Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj29.08.2009, 12:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Tokatspor'a seyircisiz maç şoku


Tokatspor'a seyircisiz maç şoku
Tokat'taki Gaziosmanpaşa Stadyumu'nda, deprem güçlendirme çalışması yapılana kadar maçların seyircisiz oynanacağı bildirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tokatspor ile Çankırı Belediyespor arasında yarın saat 16.30'da Gaziosmanpaşa Stadyumu'nda yapılacak TFF 2. Lig 3. Grup ilk hafta karşılaşmasının seyircisiz oynanacağını duyurdu.

TFF'nin resmi internet sitesinden duyurulan ve Tokatspor Kulübü'ne de faksla bildirilen karar, Tokatspor camiasında şok etkisi yarattı.

Federasyondan Tokatspor'a gönderilen faksta, Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumu'nun tribünlerinin depreme dayanıksız olduğu ve bu eksikliklerin giderilene kadar maçların seyircisiz oynanacağının belirtildiği ifade edildi.

AA muhabirinin görüştüğü Tokatspor Kulübü Başkanı Murat Şahin, şöyle konuştu:

''Bundan 3 yıl önce birileri gelmiş, buraya bakmış; işte 'buraya güçlendirme yapılmalı' demiş. Biz de buradan, Mimarlar Mühendisler Odasından gerekli raporu aldık, oraya bilgi olarak göndereceğiz. Öyle saçma bir şey ki, 3 yıldır burada müsabaka oynanıyor, kimse bir şey demiyor. Şimdi tutmuş tam son dakika, Cuma günü akşam saat 16.30'da böyle bir faks geliyor. Yani bunu gönderiyorsan daha evvel gönder de ne yapılacaksa yapılsın. Burası çok katlı, büyük bir stat değil ki... Tribünü olan, kapalı tribünü olan bir stat değil ki... 1967 yılında yapılan bir stat burası. Tribünde bir çökme yok, çatlama yok.''

Kapalı tribünün çelik konstrüksiyonun deprem yönetmeliğine göre 2001 yılında yapıldığını anlatan Şahin, şöyle devam etti:

''1999 depreminden sonra bütün yapılar denetime tabiydi, daha sıkı kontroldeydi. Kapalı tribünün çelik konstrüksiyonu 2001 yılında yapılmış. Durum bu... 3 yıl önce Gençlik Spor İl Müdürü, Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumu'na bakanlıktan, federasyondan ekonomik olarak bir şeyler alıp da stadı yenilemek adına böyle bir şeye girişmiş, konu buradan geliyor aslında. 8 trilyon gibi bir de bütçe çıkartmışlar o zamanki rakamla buraya, ama bu parayı alamamış, yapamamış da... O günden bugüne bu böyle gelmiş. O evrak da orada durduğu müddetçe birileri sürekli 'işte böyle bir raporunuz var, neyin nesidir' diye sorma gereği duydular her seferinde. Yani konu buradan geliyor. Yoksa bugün alınmış veya bugün incelenme yapılıp da tutulmuş bir rapor falan değil.''

''BİZ GİDER AMASYA'DA DA OYNARIZ, SİVAS'TA DA''

Kulübü başkanı Şahin, maçın seyircili oynanması için federasyonla görüştüklerini bildirerek, şunları kaydetti:

''Bizden bir evrak istediler, 'eğer bugün onu yetiştirirseniz' dediler. Şu anda biz de evrakımızı yetiştirdik, fakslayacağız, değerlendirecekler, ona göre karar verecekler. Takdir artık federasyonun, bir şey diyemiyoruz. Yani tehlike arz eden bir şeyde insan güvenliği mi önemli, orada müsabaka yapılması mı önemli? Biz gider Amasya'da da oynarız, Sivas'ta da oynarız. Yani, bunlar problem değil bizim için. Önce can sağlığı. İnsan sağlığı olmadan spor düşünülebilir mi?''

Şahin, stadyumu 2 yıllığına kiraladıklarını, ilk yıllarının bu sene sonunda dolduğunu sözlerine ekledi.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu