Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj10.07.2009, 14:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Acı Son : Facebook'un Sonu Yaklaşıyor Mu?

Facebook için işler iyi gitmiyor.

Önlemez yükselişin sonu hüsranla mı bitecek? İşte kötü sonu işaret eden araştırma sonuçları.

Danışmanlık firması " iStrategyLabs"ın yaptığı açıklamaya Facebook, genç kullanıcılarını kaybediyor. Araştırmaya göre geçtiğimiz altı ay içinde sosyal network ilköğretim öğrencisi ve üniversite öğrencisi kategorilerinde sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 20 oranında kullanıcı kaybetti.
Fakat araştırmanın verilerine göre 55 yaş ve üzeri kişilerin sayısında yüzde 500 gibi muazzam bir artış olmuş. Sayılar Facebook'un reklam ortaklarının sunduğu istatistiklerden elde edildi.

Yalnız; sonuçlar diğer değerlerle çatışıyor. İş alanında "ilkokul öğrencisi" veya "üniversite öğrencisi" bilgisini verenlerin sayısında düşüş mevcut; lâkin aynı süre içinde 17 yaş altı ve 18 - 24 yaş arası kullanıcıların sayısı sırasıyla yüzde 24 ve yüzde 5 arttı.

Facebook, reklam ortaklarının bu sayıları kabaca hesapladığını bildirerek araştırmaya tepki gösterdi. Topluluk içi bir araştırma yapılarak bu hesaplamalara bir kesinlik kazandırılacağı bildirildi.______________
Yakında Süper Bir Siteyle Geliyoruz !..
Mesaj10.07.2009, 14:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eğer bu araştırma doğruysa ve facebook un yaşlı kullanıcı sayısında gerçekten yüksek bir artış söz konusu ise gençler ise ciddi şekilde azalıyorsa

bana göre facebook un adı olacak facemoruk puhahahaha Mr. Green
______________
Yakında Süper Bir Siteyle Geliyoruz !..
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu