Forum'da ara:
Arabu bilgiler yararlı oldumu ?
evet
  0%
[ 0 ]
hayır
  0%
[ 0 ]
Toplam Oylar : 0

Yazar Mesaj
Mesaj26.08.2009, 12:46 (UTC)    
Mesaj konusu: google sitemap indexleme yöntemleri

slm arkadaslar 1 ay önce çok uğraşmama rahmen sitemap konusunda araştırma yaptım.aklıma gelen fikirler şunlardır.sizlerle paylaşmak istedim.yanlışlarım varsa lütfen düzeltmeme yardımcı olun.
1-)ilk önce sitemap programlarıyla sitemizi xml dosya şeklinde bilgisayarımıza kayıt ediyoruz.(sitemap programı arıyanlar googlede yazınca karşımıza gerektiğinden fazla birşekilde çıkıyor.)
daha sonra xml dosyamızı http://www.upload.gen.tr yüklüyoruz.ve linki sitemizde bir sayfa oluşturup sitemize örnekteki gibi yüküyoruz.
örnek:http://standuptiyatroizle.tr.gg/sitemap.htm?PHPSESSID=e86ea9978a12b96ca1700092621771de
sonuç olarak bu linkte görebilirsiniz.ben sadece bir örnek olarak verdim.googlede bunun gibi bir çok sayfam görünmektedir.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&hs=UvH&q=100t%C4%B1kla+100baclink&btnG=Ara&meta=

2-)bu yöntem biraz daha farklı denemekte fayda var
ilk önce dosyamızı yukardaki yöntemle sitemap programıyla sitemizi xml dosya şeklinde bilgisayarımıza kayıt ediyoruz.daha sonra dosyamızı bu adreslere yüklüyoruz http://mysite.mynet.com/ veya http://www.upload.gen.tr sonra link alıp <script src ="url adresi"type ="text/javascript"></script> örnekteki gibi sitemizde tasarım ayarları veya css kodu gibi herhangi bir yere ekleyebilirsiniz.

bu koduda bilgili ve deneyimli olan arkadaslar hatalarım varsa söyleyebilirsinz.her türlü yoruma açığım.bir süre forumla ilglenmeyeceğim.sorularınız olursa iletişimden mesaj atabilirsiniz.
iyi eğlenceler
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu