Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.07.2009, 17:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Windows Tarafından gönderilen Trojen Hakkında!

Arkadaşlar öncelikle s.a
Msn adresimi bircok arkadaş eklemiş ve bana Windows tarafından gönderilen bir trojen olduğunu söylediler.Bunu sanal alemdede görüyoruz. böyle yazıları

Sorular1) Microsoftun gönderdiği yazılımı silmelimiyim?
Soru2)Engelliyebilir miyiz?
Cevaplar aşağıda
Asıl gerçek budur.
Microsoft 'un gönderdiği dosya ne içindir biliyormusunuz?
müşteri hizmet geliştirme sistemi
sen bunu silersen bilgisayarında olan otomatik update seçeneği var diyleimki hergün saat 22:00 a ayarlı bu saat te pc ye bağlanıyor microsoft sunucusu ve bir tarama yapıyor. son güncellemeler varmı yokmu diye. e sen bunu sildinmi sonra bekle update olcak diye.
bu dosya aracılığı ile senin bilgisayarından microsoft a bilgi kaçırıyor adamlar
peki ne bilgisi?
bu adam başlat kısmını kasikmi kulanıyor yoksa modern mi?
bu adam donatıları katagori görünümlümü kullanıyor yoksa klasikmi?
bu adam internet explorer ımı tercih ediyor yoksa msn explorer mı? yoksa bizimkisini yetersiz bulup başka bir explorer mı?
Bu adam hangi ürettiğimiz yazılımın hangi version unu tercih ediyor?
Wİndows üzerinde ne gibi değişiklikler yapıyor?
mesela ekran koruyucumu tercih ediyor yoksa monitörü otomatik kapanmayamı ayarlıyor.
windows tema rengini standart mavimi kullanıyor yoksa insanların geneli green silver ı tercih ederek bize daha fazla renke ihtiyaç duyduklarınımı gösteriyorlar.

bak ben sana sayarak bir sürü şey çıkarırım. müşteri hizmetini geliştirmek içindir o dosyalar. yoksa biz kim oluyoruz ki dünyanın en büyük yazılım uzmanlarının olduğu adamları pc mize girmelerini engelliycez Smile unutma dünyanın en büyk hackerları bile senin o kullandığın yazılımı yapan admların yazdığı alt kodları kullanıyor netstat/ ip config msn dos gibi

bu başlığı uygulayıp silenler hemen format atsın tekrar kursun sistemlerinde sürekli açık olcaktır.

Bakın adam pc nize giriyor bilgi kaçırıyor diye dert ediyorsanız güvenlik programalrından tutunda msn e kadar hiçbirşey kullanmayın
Msn messenger ın bile müşteri hizmeti geliştirmesi var yaptığınız tüm ayarlar iletiliyor adamlara. Norton???
nasıl sizin pc nizde adamların son sürüm updateleirnin olmadığını anlıyor? gizli paylaşım şifreleri var pc de.
Norton belli aralıklarla bağlanıp aynı microsoft gibi denetleme yapıyor eğer son sürüm updateler yoksa gereken yazılımları yüklüyor.

peki ya buna ne diceksin?
http://img246.imageshack.us/img246/7825/cccbm8.jpg
buda zoom un
telekomda bunun aracılığı ile sana 24 saat te bir paket veriyor. bağlantını yeniliyor.
bu olmazsa bağlantın olmaz
orda yazan ismi okudunmu?
DSL AGENT ( dsl ajan ) yazıyor Razz ismi bile yeter Very Happy
nese akşam akşam yeter bu kadar bu anlatımın sonu gelmez:D
Mesaj21.07.2009, 09:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

-
-

Mesaj21.07.2009, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Enes sana söyleyen yok zaten ne '' - - '' yapıyosun:D

Dün Gece bana bi kac kişiden mail gedi bu konu hakkında.

Bende gerekeni yaptım ve acıklamayıda yaptım

Windowslive tarafından gelenler trojen deil merak etmeyin:D

OyunMersin | Wiskky |
Selametle
Mesaj21.07.2009, 09:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

xD geLsin bakalım ondan mı korkcaz xD
Mesaj21.07.2009, 09:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
xD geLsin bakalım ondan mı korkcaz xD

Walla şayet böyle birşey olsa, Korkman gerekir Laughing

Tabii böyle birşey yok , gerçekleri güzel bir şekilde anlattım aksam aksam Laughing

Hadi iyi forumlar Wink

Wiskky | Oyunmersin

Selametle
Önceki mesajları göster: