Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj08.09.2009, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Tekirdağ'da Sel Felaketi

arkadaşlar bir tekirdağlı olarak çok kötüyüm...akşamdan beri burada çok şiddetli bir şekilde yağmur yağıyor ve çok soğuk...kışlıkları çıkardık ve şuan üstümde boğazlı kazak var...gerçekten kötü durumda buralar...fakat benim oturduğum yer 100yıl 'da tekirdağ(merkez)de şuanlık bir sel gibi birşey yok fakat böyle giderse...
en kötü hasar Tekirdağın saray ilçesinde...allah yardım etsin Sad şimdide kanal d haberi izleyince daha kötü oldum SadSad 6 ölü 1 yaralı var sarayda Allah rahmet eylesin kimsenin başına doğal afet vermesin Sad şimdi buralarda yağmur dindi fakat soğuk çetik bile gidim Embarassed Allah yardımcımız olsun...


Tekirdağ’ın Saray ilçesindeki sel baskınlarında çok sayıda yerleşim biriminin su altında kaldığı bildirilirken; Güngörmez köyü yakınlarındaki bir çiftlikte kalan 5 kişilik aileden haber alınamadığı öğrenildi. Sel sularına kapılan 6 kişinin cesedine ulaşılırken, bir kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

AA - Yetkililerden alınan bilgiye göre, sel sularının, yerleşim birimlerinden büyük ölçüde çekildiği ve hasar tespit çalışmalarına başlandığı ifade edildi.

Sabah - Kaybolan 5 kişinin, Saray İlçesi’ne bağlı Güngörmez Köyü’nde Ahmet Topaloğlu’na ait çiftlikte çalışan 40 yaşındaki Fatih Çakar, eşi 30 yaşındaki Handan Çakar, çocukları 12 yaşındaki Büşra Çakar, 8 yaşındaki Berna Çakar ve 6 yaşındaki Afra Çakar olduğu belirlendi.

Sel sularının, yerleşim birimlerinden büyük ölçüde çekildiği ve hasar tespit çalışmalarına başlandığı ifade edildi.SARAY BELEDİYE BAŞKANI NAZMİ ÇOBAN: AİLEYİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Saray İlçesinde, dün geceden bu yana etkili olan yağış dolayısıyla 5 kişinin sel sularına kapılarak kaybolduğu bildirildi.

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Bahçeköy’e bağlantıyı sağlayan köprünün sel dolasıyla yıkılması sonucu birçok ev ve tarım arazisinin sular altında kaldığını söyledi.

Bölgede Ahmet Topal’a ait bir çiftlikte bulunan 5 kişilik ailenin sel sularına kapılarak kaybolduğunu belirten Çoban, aileyi aramak için greyder ve kepçelerin bölgede çalışmalarını sürdüğünü söyledi.

TEKİRDAĞ VALİSİ KEMELEK: ARAMA KURTARMA EKİPLERİ 5 KİŞİLİK AİLENİN BULUNMASI İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde sağanak yağış sonrası oluşan selde kaybolduğu bildirilen 5 kişilik ailenin bulunması için çalışmalar sürüyor.

Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, gece başlayan ve aralıklarla etkisini artıran yağış sonrası oluşan sel sularının Saray İlçesinde bağlı Bahçeköy’deki bir çiftliğin bekçi kulübesinde kalan 5 kişilik ailenin kayıp olduğunu bildirdi. Kemelek, kayıp ailenin sel sularına kapıldığı şeklinde söylentiler olduğunu belirterek, şunları söyledi:

’’Bahçeköy’de evlerde hasar var. Can kaybı yok. Saray’da sadece kahyanın yaşadığı bir bekçi kulübesini su götürdü. Orada 5 kişinin yaşadığı iddia ediliyor. Onlar kayıp durumda. Yağmur halen devam ediyor. Su birikintisi yok. Bekçi kulübesinde yaşadığı belirtilen 5 kişilik aile aranıyor. Bot hazır, her türlü çalışmalar yapılıyor.’’

Bu arada, Tekirdağ Valisi Kemelek, Saray İlçesi Kaymakamı Zeki Kaya ile yetkililerin durum değerlendirmesi toplantısı yaptıkları bildirildi.

ERGENEKON DURUŞMASININ YAPILDIĞI SALONU SU BASTI

Trakya’da gece boyu devam eden sağanak yağış nedeniyle Ergenekon duruşmalarının yapıldığı Silivri Cezaevi’ndeki yeni mahkeme salonunu su bastı. Çatıdan ve pencerelerden sızan suların mahkeme başkanı Köksal Şengün’ün odasına kadar ilerledi.

Edinilen bilgiye göre, gece boyu devam eden sağanak yağış, Silivri Cezaevi’nde görülecek Ergenekon duruşmasının yapıldığı mahkeme salonunu su bastı. Baro ve basın odası ile koridorların sular altında kaldığı görüldü. Ayrıca, ses yansımalarını engellemek için duruşma salonunun duvarlarına monte edilen panellerin de ıslandığı belirtildi. Çatıdan ve pencerelerden sızan suların mahkeme başkanı Köksal Şengün’ün odasına kadar ilerlediği öğrenildi.

Öte yandan, cezaevi dışında bekleyen basın mensuplarının bulunduğu bölüm de çamur deryası içinde kaldı. Basın mensupları güç şartlarda görevlerine yapmaya çalışıyor.

METEOROLOJİ’DEN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Tekirdağ ile Çorlu çevrelerinde bu gece fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ’’meteorolojik uyarıda’’, Tekirdağ il merkezi ile Çorlu çevrelerinde bu gece saat 03.00’a kadar yağış anında oluşacak fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi.

Uyarıda, vatandaşların su baskını, çatı uçması ve yıldırımlara karşı dikkatli olmaları istendi.

SARAY’DAKİ SEL BASKINI: 1 CESEDE ULAŞILDI

AA - Tekirdağ’ın Saray ilçesinde, sel bölgesinde küçük bir kız çocuğunun cesedine ulaşıldı.
Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, yaptığı açıklamada, olay yerinde arama kurtarma çalışmaların devam ettiğini, askeri birliklerin de çalışmalara destek verdiğini söyledi.
Sel felaketinin yaşandığı bölgenin 5-6 kilometre uzağında küçük bir kız çocuğunun cesedine ulaşıldığını belirten Kemelek, ’’Ulaşılan cesedin selde kaybolan aile bireylerinden birisine ait olduğu sanılıyor’’ dedi.
Bu arada bölgedeki sel felaketi nedeniyle Güngörmez Köyü’de 6-7 ev ile bazı araçların su altında kaldığı bildirildi.
Bölgedeki Lala Deresi köprüsünün ulaşıma kapanması nedeniyle bölgedeki ulaşım Kırklareli-Vize yolundan sağlanıyor.

Saray’da sel: 4 ölü, 1 kayıp


NTV-MSNBC - Tekirdağ’ın Saray ilçesinde etkili olan kuvvetli sağanak yağış su baskınlarına ve hasara neden oldu. Selde kaybolan 5 kişiden 4’ünün cesedine ulaşıldı.

Kente özellikle Saray ilçesine bağlı köylerde etkili olan sağanak yağış, birçok ev ve çiftliğin su altında kalmasına neden oldu.

Güngörmez köyü mevkinde bulunan ve su altında kalan bir hayvan çiftliğinde çalışan Fatih Çakar, eşi Handan Çakar ile çocukları Büşra, Berna ve Afra Çakar selde kayboldu.

Yapılan çalışmalarda 4 kişinin cesedine ulaşıldı. Kayıp 1 kişi ise aranıyor.

Arama çalışmalarına jandarma, polis, itfaiye, asker, sivil savunma, 112, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ile il ve ilçelerden gelen 100 kişilik arama kurtarma ekibi katılıyor.

Öte yandan yağış nedeniyle 20’den fazla ev hasar gördü. Bahçeköy-Saray yolunda 2 köprü yıkıldı.

Sel sularına kapılan 50 kadar hayvan da telef oldu.

SELE KAPILAN 6 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde sel sularına kapılan 6 kişinin cesedine ulaşılırken, bir kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Çatalca’da da otomobiliyle sele kapılan bir işadamının kaybolduğu bildirildi.
Gece başlayan ve aralıklarla etkisini artıran yağış sonrası Saray ilçesinde bağlı Bahçeköy’ün Güngörmez Kambursöğüt mevkisinde bulunan bir çiftlik evinin bekçi kulübesinde kalan 5 kişilik aile sel sularına kapıldı.
Azra (6), Büşra (12) Berna (Cool ile anne Handan Çakar’ın (30) cesetlerine ulaşılırken, baba Fatih Çakar’ın (40) aranması çalışmaları sağanak yağışa rağmen devam ediyor.
Selin vurduğu Bahçeköy’de Fatma (79) ve Mustafa Bilgin’in (82) cesetlerine daha önce ulaşılmıştı.
Öte yandan Çatalca’nın Kovukdere mevkinde otomobiliyle sele kapılan bir iş adamının kaybolduğunu bildirdi.
______________
Mesaj08.09.2009, 17:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

allah yardım etsin arkadasım
______________
Mesaj08.09.2009, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim sadece tekirdağ mı tüm marmara.Silivri'ye ordu hareket etti.Devlet Afet Bölgesi Sayıyor.Ben Beşiktaşta oturuyorum burda lağamlar taştı mahalleyi bok götürüyor.Allah Yardım Etsin Selzedelere...
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu