Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj06.07.2009, 13:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Siteni Googleye Eklemek

Arkadaşlar tr.gg sitenizi googleye indexlemeyi anlatacağım

Sitenizi googleda çıkması için googlea eklemeniz gerekiyor bunun içinde http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html girip sitenizi ekliyorsunuz ancak sitenizi böyle eklemeniz sadece googlea sitenizi bildirmenize yarıyor daha detaylı site eklemek için google web master araçlarını kullanmamız gerekiyor..

Site Yöneticisi araçlarınada http://www.google.com/webmasters/tools/ sitesinden ulaşıyorsunuz..Site yöneticisi araçlarında ne işimiz var birincisi sitemizi url olarak eklicez sonra doğrulama yapcaz doğrulama yaptıktan sonra google’un siteyi indexleyen botları sitemize erişmiş oluyorlar..

Site eklemek için buraya tıklayın yazan yere site adresinizi yazın örneğin: http://www.rosereve-depome-anl.tr.gg olarak yazdıktan sonra sağdaki butonla site ekle diyin..Siteyi eklediğiniz zaman siteyi doğrula diye bir link çıkacak oraya tıklayın Doğrulama yöntemini Bir Meta Etiket ekle seçin..alt kısımda bir meta çıkacak o kodu kopyalayın ve sitenizin ayarlarına geçin..


Tasarım Ayarlarına girin Temel Tasarım bölümünde tema değiştirmemiz gerekiyor CSS Design yazan Genel Pek sevilmeyeni seçin alt kısımda Gelişmiş ayarlara geçin en altta CSS Kodu yazan yere temin googleun bize verdiği etiketi başına </style> ekleyerek yapıştırın ve kayıt edin..Şimdi google sayfasına geri dönüp siteyi doğrula butonuna basın eğer herşeyi doğru yaptıysanız sitemizi ekledik..

Arkadaşlar Sonra Sitemap Felan Onlar Hikaye Gerçekten çalışmıyor onlar zaten ekleyemiyorsunuz sitenize mesala ben http://www.rosereve-depome-anl.tr.gg sitemi yeni açtım ve googleye indexledim googleye rosereve-depome-anl yazın geliyor sitemapde eklemdim -Siz Siz Olun Sakın Sitemap FelanUğraşmayın Gerçekten Doğru Söylüyorum

Hadi Başarılar Size

Sitemi Yeni Kurdum Ama Googleye İndexledim Bu YÖntemle Ama 1 ay bekleyeceksiniz Tabi Eklenmesi İçin Googleye rosereve-depome-anl yaz geliyor işte url www.rosereve-depome-anl.tr.gg veya http://www.rosereve-depome-anl.tr.gg Goggleye İse rosereve-depome-anl yaz ilk sayfada geliyor iyi günler
Mesaj06.07.2009, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatım ztn mevcut Wink
______________
Forum'da yetkiniz olmadığından dolayı imzanızı değiştirmek durumdayım.
Mesaj07.07.2009, 19:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim Zaten fenerbahce-rock yaptığı açıklamada benim ositede benim anlıyomusun
Mesaj08.07.2009, 10:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim Bu 2 sitede benim anladınmı http://www.rosereve-depome-anl.tr.gg

http://www.fenerbahce-rock.tr.gg ikiside benim
Mesaj08.07.2009, 10:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

<STYLE> KOD </STYLE> OLARAKMI EKLİCEZ?
______________
İmza resminiz çok büyük (Gokseen)
Mesaj08.07.2009, 10:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

ne yaptımsa doğrulanmıyor Sad
______________
İmza resminiz çok büyük (Gokseen)
Mesaj08.07.2009, 11:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

hackerfriend'ten alıntıdır...
denedim ve %100 çalışıyor Smile
Soru:
Google'ın Web yöneticisi araçlarını kullanmak istiyorum ancak meta tag'leri veya html sayfasını siteme yükleyemiyorum. Bu nedenle de sitemi doğrulayamıyorum. TR.GG siteleri Google'da doğrulanmıyor mu?
Son güncelleme: 29.08.2008

Cevap:

Google Web Yöneticisi araçlarını kullanmaya başlamak için burayı ziyaret ediniz. Google web yöneticisi araçları nedir? Öncelikle bunun cevabını verelim.

Google web yöneticisi araçları ile:

• Site haritası oluşturabilirsiniz.

• Google tarayıcılarının sitenizdeki sayfalara erişirken karşılaştığı hatalara ve sorunlara bakabilirsiniz.

• Sitenizin içerik analizini yapabilirsiniz.

• Sitenizin istatistiklerine bakabilirsiniz. Hangi arama sorgularının sitenizden en çok sayfayı döndürdüğüne ve hangilerinin tıklandığına bakabilir, sitenizdeki sayfalara yönelik geçerli PageRank de dahil olmak üzere, sitenizdeki dağıtım bilgilerine bakabilirsiniz.

• Sitenizin Googlebot tarafından nasıl göründüğüne ilişkin ayrıntılı bilgilere bakabilir, hangi sayfaların dizine alındığı ve diğer hangi sitelerin sitenizi gösterdiği gibi bilgiler de dahil olmak üzere, sitenizin Google tarafından dizine alınma şeklini öğrenebilirsiniz.

• Sitenizin coğrafi hedefini belirleyebilir, Google'nın sitenize gelişmiş resim arama seçeneklerini tanımlayabilir ve Googlebot'un sitenizi hangi sıklıklarla taramasını ayarlayabilirsiniz.

Siteniz için birbirinden gelişmiş özellikler sunan Google Web Yöneticisi Araçları için öncelikle sitenizi doğrulamanız gerekir.

Google'da site doğrulama iki yöntemle yapılmakta. Bunlardan birisi Google'ın belirlemiş olduğu bir isimle HTML dosyasını sitemize yüklemek, ikincisi ise sitemizin başlık bölümüne (HEAD kısmına - BODY kısmından öncesine) META TAG eklemek. Ancak TR.GG sitelerine dosya yüklenemiyor, HTML sayfa oluşturulamıyor. Oluşturulan sayfalar HTM uzantılı oluyor. Bu nedenle Google'ın belirlemiş olduğu birinci yöntemi kullanmak mümkün olmuyor.


İkinci yöntem de ise bir kurnazlık yaparak Google'ı kandırabiliyoruz. TR.GG'nin Meta Tag ekstrasını aktif ettsek bile sadece content (içerik) kısmını yönetebiliyoruz. Meta tag'imize isim vermek mümkün değil. Bu nedenle Meta Tag ekstrasını aktif bile etmiş olsanız sitenizi asla doğrulayamazsınız. Yani şunu demek istiyorum:Örneğin Google, siteniz için aşağıdaki gibi bir Meta Tag verdi;
<meta name="verify-v1" content="2jgBV4dTb+hgxz9cKGRFpoHklTP1ASZwF6P61nefdtr10=" >

Meta tag ekstrasında verify-v1 ismini (name) yazamayız. Sadece 2jgBV4dTb+hgxz9cKGRFpoHklTP1ASZwF6P61nefdtr10= içeriği (content) belirtebiliriz.

Peki bunun için ne yapacağız?

1 - Intro kullanıyorsanız bu ekstrayı devre dışı bırakın.
2 - CSS tasarım kullanıyorsanız CSS kodu kısmına, kodların en sonuna Google'ın siteniz için vermiş olduğu Meta Tag'i ekleyin. Baş tarafına --></style> sonuna da <! koymayı unutmayın.

Başka bir tasarım kullanıyorsanız Tasarım Ayarlarına gidin, geçici olarak CSS Tasarımı seçin, gelişmiş ayarlara gidip aynı şekilde CSS kodu kısmına Google'ın siteniz için vermiş olduğu Meta Tag'i ekleyin. Baş tarafına --></style> sonuna da <! koymayı unutmayın.--></style> <meta name="verify-v1" content="2jgBV4dTb+hgxz9cKGRFpoHklTP1ASZwF6P61nefdtr10=" ><!

Tebrikler, artık sitenizi doğrulayabilir, web yöneticisi araçlarını kullanabilirsiniz!
______________
İmza resminiz çok büyük (Gokseen)
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu