolun kapalı olduğunu gören bazı sürücüler, Boğaziçi Köprüsü’ne yöneldi. Normal günde bile yoğun olan Boğaziçi Köprüsü de tamamen kilitlendi. Deniz yoluyla karşıya geçmek isteyen sürücülerin arabalı vapur için Harem’e yönelmesi de başka bir trafik kaosunun yaşanmasına neden oldu.

Bir kötü haber daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, çalışmaların zorunlu olduğunu belirterek “Mahmutbey Batı Köprülü Kavşağı-Çobançeşme Köprülü Kavşağı arası ve Ortaköy viyadüklerinde her gün 23.00-06.00 arasında yapılacak çalışmalarda, 1’er şerit trafiğe kapatılacak” denildi.

İÇERENKÖY’E KADAR UZADI

Köprü trafiği sabah İçerenköy’e kadar uzayarak E-5 Karayolu’nun da kitlenmesine neden oldu. Kavacık, Ataşehir, Dudullu, Ümraniye Tepeüstü Kavşakları’nı kullanmak isteyen vatandaşlar kilitlenmiş trafikte yol bulmaya çalıştı.

4 SAATTİR YOLDAYIZ

Emre Arslan: Arkadaşımla Kaynarca’dan 7.30’da çıktık. Baltalimanı’na gidip öğlen dönecektik. Ama 3.5 saattir yoldayız. Akşama kadar zor geçeriz. Böyle çalışma olmaz olsun.

Satılmış Güler: Bu sıcakta 4 saattir direksiyondayım. Karşıya geçeceğim de işimi yapacağım. Bu saatten sonra zor geçerim. Bizler bu çileyi yaşamak için ne yaptık ne suçumuz vardı acaba.

Kaynak:http://w9.gazetevatan.com
Meltem GÜNAY - Bülent AYDOĞDU - Arif TAŞKIN / VATAN İSTİHBARAT
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu