Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.07.2009, 16:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar hepinizde biliyorsunuzki forumda bazı şeyler rayına oturmuş değil.
Yani forumda meydana gelen herhangi bir anormal gelişmeye bile şaşırmamak gerek.Sonuçta Bedava-sitem ile ilgilenen bir ekip hala varlığını devam ettirmekte.Yalnız eski yönetim kadar üyelerle ve forumla irtibat halinde olmayabiliyorlar.Yani şu anda size Turkmayası Tuna arkadaşımızın nasıl örnek site olduğunu dört dörtlük açıklayacak biri maalesef yok.
Yeni kadro biz modların ve ya siz üyelerinde bilgisinde olmadan , kendi şartlarına uygun buldularki Tuna arkadaşımızın sitesini örnek site yaptılar.
Şimdi kalkıp Nasıl örnek site oldu , daha iyi bir site olamazmıydı ve ya neden bir elemeden geçmeden örnek site oldu soruları aklınıza gelebilir.
Tekrarlıyorum bu durum Turkmayası arkadaşımızın başına kesin ve net bir açıklama yapılmadan geldi. Oda kendine gelen soruları kesin olarak açıklayamamasından dolayı bu durumdan hoşnut değil.Kendisini tanıyanlar tanır zaten böyle şeyleride sevmez . Kalıpta bu başlığa Moderatör arkadaşımızın bile böyle yorumlar yazması beni açıkcası şaşırttı.
Ortada kimsenin anlamadığı bir durum var ve bunun üzerine fazlasıyla anlaşılmış gibi yorumlar yapılmasını anlamıyorum.
Gereken her neyse zaten Bedava-sitem yönetimi düşünecektir.
Kesin ve net bir cevap alacağımızdan emin olmadığımız halde bizlerde biryerlere başvurmayı elbette isteriz ama şu anki durumdan hepinizde haberdarsınız. Bu konuyu fazla irdelemeye gerek yok durum ortada
Wink
Mesaj25.07.2009, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

@maraşlı
tamam kendisi madem bilgisi hailinde olmadan örnek oldu neden diğer başlıkta "yararlı paylaşımlar yaptım,emek verdim beni seçtiler" gibi bir imada bulundu ?
benim yazımı iyi okumamışsın sanırım...
bir daha oku.
diğer başlığıda okumuş olursun hem böylelikle..
benim cevap almak istediğim kişi turkmayası.

ayrıca şunuda merak ediyorum..
yöneticiler nasıl pat diye onu seçiyor?
hiçbirimizin sitesini dolaştıklarını sanmıyorum(örnek olmak gibi derdim yok zaten örnek sitem var)..

sanırım sadece modların sitelerini gezdiler ve onu seçtiler..
en derli toplu site o olduğu için..

neyse ben tekrar diyorum..
soru açık olarak turkmayasına sorulmuştur..
ondanda cevap bekliyoruz.

Mesaj25.07.2009, 17:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

bin907 yazmış:
@fenerbahcemix..
bırakın artık şu tavırları..
hangi yönetici nasıl uygun gördü ?
cevabını biliyormusun ?
yönetici kim?
biliyormusun ?
hayır..
yönetici çıkıp kendini tanıttımı ?
hayır..

boş laf etmekten başka birşey değil sizinkisi..
biz o yöneticiyi arıyoruz zaten...
nasıl ne hakla ne amaçla koydu ?
oradan kalkan bir tane site var..o site nerede ?
silinen siteler yerine site koyulsaydı benim ilk örnek sitem fenercafe sitesi silindiğinde ve yanında bir site daha silindiğinde yerine başka site koyulurdu zaten...

ortada hepimizin göremediği lafta kalan bir yönetici var...peki nerede ?
işte asıl merak edilen cevap bu..
sende bunu bilmiyorsun ama laf olsun diye yazıyorsun...
sorduğum soruların hepsininin cevabını almadan hiçbir konuyu kapatamam...
kimse kusura bakmasın.

bak arkadaşım benim anlatmak istediğim Yönetici böyle görmüşse biz karışamayız eskiden böyleydi demekki artık böle onu ima etmeye çalışıyorum
Mesaj25.07.2009, 17:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben bir sorum olacaktı ortalık neden hiç yönetici yok...moderatör demiyorum yönetici.Forum ve bir çok site ipi kopardı gidiyor.Küfür deseniz, reklam deseni,z saygısızlık, emek hırsızlığı adan zye herşey karışık.Örnek site seçimiyle urascaklarına azda olsa forumla urassslar şimdi herkes mutlu olurdu.Ama forumdan kimse hoşnut değil.Çünkü herşey biribirine girmiş durumda.Her konuya saçma sapan mesaj atan mod olmak için yalaklanan kişiler, durmadan reklam yapıp "Değerli Paylaşımları" yok edenler adam kendi sitesinde paylaşmaya kıydığı şeyi izinsiz alıp üzerinde bir kaç değişiklik yapıp foruma veren ve üstüne bu benim diyenler, forumda durmadan mesaj kasmak için her konuya o değil bu değil, bilgisi ve düşüncesi olmamasına rağmen durmdan mesaj atan kişiler ve bir çok kişi...

Bunlar forumu bozuyuor.Günde hesaplarıma ve gözlemlerime göre en fazla 4 mod online oluyor.Oda 10 15 dakika durup çıkıyor.Kaç tane mod var.Ben sadece 4 tane görüyorum.Diğerleri nerde!Neden yoklar.Neden kimse forumla ilgnemiyor.En çok online mod sayısı 2 veya 3.Hani eski forumu özlediniz.Nerde eski forum diyorsunuz.Eskiden tüm modlar online olurmuş.Şimdi aynı anda sadece 2-3 oda maksimum...

Artık yöneticiler forumla ilgilensinler.İpi koparan forumu bozuyor.İster istemez forumdan herkesi uzaklaştırıyor..
Mesaj25.07.2009, 17:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

fenerbahcemix yazmış:
bin907 yazmış:
@fenerbahcemix..
cevabını biliyormusun ?
yönetici kim?
biliyormusun ?
hayır..
hayır..

silinen siteler yerine site koyulsaydı benim ilk örnek sitem fenercafe sitesi silindiğinde ve yanında bir site daha silindiğinde yerine başka site koyulurdu zaten...

kimse kusura bakmasın.

bak arkadaşım benim anlatmak istediğim Yönetici böyle görmüşse biz karışamayız eskiden böyleydi demekki artık böle onu ima etmeye çalışıyorum

hangi yönetici ?
benim sorduğum sorulara cevap aramadan yorum yapma istersen..
aynı soruyu alıntı yaptığın yazıda sormama rağmen ısrarla yönetici yazmışsın..
Mesaj25.07.2009, 17:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

bin907 yazmış:
fenerbahcemix yazmış:
bin907 yazmış:
@fenerbahcemix..
cevabını biliyormusun ?
yönetici kim?
biliyormusun ?
hayır..
hayır..

kimse kusura bakmasın.

hangi yönetici ?

Hangi yöneticinin ne önemi var yha

ya Cüneyt hocam Yada Hakan bey

Mesaj25.07.2009, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

fenerbahcemix yazmış:
bin907 yazmış:
fenerbahcemix yazmış:
bin907 yazmış:
@fenerbahcemix..
cevabını biliyormusun ?
yönetici kim?
biliyormusun ?
hayır..
hayır..

kimse kusura bakmasın.

hangi yönetici ?

cunbag yönetici değil..
bunu bilmiyorsan niye git arşiv bölümnü oku...
hakan bey'de yönetici olduğunu açıklmadı..
oda sadece support sorumlusu maillere bakıyor..

bunları bilmesem sana yönetici kim diye sormam Wink
eğer birşeyi savunuyorsak elimizde bildiğimiz bazı şeyler vardır..
bunu gözardı etmeyiz hiçbir zaman..

Mesaj25.07.2009, 17:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

bin907 yazmış:
fenerbahcemix yazmış:
bin907 yazmış:
fenerbahcemix yazmış:
bin907 yazmış:
@fenerbahcemix..
cevabını biliyormusun ?
yönetici kim?
biliyormusun ?
hayır..
hayır..

kimse kusura bakmasın.

hangi yönetici ?

cunbag yönetici değil..
bunu bilmiyorsan niye git arşiv bölümnü oku...
hakan bey'de yönetici olduğunu açıklmadı..
oda sadece support sorumlusu maillere bakıyor..

bunları bilmesem sana yönetici kim diye sormam Wink
eğer birşeyi savunuyorsak elimizde bildiğimiz bazı şeyler vardır..
bunu gözardı etmeyiz hiçbir zaman..

sana bir soru soracağım yöneticiyi neden bu kadar mera<k ediyorsun
Mesaj25.07.2009, 17:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Turkmayası nasıl örnek site oldu ?

bin907 yazmış:
Diğer başlığın tadının kaçmaması ve konudan sapmaması için "kerimdj" in de söylediği gibi başka bir başlık olarak açtım...

Sorumuz başlıktaki gibi..
diğer başlıkta birçok tepki almıştı bu konu bende görüşümü yazmışdım.
o başlığı kirlettiğim için kendi adıma özür dilerim.
yazdıklarımı buraya yazıyorum.
ve cevap beklyorum

Türkmayası seninle kişisel bir sorunum falan olduğunu düşünmeni istemem...
Örnek olmanı ben "o moderatör örnek olamaz" diye eleştirmedim..
Neye göre? ne amaçla? ve hangi mantıkla örnek oldun ? Buna şaşırdım sadece...

Sanalcity'in rapublic ve kutlayalim siteleri örnektiler..
İkiside silindi...
Bir tanesini kaldırdılar..
ayrıca kaldırılan bir site daha vardı...
adını hatırlamıyorum ama orada yok!
Silinen bir tane site var şu an orada..onu saymazsak senin sitenide saymazsak
toplam 5tane örnek site var...

örnek site yarışması adı üzerinde bir yarışmaydı..
yarışma ile siteler örnek seçiliyordu farkettiyseniz!
peki turkmayasi sen nasıl örnek oldun ?
modlar arasında ufak çaplı bir yarışmamı yaptınız ?
bunları açıklarsan bize bizde "haa tamam o zaman " falan deriz...
siz o örnek site nasıl oraya kondu açıklamadığınız sürece kusura bakmayın ama "yaptığın yardımların,konu anlatımlarının" hiçbir önemi yok..
neden yok ?
zamanında bende modluk yaptım,naazimcada yaptı,ikiyolda yaptı..
bu üç kullanıcı olarak bizler foruma en çok emek verenlerdendik..
sayfalarca konularımız vardı..anlatımlarımız vardı..
naazimca modluktan ayrıldıktan sonra "konuları bir bir eritildi"..
şimdi kimse naazimcanın konularını bilmiyor görmüyor bile..
ikiyolda aynı şekilde "unutturuldu"
benim konularımdan bazıları alıp benden habersiz sabitlediler...altına "fenercafe anlatımıdır" yazmadılar bile...

bu örnekleri niye verdim ?
senin yaptığın yardımları herkez yapıyor..verdiğin emeği herkez veriyor..
ama örnek olmak için yarışmaya giriyoruz...
aradaki fark nedir ?

bunu açıklarsan konu hiç uzamaz diye düşünüyorum...

Merak uyandıran bir soru..
Mesaj25.07.2009, 17:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

marasultraslan yazmış:
Yani forumda meydana gelen herhangi bir anormal gelişmeye bile şaşırmamak gerek.Sonuçta Bedava-sitem ile ilgilenen bir ekip hala varlığını devam ettirmekte.Yalnız eski yönetim kadar üyelerle ve forumla irtibat halinde olmayabiliyorlar.Yani şu anda size Turkmayası Tuna arkadaşımızın nasıl örnek site olduğunu dört dörtlük açıklayacak biri maalesef yok.
Yeni kadro biz modların ve ya siz üyelerinde bilgisinde olmadan , kendi şartlarına uygun buldularki Tuna arkadaşımızın sitesini örnek site yaptılar.
Şimdi kalkıp Nasıl örnek site oldu , daha iyi bir site olamazmıydı ve ya neden bir elemeden geçmeden örnek site oldu soruları aklınıza gelebilir.
Tekrarlıyorum bu durum Turkmayası arkadaşımızın başına kesin ve net bir açıklama yapılmadan geldi. Oda kendine gelen soruları kesin olarak açıklayamamasından dolayı bu durumdan hoşnut değil.Kendisini tanıyanlar tanır zaten böyle şeyleride sevmez . Kalıpta bu başlığa Moderatör arkadaşımızın bile böyle yorumlar yazması beni açıkcası şaşırttı.
Ortada kimsenin anlamadığı bir durum var ve bunun üzerine fazlasıyla anlaşılmış gibi yorumlar yapılmasını anlamıyorum.
Kesin ve net bir cevap alacağımızdan emin olmadığımız halde bizlerde biryerlere başvurmayı elbette isteriz ama şu anki durumdan hepinizde haberdarsınız. Bu konuyu fazla irdelemeye gerek yok durum ortada
Wink

Yazılanları izlerken konunun yine şahıslarla ve kişilerle sınırlandırıldığını düşünüyorum. Oysa ki benim ilk mesajım, var olan bir olayı (Türkmayası'nın websitesinin örnek site seçilmesi olayı) değil; genel bir olguyu kapsıyordu. Bu konunun başlığı da bence "Turkmayası nasıl örnek site oldu ?" gibi kişileri hedef alan bir başlık değil; "ÖRNEK SİTE, NASIL ve HANGİ KRİTERLERE GÖRE SEÇİLİYOR" gibi bir başlık olmalıydı.

Öncelikle şunu merak ediyorum: Örnek site yarışmasının kurallarını ve site seçim kriterlerini anlatan "orneksiteyarismasi.tr.gg" nin silinmesinin nedeni acaba ne? O kuralların ve kriterlerin UNUTTURULMAYA ÇALIŞILMASI MI?

Evet, kurallarda Bedava-sitem çalışanları, yöneticileri, modları BU YARIŞMAYA KATILAMAZLAR diye ÜSTÜNE BASA BASA bir kural koyulmuştu. Zaten Türkiye'de ciddi kurumların düzenledikleri her yarışmada bu kural, açıkça belirtilir ve tüm bu düzenlemeler, noter takibiyle izlenir. Peki böyle bir kural olmasına rağmen, iki moderatörün (kim oldukları önemli değil; dedim ya olayları değil, olguları konuşuyoruz.) modluktan istifa edip yarışmaya girmesi ve onlarca kişinin içinde bunların kazanması, acaba yarışma kriterlerine uygunluğu muydu yoksa örnek site seçilebilmeleri için KILIFINA UYDURULMUŞ bir ŞİKE mi?

Peki neydi başka kriterler? Ziyaretçileri EN ÇOK SÜRE İÇİNDE TUTAN site olması. Merakımdan soruyorum, hiç İFRAME almadan, HİT MAKİNESİ hiti olmadan, sadece seçkin ve kaliteli içeriğiyle Google'nin bile hakkını yemediği, onayladığı ve hiç bir free siteye vermediği değeri verdiği bir sitenin değil de; ziyaretçisi çoğu 400-500'ü bile aşmayan, Google'nin ve Alexa'nın popülerlik sıralamasında adı bile geçmeyen bu siteler, nasıl oldu da bu kurallara göre örnek site seçildiler? İçeriği 10-15 sayfayı geçmeyen, insanları bilgilendirme / eğitme amaçarından yoksun siteler, nasıl oldu da örnek site oluverdiler? Peki emeğin hakkı nerde?

Sadece bir soru soruyorum ve bu soruyu sormamda da hakkım olduğunu düşünüyorum. Acaba ö dönem ki hiti yaklaşık 4000-5000 (şimdiki hiti 8.000-12.000) olan ve kimi zaman bir tek ziyaretçinin tek bir oturuşta 3-4 saat vakit geçirdiği, 300'ü 400'ü aşkın sayfayı gezip incelediği sitemin, yani seçim kriterlerinde ziyaretçiyi tutmasının üstünü çize çize belirtildiği sitem, nasıl oldu da gerek içeriği, gerek ziyaretçi sayısı ve gerekse kalitesi bakımından %10'u bile etmeyen sitelerden daha kalitesiz (!) bulundu?

Bu soruyu forumda defalarca sordum. Cevap alamadım... Yani sebep neydi, çıkıp da bir Allah'ın kulu izah edemedi. O halde bunun sonucunu İDEOLOJİK TUTUMLARA bağlamam yanlış olmaz sanırım. Bu yüzden de HAK EDEN, HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL sözlerimize kimse kızmasın, kimse alınmasın. Bir cevabı olan varsa, bu soruya bir yanıt versin! Ya da biri bana, kaliteli site nedir tanımını yapsın. Sitemin kalitesizliğinin ya da örnek site seçilen sitelerin günde 14-15 saat sabırla, emekle, alınteriyle hazırlanmış bu siteden DAHA KALİTELİ OLDUGUNUN izahını yapsın.

Dediğim gibi, benim Türkmayası'yla, onunla bununla bir sorunum yok. Kaldı ki içeriğinin tarih ve gizemli medeniyetler olması, yani benimle aynı kulvarda, EĞİTİCİ nitelikte içerikler olduğu için takdir ederim. Öyle ki, forumda (yönetici olarak olmasa bile) saygı duyduğum 3-5 kişinin başında gelir. Keza, Cunabag da öyle...

Şunu söyleyenler olabilir: Sitenin hiti, çok iyi. O zaman neden hala "örnek site yarışmasını" takıyorsun... Benim taktığım, ziyaretçi değil. Sadece ordan 1 yıl boyunca alabileceğim backlinkti. Zaten ziyaretçiyi Google bol bol bana gönderiyor. Ama benim bir hayalim var. Birgün, PR10 olan tek FREE ve Türk sitesi olma üstünlüğünü yakalamak. Kimilerine boş bir hayal olarak gelebilir. Ama bir Türk sitesinin de PR10 siteler arasında yer aldığını kanıtlamak için BU UĞRAŞ bile bir Türk olarak benim gururumdur.

Sürç-ü lisan etmişsek affola...

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj25.07.2009, 18:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

@gizliilimler
Verdiğim cevap size değil Direk Turkmayası arkadaşımızın nasıl örnek site olduğunu merak edenleri bilgilendirmek içindi.
Diğeri nasıl örnek site seçildiği ve ya hangi kriterlere göre belirlendiği zaten o zaman yani örnek siteler seçilirken sayfalarca belirtilmişti.
En ufak ayrıntı bile gözden kaçırılmadan.
Diğeri orneksiteyarismasi.tr.gg adresinin silinmesinin sebebi sizin bağladığınız sebeb değil
site forumunda ve diğer mesaj alanlarında yazılan çirkin mesajlardır.
Sizin bahsettiğiniz o iki moderatörün görevlerini bırakıp yarışmaya katılamalarıda kendi özgür iradeleri çerçevesinde olan birşeydi.
Bu her türlü yarışmada böyledir kurallara uymayan bir tarafınız varsa bunu kurallara uygun hale getirebilirsiniz ve hiç kimsede size karışamaz.
Diğeri söylediğim gibi o zaman belirtilen kriterler vardı ve örnek siteler bu kriterlere göre belirlendi.
Her yarışmada kazananlar ve kazanamayanlar mutlaka olacaktır.
Bu her türlü çok kişili etkinliktede böyle olmuştur.
Yarışmaya çok iyi siteler katılır , ama o çok iyi siteler arasından sadece bir kaç tanesi yarışmayı kazanır.
ve kazanamayanlar arasındada elbette bi şekilde üzülen ve bunun haksızlık oldugunu düşünenlerde çıkabilir.
Bu her yarışmada olan normal bir durumdur.
Önemli olan bu yarışmalar sonucunda örnek sitelere giremediğiniz halde yapılacak olan bir yarışma var ise diğer
yarışmalara haklı sebeblerinizle hazırlanmanızdır.Şu anda bu konuyu hala gündeme getirmeniz Çok fazla bir şey ifade etmez diye düşünüyorum.
Elbette sizinde kendinize göre haklı sebebleriniz vardır bunlara benim bir sözüm yok ama şu anda bu soruları yönelteceğiniz biri olmadığı halde gündeme getirmek pek anlamlı olmaz diye düşünüyorum
Oldukları zaman gündeme getirmiş ve cevap alamamışsanız söylediğim gibi o zamanki şartlar neyi gerektiriyordu çok fazla yoğunluk vardı herkesle ilgilenilemiyordu , belki kurallar dahilinde bunun açıklanması zorunluluğu
yoktu kriterler içinde durum belirtilmişde olabilir.

En son marasultraslan tarafından 25.07.2009 18:36:18 tarihinde değiştirildi, toplam 4 kere değiştirildi
Mesaj25.07.2009, 19:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tamam işte, ben de o kriterlerin uygulanışını merak ediyorum. Kaliteli sitenin ne demek olduğunun, bu yarışmayı düzenleyenler ya da jüri için ve şu anki b-s moderatöreri için ne anlama geldiğini merak ediyorum. Yani biri bana bunu mantıklı bir şekilde izah etsin, ikna etsin ve bu konu burda kapansın. Desin ki, örnek site seçilen sitelerin kalitesi şu şu yönden senden üstündü. Senden daha çok ziyaretçiyi sitesine bağlıyor, daha kaliteli içerikler sunuyordu.

Yoğunluk, bahane değil. Sadece bu forumda yaşanmış bir SKANDALDI; hiç kimse, bu haklı sorulara medeni cesaretini kullanıp bir açıklama getiremedi. O medeni açıklamayı hala bekliyorum ve dediği gibi şu anda bile yapılsa kabul edeceğim...

HaKLA HUKUKLA ADALETLE kaybettiğim bir yarışma, beni ya da bu forumdaki diğer yarışmaya katılan hiç kimseyi üzmez. Ama hiç kimse de HAKKI'nın çiğnenip bu adaletsizliğe SESSİZ kalmasını içine sindiremez.

"Elbette sizinde kendinize göre haklı sebebleriniz vardır bunlara benim bir sözüm yok ama şu anda bu soruları yönelteceğiniz biri olmadığı halde gündeme getirmek pek anlamlı olmaz diye düşünüyorum " demişsin. Bence bir anlamı var. Gönüllü moderatörlüğün yol açtığı PROFESYONELLİKTEN UZAKLAŞMA ve günümüz yanlış B-S politikaları açısından önemi var. Neden? Bedava-sitem kullanıcıları olarak istediğimiz, fazla birşey değil. Forum moderatörleri, profesyonel, tecrübeli, uğraşacağı / ilgilenmesi gereken bir sitesi olmayan maaşlı elemanlar olsun. (Şu an moderatörler maaş alıyor mu bilemem) Bir sorunumuz olduğunda gelelim, diyelim ki sevgili mod... Şu, şu sorunlarımız var. Lütfen bedava-sitem teknik ekibine bu problemleri bildirin ya da siz halledin...

2 yıldır foruma getirdiğimiz öneriler, kaale bile alınmadı. tr.gg sitelerine yapılan ref saldırılarından ve bir önlem alınmasından dem vurduk; bir tane forum yöneticisi çıkıp da bu problemin çözülmesi için faaliyette bulunmak bir yana, zahmet edip de bir mesajla bile karşılık vermedi.

Bknz. http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=85388&highlight=

10.000 ziyaretçi bug'u hatasını Gururum5 de ben de sitelerimizin ve bütün emeklerimizin bu bug yüzünden yok olmasına isyan ederek defalarca anlattık, yazdı, çizdik... Ama tek elimize geçen, Gururum5'in açtığı bu başlığın silinmesi, gece 12'de de sitesinin gözdağı niyetine silinip sabah tekrar açılması oldu. (Zannediyorum, artık o da aramızda yok)

Yani bütün bunlar ne için? Yetersizlik! Teknik bilgi eksikliği... Aynı konuyu bedava-sitemin Almanca formuna taşıdıktan 1 gün sonra problem çözüldü. Acı olan bu. Yazdıklarından hiçbir şey anlamayan, teknik ve donanım bakımından yetersiz bir site yönetimi ve sorunun kendi öz dilinde yazıstıgın insanlar tarafından değil; Almanca forumdaki arkadaşların destek ve yardımıyla çözülmesi... Yani sence de ACI BİR GERÇEK değil mi bu?

Yanisi; b-s'nin Türkiye ayağındaki tr.gg siteleri, yanlış politikalar yüzünden bu şirketi bilmeden zarara ugratıyor. Neden? Kaliteli web sitelerini desteklemek, bu sitelerin sahiplerinin getirdiği öneri ve sorunlarının çözümü ile ilgilenecek bir ekip kurup şimdiki oldugundan DAHA KALİTELİ WEBSİTELERİ oluşturmak ve dolayısıyla da REKLAM GELİRLERİNDEN daha fazla kazanmak yerine; hala aynı yanlışları yapan, GÖNÜLLÜ MODLUK sistemini yürütüyor. Gönüllüğü Mod'luğun bedava-sitemin sahibi şirketin kazancı, daha çok kazanması ve bu konuda stratejiler üretmesinin imkansız olduğu meydanda. Aksine, ŞAİBELERE neden olacak tercihlerde bulunarak son kalan kaliteli içerik hazırlayan en son üyeleri de kaybetme küzere. Bunun ZARARINI da reklam boyutlarını büyülterek telafi etmek istemekte. Yine sözlüyorum; bu gibi ŞAİBELİ TERCİHLER'e devam eden bir yönetim, bu siteyi yönettikçe Bedava-Sitem Şirketi'nin zararı daha da büyüecek, elindeki son kaliteli site sahiplerini de kaybedecek, Reklam boyutunu 800 kere daha da büyütse zarar üstüne zarar edecektir.

Peki yanlışın olduğu zamana dönelim. Diyelim ki zamanda bir yolculuk yaptık ve bazı hataları düzelttik. Ne olurdu? Yönetimdeki kişiler, İDEOLOJİK BAKIŞ AÇILARINI ve DÜNYA FELSEFELERİNİ GÖREVLERİYLE KARIŞTIRMAYAN, YAKIN BULDUKALRINI KOLLAMAKLA DEĞİL, GERÇEKTEN BAŞARILI OLANLARI ve HAKE DENLERİ ÖDÜLLENDİRDİĞİ bir b-s yönetimi olsaydı; forumda artık insanlar (forumdaki yazıları okudugunuzda rahatça gözlemlenebilir bir şeydir bu), Mod'lara yaklaşmak, yakınlık kurmak, BİR RÜTBE ELDE ETMEK ya da YALAKALIK YAPMAK gibi tercihler yerine daha kaliteli web sitesi kurmak için ugraşacaklardı. Çünkü bileceklerdi ki, HAK EDENE HAK ETTİĞİ VERİLİYOR. O ZAMAN BEN DE SIÇRAMA TAHTASI KURAYIM ve HERGÜN BU ÇITAMI BİRAZ DAHA YÜKSELTEYİM.

İDEOLOJİLERİN ya da YAŞAM FELSEFELERİNİN yöneticilikle karıışmadığı, Bu site İSLAMİ ÇİZGİLER TAŞIYOR, bu site şöyle yapıyor, bu site böyle yapıyor düşücelerinin olmadığı bir Yöneticilik ve bu tür düşünen yöneticiler istiyoruz sadece. "Bu sitenin içerikleri", BANA GÖRE YANLIŞ demek, sizin KALİTEYİ DEĞİL KENDİ TERCİHLERİNİZİ ödüllendirmenizdir. HİÇ DE ŞIK değildir ve size duyulan saygıyı günden güne DÜŞÜRÜR.

Yanlış bir tesbit mi sence bu???

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Mesaj25.07.2009, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliilimler yazmış:
Tamam işte, ben de o kriterlerin uygulanışını merak ediyorum. Kaliteli sitenin ne demek olduğunun, bu yarışmayı düzenleyenler ya da jüri için ve şu anki b-s moderatöreri için ne anlama geldiğini merak ediyorum. Yani biri bana bunu mantıklı bir şekilde izah etsin, ikna etsin ve bu konu burda kapansın. Desin ki, örnek site seçilen sitelerin kalitesi şu şu yönden senden üstündü. Senden daha çok ziyaretçiyi sitesine bağlıyor, daha kaliteli içerikler sunuyordu.

Yoğunluk, bahane değil. Sadece bu forumda yaşanmış bir SKANDALDI; hiç kimse, bu haklı sorulara medeni cesaretini kullanıp bir açıklama getiremedi. O medeni açıklamayı hala bekliyorum ve dediği gibi şu anda bile yapılsa kabul edeceğim...

HaKLA HUKUKLA ADALETLE kaybettiğim bir yarışma, beni ya da bu forumdaki diğer yarışmaya katılan hiç kimseyi üzmez. Ama hiç kimse de HAKKI'nın çiğnenip bu adaletsizliğe SESSİZ kalmasını içine sindiremez.

"Elbette sizinde kendinize göre haklı sebebleriniz vardır bunlara benim bir sözüm yok ama şu anda bu soruları yönelteceğiniz biri olmadığı halde gündeme getirmek pek anlamlı olmaz diye düşünüyorum " demişsin. Bence bir anlamı var. Gönüllü moderatörlüğün yol açtığı PROFESYONELLİKTEN UZAKLAŞMA ve günümüz yanlış B-S politikaları açısından önemi var. Neden? Bedava-sitem kullanıcıları olarak istediğimiz, fazla birşey değil. Forum moderatörleri, profesyonel, tecrübeli, uğraşacağı / ilgilenmesi gereken bir sitesi olmayan maaşlı elemanlar olsun. (Şu an moderatörler maaş alıyor mu bilemem) Bir sorunumuz olduğunda gelelim, diyelim ki sevgili mod... Şu, şu sorunlarımız var. Lütfen bedava-sitem teknik ekibine bu problemleri bildirin ya da siz halledin...

2 yıldır foruma getirdiğimiz öneriler, kaale bile alınmadı. tr.gg sitelerine yapılan ref saldırılarından ve bir önlem alınmasından dem vurduk; bir tane forum yöneticisi çıkıp da bu problemin çözülmesi için faaliyette bulunmak bir yana, zahmet edip de bir mesajla bile karşılık vermedi.

Bknz. http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=85388&highlight=

10.000 ziyaretçi bug'u hatasını Gururum5 de ben de sitelerimizin ve bütün emeklerimizin bu bug yüzünden yok olmasına isyan ederek defalarca anlattık, yazdı, çizdik... Ama tek elimize geçen, Gururum5'in açtığı bu başlığın silinmesi, gece 12'de de sitesinin gözdağı niyetine silinip sabah tekrar açılması oldu. (Zannediyorum, artık o da aramızda yok)

Yani bütün bunlar ne için? Yetersizlik! Teknik bilgi eksikliği... Aynı konuyu bedava-sitemin Almanca formuna taşıdıktan 1 gün sonra problem çözüldü. Acı olan bu. Yazdıklarından hiçbir şey anlamayan, teknik ve donanım bakımından yetersiz bir site yönetimi ve sorunun kendi öz dilinde yazıstıgın insanlar tarafından değil; Almanca forumdaki arkadaşların destek ve yardımıyla çözülmesi... Yani sence de ACI BİR GERÇEK değil mi bu?

Yanisi; b-s'nin Türkiye ayağındaki tr.gg siteleri, yanlış politikalar yüzünden bu şirketi bilmeden zarara ugratıyor. Neden? Kaliteli web sitelerini desteklemek, bu sitelerin sahiplerinin getirdiği öneri ve sorunlarının çözümü ile ilgilenecek bir ekip kurup şimdiki oldugundan DAHA KALİTELİ WEBSİTELERİ oluşturmak ve dolayısıyla da REKLAM GELİRLERİNDEN daha fazla kazanmak yerine; hala aynı yanlışları yapan, GÖNÜLLÜ MODLUK sistemini yürütüyor. Gönüllüğü Mod'luğun bedava-sitemin sahibi şirketin kazancı, daha çok kazanması ve bu konuda stratejiler üretmesinin imkansız olduğu meydanda. Aksine, ŞAİBELERE neden olacak tercihlerde bulunarak son kalan kaliteli içerik hazırlayan en son üyeleri de kaybetme küzere. Bunun ZARARINI da reklam boyutlarını büyülterek telafi etmek istemekte. Yine sözlüyorum; bu gibi ŞAİBELİ TERCİHLER'e devam eden bir yönetim, bu siteyi yönettikçe Bedava-Sitem Şirketi'nin zararı daha da büyüecek, elindeki son kaliteli site sahiplerini de kaybedecek, Reklam boyutunu 800 kere daha da büyütse zarar üstüne zarar edecektir.

Peki yanlışın olduğu zamana dönelim. Diyelim ki zamanda bir yolculuk yaptık ve bazı hataları düzelttik. Ne olurdu? Yönetimdeki kişiler, İDEOLOJİK BAKIŞ AÇILARINI ve DÜNYA FELSEFELERİNİ GÖREVLERİYLE KARIŞTIRMAYAN, YAKIN BULDUKALRINI KOLLAMAKLA DEĞİL, GERÇEKTEN BAŞARILI OLANLARI ve HAKE DENLERİ ÖDÜLLENDİRDİĞİ bir b-s yönetimi olsaydı; forumda artık insanlar (forumdaki yazıları okudugunuzda rahatça gözlemlenebilir bir şeydir bu), Mod'lara yaklaşmak, yakınlık kurmak, BİR RÜTBE ELDE ETMEK ya da YALAKALIK YAPMAK gibi tercihler yerine daha kaliteli web sitesi kurmak için ugraşacaklardı. Çünkü bileceklerdi ki, HAK EDENE HAK ETTİĞİ VERİLİYOR. O ZAMAN BEN DE SIÇRAMA TAHTASI KURAYIM ve HERGÜN BU ÇITAMI BİRAZ DAHA YÜKSELTEYİM.

İDEOLOJİLERİN ya da YAŞAM FELSEFELERİNİN yöneticilikle karıışmadığı, Bu site İSLAMİ ÇİZGİLER TAŞIYOR, bu site şöyle yapıyor, bu site böyle yapıyor düşücelerinin olmadığı bir Yöneticilik ve bu tür düşünen yöneticiler istiyoruz sadece. "Bu sitenin içerikleri", BANA GÖRE YANLIŞ demek, sizin KALİTEYİ DEĞİL KENDİ TERCİHLERİNİZİ ödüllendirmenizdir. HİÇ DE ŞIK değildir ve size duyulan saygıyı günden güne DÜŞÜRÜR.

Yanlış bir tesbit mi sence bu???

Sizi gönülden tebrik ediyorum.Belki aramızda en cesur, açık sözlü olan sensin.Kimsenin sesi çıkmıyor ve artık kaliteli insanları kaydebediyor Bedava-Sitem.İspanyol ve alman forumlarda css bölümünde soru bulmak imkansız...Full paylaşım hepside kaliteli...Gel gelelim bizim forumlara." yardım, yardım lütfen, yardım pls, css, css tasarım,banada css tasarım,şu kodu, bilmem nicesi" artık bende bıktım.Kimsenin saygısı yok hiç birşeye.Ne emeğe ne bir gram urasa...Olsa şaşardım.Yönetici ve yönetim politikası çok yanlış.Bu kısımda sana kesinlikle katılıyorum...Bedeava-sitemde ne kadar kaliteli, bu işlerden anlayan, onun bunun tasarımını kullanmayan kişi varsa gidiyor.Bugünde bende bıraktım tamamen artıkg eri dönmemek üzere.Yeni site açarım neden emek hırsızlalrı, şaibe, yanlış yönetim ile ursayaım ki...

gizliimiler gerçek takdir ediyorum seni...Forumda örnek alınacak bir insansın...
Mesaj25.07.2009, 20:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliilimler yazdiklarina katiliyorum. ama bence ideolojisini ve yasam felsefesini isine karistirmayan hicbir insan bulamazsin.
Mesaj25.07.2009, 20:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

marasultraslan yazmış:
Wink

Her zamanki gibi uzun ve boş yazmaktan hiç vazgeçmeyeceksin sen dewam et böyle